Що означає схвалення блокчейну в Нігерії для Біткоїна?

Що означає схвалення блокчейну в Нігерії для Біткоїна?

Офіційне схвалення технології блокчейн в Нігерії знаменує собою зміну курсу для уряду і може сприяти прийняттю Біткоїна.

3 травня 2023 року уряд Нігерії підтримав офіційне використання технології блокчейн в країні під час засідання федеральної виконавчої ради під головуванням президента Мухаммаду Бухарі в залі ради в Абуджі.

Міністр зв'язку та цифрової економіки Нігерії, професор Алі Іса Пантамі, повідомив про офіційне схвалення «Національної політики щодо блокчейну для Нігерії», заявивши, що «нова політика була результатом консультацій з 56 установами та особами, кінцевою метою яких є інституціоналізація технології блокчейн в секторах економіки та безпеки Нігерії».

Що означає схвалення блокчейну в Нігерії для Біткоїна?
Джерело

Історія Нігерії з регулюванням Біткоїна

Розуміння ставлення уряду Нігерії до інновацій, пов’язаних з блокчейном, дозволить скласти чітку картину того, наскільки вирішальною та важливою є ця нещодавня політика та федеральне схвалення для Біткоїн-індустрії в Нігерії та Африці загалом.

12 січня 2017 року Центральний банк Нігерії (CBN) випустив циркуляр, у якому попередив фінансові установи та широку громадськість про ризики, пов'язані з технологіями на основі блокчейну, такими як Біткоїн. Виходячи з цього попередження та директиви, 5 лютого 2021 року Центральний банк Нігерії офіційно заборонив банкам проводити будь-які транзакції, пов'язані з біткоїнами та криптовалютами, перевидавши циркуляр – заборону, яка залишається невідмінною на момент написання.

Ця обмежувальна політика з'явилася в той час, коли в Нігерії зростало використання біткоїнів і шиткоїнів, і це було обмеження, яке ще більше спонукало використання біткоїнів і стейблкоїнів, оскільки користувачі, які загрузли у фінансових обмеженнях, все частіше виявляють силу децентралізованих інновацій Біткоїна, таких як однорангові (P2P) ринки.

На тлі всіх цих імпровізованих регулятивних заходів CBN, схоже, був зайнятий створенням того, що він вважав альтернативою шиткоїнам: контрольованої держави цифрової валюти під назвою e-naira, яка була офіційно запущена 25 жовтня 2021 року і побудована на централізованій системі, а не децентралізованому ланцюжку блоків, як у Біткоїна. Тим часом Комісія з безпеки та бірж Нігерії (SEC) займалася створенням політики для платформ і бірж з випуску токенів.

Всі ці нормативні зміни були пов'язані з усвідомленням урядом того, наскільки процвітає блокчейн-індустрія у густонаселеній країні Африки.

Що означає схвалення блокчейну в Нігерії для Біткоїна?
Джерело: проєкт «Стратегії впровадження блокчейну в Нігерії».

Що це означає для Біткоїна в Нігерії?

У цей момент природно поставити питання, що означає для Біткоїна ще одне нормативне оновлення політики блокчейну на рівні держави.

Швидка, але детальна відповідь буде такою: це, безумовно, довгоочікувана подія для прихильників Біткоїна в країні та, можливо, один із багатьох кроків у правильному напрямку.

На мій погляд, ця політика більше спрямована на надання прямого урядового контролю відповідним регуляторам, таким як Національне агентство з розвитку інформаційних технологій (NITDA), CBN, SEC, Нігерійська комісія зв'язку (NCC) та Національна комісія університетів (NUC), серед багатьох інших, які тепер, як очікується, розроблять детальнішу нормативно-правову базу з використанням інновацій на основі блокчейну. Уряд переходить від повного відторгнення або антагонізму до діяльності, пов'язаної з Біткоїном, блокчейном і криптовалютами, до прийняття їх за умовчанням та створення нормативно-правового середовища для їхнього просування.

І хоча альткоїни та інші розробки та продукти на основі блокчейну, за винятком Біткоїна, все ще можуть залишатися регульованими та підлягати цим новим правилам, Біткоїн унікальним чином відкидає такі правила.

Як людина зацікавлена в африканській Біткоїн-індустрії, я повинен визнати, що внесена з боку уряду ясність не тільки допоможе стимулювати прийняття, але й створить сприятливе середовище для нігерійців, щоб вони могли використовувати децентралізовану технологію блокчейну, таку як Біткоїн, у масштабуванні свого бізнесу та способу життя, відкриваючи численні юридичні можливості.

У міру того як формується галузь, необхідно стежити за ситуацією, оскільки обраний президент Нігерії Бола Тінубу пообіцяв забезпечити розумне використання технології блокчейн та криптовалют у банківському та фінансовому секторі країни. Я тримаю пальці схрещеними доти, доки не побачу в Нігерії повне впровадження правил, сприятливих для Біткоїна.

Це гостьовий пост від Херітаджа Фалодуна, консультанта з Біткоїна та вченого-комп'ютерника з Нігерії. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024