Азіатський тигр: чому біткоїн-компанії прагнуть у Гонконг

Азіатський тигр: чому біткоїн-компанії прагнуть у Гонконг

Економіка Гонконгу активно розвивається, у тому числі завдяки грамотному підходу щодо питання регулювання біткоїна та криптовалют.

Економіку Гонконгу вважають однією з найсильніших у світі. Вона входить до четвірки так званих «Азіатських тигрів» нарівні з економіками Південної Кореї, Тайваню та Сінгапуру.

Своїм нинішнім станом економіка багато в чому завдячує особливостям історичного розвитку. Будучи найбільшим фінансовим центром Азії та найважливішим торгово-транспортним вузлом Південного Китаю, Гонконг відіграє значну роль для Піднебесної.

Біткоїн-компанії обирають Гонконг

В останні роки Гонконг став одним із провідних фінансових центрів для компаній, пов'язаних із біткоїном. Регіон приваблює інвесторів і підприємців фінансовою стабільністю та доступом до великих ринків Азії.

Як повідомляє Reuters, на тлі прагнення стати новим хабом Гонконг почав активно переманювати біткоїн-компанії з материкового Китаю. Як результат у квітні у місті провели близько 100 конференцій на тему біткоїна та криптовалют.

Гонконг цікавий не лише китайським стартапам. На його ринок націлилося безліч глобальних фірм, які працюють із цифровими активами. Наприклад, понад 80 компаній зацікавилися місцевим ринком, а 23 твердо вирішили залишитися. Серед останніх можна згадати біржі OKX, Bybit та Huobi.

Однією з головних причин, через яку компанії розглядають варіант перенесення своїх головних офісів до Гонконгу, – відсутність жорсткого регулювання.

Крім того, важливий аспект роботи біткоїн-компаній у Гонконгу – це наявність безпечних та ефективних торгових майданчиків для інвесторів і трейдерів. Ці компанії розробляють та підтримують інноваційні технології та платформи, які дозволяють користувачам швидко та безпечно здійснювати угоди з використанням BTC. Завдяки розумному регулюванню з боку гонконгської влади, учасники ринку можуть бути впевнені в тому, що працюють у надійному та прозорому середовищі.

Міністр фінансових послуг Гонконгу Крістіан Хуей наголосив, що бізнес почав виявляти інтерес до міста після жовтня 2022 року, коли влада офіційно заявила про «підтримку криптовалютної галузі».

Вплив Китаю та негласна підтримка

За словами CEO гонконгської біржі HashKey Сяо Фена, місцева влада «серйозно налаштувалась на створення міжнародного центру віртуальних активів». Проте багато аналітиків і представників Біткоїн-спільноти скептично сприйняли цю ідею, вважаючи, що Гонконг піде стопами Китаю. Один із представників венчурних капіталістів, який побажав не вказувати своє ім'я, навіть висловив стурбованість, що заборона на цифрові активи у Китаї з часом пошириться і на Гонконг. Проте офіційний Гонконг рішуче налаштований на реалізацію ініціативи «Одна країна, дві системи».

Крім того, на неофіційному рівні Китай підтримує прагнення Гонконгу. Зокрема, джерела Bloomberg повідомляли, що гонконгські дочірні компанії великих банків КНР почали надавати послуги для місцевих фірм, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Серед банків, які вже розпочали роботу, – Bank of Communications, Bank of China та Shanghai Pudong Development Bank. Ще одна велика китайська держкомпанія з групи China Pacific Insurance Company (CPIC) на початку місяця запустила одразу два фонди в Гонконгу – Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I та Pacific Waterdrip Digital Asset Fund II.

Перший в Азії

16 грудня на Гонконгській фондовій біржі (HKSE) почав торгуватися ETF на основі біткоїна. Трейдери отримали доступ до біткоїна, не маючи самого активу. Завдяки новому інструменту за день вдалося залучити $53 млн інвестицій.

Азіатський тигр: чому біткоїн-компанії прагнуть у Гонконг
Гонконгська фондова біржа. Джерело: investforum

Будучи першим регіоном в Азії, який реалізував торгівлю біткоїн-ETF, біржові оператори Гонконгу високо оцінили успіх регулятора та його роль у «використанні можливостей у розвитку віртуальних активів».

Регулювання галузі

Нові правила ліцензування бірж та інших компаній, що працюють з біткоїном, Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) представить уже у травні. Як зазначає Bloomberg із посиланням на генеральну директорку SFC Джулію Леунг, нове керівництво та правила забезпечать підтримку криптовалютних торгових платформ, що пропонують послуги роздрібним інвесторам. Правила мають набути чинності вже з 1 червня.

У рамках розроблення нормативної документації регулятор провів попередні консультації й отримав понад 150 відгуків та пропозицій від різних зацікавлених компаній. Особливу увагу гонконгський регулятор приділяє процедурам протидії відмиванню доходів (AML) та процесам ідентифікації клієнтів (KYC). Зазначимо, що SFC вже зараз забезпечує роботу деяких платформ відповідно до правил. Крім того, фірми OSL та Hashkey Group отримали ліцензії від регулятора.

SFC збирається дозволити приватним, роздрібним інвесторам торгувати биткоїнами на біржах. Звісно, торговельні майданчики мають пройти обов'язкове ліцензування. Професійні інвестори зможуть розпочати торги вже влітку 2023 року.

Підбиваючи підсумки

Біткоїн-компанії в Гонконгу активно займаються розвитком інфраструктури та підтримкою спільноти, пов'язаної із цифровими активами. Вони регулярно організовують заходи та навчальні семінари, на яких фахівці й ентузіасти можуть обговорити останні тенденції, інновації та перспективи розвитку Біткоїна. Таким чином, Гонконг продовжує зміцнювати свою репутацію важливого та стратегічного центру для розвитку та використання біткоїна у світовому масштабі.

Чому біткоїнери уникають бірж Чому біткоїнери уникають бірж Справжні біткоїнери прагнуть мінімізувати використання централізованих бірж через небезпеку втрати монет. Але яким альтернативам вони надають перевагу та чому? Дмитро Харьков 26 травня 2023
Чи вигідно займатися соло-майнінгом Чи вигідно займатися соло-майнінгом Майнінг наодинці дозволяє отримувати великі винагороди, але вкрай нерегулярно. Володимир Гришенко 25 травня 2023
Долар чи Біткоїн: залишиться тільки один? Долар чи Біткоїн: залишиться тільки один? Більшість людей оцінює вартість BTC в доларах. Проте все зміниться, коли світ перейде на стандарт Біткоїна. Дмитро Харьков 24 травня 2023