Економічне обґрунтування для впровадження Lightning Network

Економічне обґрунтування для впровадження Lightning Network

Попри те, що це відносно нова технологія, Lightning Network пропонує явні переваги для широкого спектра бізнес-операцій.

Сьогодні компанії витрачають величезні суми грошей на комісію за кредитні картки під час обробки платежів клієнтів, що зрештою зменшує прибуток, за чим уважно спостерігають як інвестори, так і керівництво.

Але Lightning Network представляє нове платіжне рішення з можливістю обробки миттєвих платежів (за допомогою Біткоїна) практично без комісії. Мережа пропонує еквівалентні децентралізовані заходи безпеки, використовуючи блокчейн Біткоїна, який не було зламано жодного разу з моменту його створення у 2009 році. У той час, як сумніви широкої публіки щодо Біткоїна стосуються волатильності ціни активу, ця інноваційна технологія надає генеральним та фінансовим директорам унікальну можливість підвищити прибутковість.

Насправді ви можете бути противником Біткоїна і при цьому використовувати переваги Lightning Network у платіжних процесах вашої компанії, уникаючи проблем із мінливістю ціни біткоїна.

Ось деякі з найбільших переваг використання Lightning Network для бізнесу:

Підвищення прибутку, зниження комісій

В умовах масових звільнень на ринку інвестори та менеджери зі зрозумілих причин продовжують уважно стежити за прибутком – кожен долар має значення і може призвести до катастрофи без належного планування та прогнозування.

Lightning Network допомагає пом'якшити тиск шляхом мінімальних комісій за транзакції. У середньому комісія за платежі, які здійснюються за допомогою кредитної картки, становить близько 3% та призначається для фінансових установ-посередників. Lightning Network пропонує можливість обробляти платежі за невелику частину вартості за допомогою каналів мікроплатежів. Хоча малоймовірно, що вся клієнтська база відразу почне здійснювати транзакції через Lightning Network, навіть переведення 25% платежів за кредитними картками може значно підвищити маржу.

Переваги послідовних інновацій

Якщо не вдаватися в зайві подробиці того, як Lightning Network працює за лаштунками, можна сказати, що інновації в індустрії відбуваються часто.

Наприклад, IBEX Pay працює як сервіс вебдодатків, який дозволяє продавцям створювати рахунки на запит, генерувати QR-код, який покупець сканує за допомогою будь-якого гаманця Lightning, і миттєво обробляти платежі через Lightning. Продавці можуть вибрати отримання платежу на основі вказаного користувачем співвідношення BTC до долара США.

Strike працює над сумісністю терміналів у точках продажу (PoS) з Lightning Network, пропонуючи аналогічні переваги для платформи IBEX Pay як за ефективністю, так і економічністю. І більшість із цих сервісів не вимагають щомісячної абонентської плати.

Миттєвий розрахунок

Ще однією перевагою використання Lightning Network є майже миттєве зарахування коштів. Компаніям більше не потрібно чекати на два-три робочі дні, поки ACH/банківські платежі будуть розраховані, а кошти стануть доступні через «фіатні канали». Lightning Network усуває посередників, що забезпечує швидкий доступ до капіталу та обмежує ризик контрагента.

Вбудована клієнтська база

У той час як клієнтська база сильно залежить від товарів або послуг, що пропонуються компанією, існує велика кількість прихильників Біткоїна, які воліють і часто шукають постачальників, які прямо чи опосередковано працюють у середовищі Біткоїна.

Багато прихильників Біткоїна використовують такі вебсайти, як btcmap.org і satmap.app, щоб знайти компанії, які приймають біткоїни. Враховуючи, що Lightning Network являє собою рівень поверх мережі Біткоїна, її впровадження може надати вам доступ до дедалі більшої клієнтської бази, яка прагне зробити свій внесок та посприяти успіху компаній, що працюють під егідою Біткоїна.

Обмеження та ризики

Проте відносна новизна Lightning Network означає наявність потенційних обмежень та ризиків.

Наприклад, максимальний розмір транзакції на IBEX Pay зараз становить 2500 доларів США. Крім того, як і в разі будь-якої нової технології, поки мережа розвивається, все ще існують потенційні ризики, пов'язані з багами та іншими вразливими місцями. Нещодавнє зростання популярності допомогло зменшити побоювання з приводу цього доказу концепції, але без здобуття довгострокових даних, на які можна спертися, немає жодних гарантій, що проблеми не виникнуть. Зрештою, нинішня відсутність нормативної ясності у сфері цифрових активів потенційно може призвести до додаткових нюансів.

При цьому Lightning Network надає компаніям конкурентну перевагу з фінансової, операційної та технологічної точок зору, хоча є деякі побоювання, пов'язані з відносною новизною продукту на додаток до теперішніх обмежень в рішеннях. Однак замість того, щоб стояти осторонь і страждати від наступного тиску на маржу, який продовжує проникати в економіку, варто вжити заходів і адаптуватися.

Я рекомендую власникам бізнесу спробувати це рішення принаймні для невеликого сегмента вашого бізнесу та створити достатню вибірку для порівняння з поточними процесами оплати. Який найгірший сценарій? Ви не отримаєте викладені тут переваги, але й не зазнаєте побічних збитків для свого бізнесу. У кращому випадку, ви станете першопроходцем у технології, яка розроблена для прискорення обробки платежів у поєднанні зі збільшенням маржі та отриманням швидшого доступу до платежів клієнтів.

Рішення за вами.

Це гостьовий пост Метта Марайї, фахівця у галузі фінансового обліку, який вивчає як зміни у правилах бухгалтерського обліку впливають на Біткоїн-спільноту. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Метод ковзного блоку: новий спосіб прогнозування складності майнінгу Метод ковзного блоку: новий спосіб прогнозування складності майнінгу Luxor описує свою нову методологію для підвищення точності прогнозів складності біткоїн-майнінгу. Колін Харпер 26 травня 2023
Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості? Коли Біткоїн перетинається з ШІ: пробудження божевілля чи розсудливості? Навколо штучного інтелекту проводяться ідеологічні лінії, і біткоїнерам необхідно приготуватися вступити у боротьбу. Александар Свєцкі 26 травня 2023
Чи варто починати майнити біткоїн Чи варто починати майнити біткоїн Отримання прибутку від майнінгу біткоїнів – складне завдання, але не неможливе. Ось деякі фактори, які слід врахувати, якщо ви хочете почати майнити. Кітон Рекард 24 травня 2023