Біткоїн-шахрая оштрафували на рекордні $3,4 млрд

Біткоїн-шахрая оштрафували на рекордні $3,4 млрд

Голову Mirror Trading звинуватили у шахрайстві з використанням BTC. Жертвами схеми стали 23 000 осіб.

Американський суд задовольнив позов Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC) й оштрафував на рекордну суму $3,4 млрд CEO компанії Mirror Trading International Proprietary Limited (MTI) Корнеліуса Йоханнеса Стейнберга за шахрайство з використанням біткоїнів. Про це повідомляється на сторінці CFTC у Twitter.

Згідно з рішенням суду, Стейнберг виплатить дві рівні суми: $1,73 млрд – як компенсацію жертвам шахрайства і ще $1,73 млрд – як цивільний грошовий штраф.

У заяві регулятора стверджується, що «уродженець Південної Африки Стейнберг займався міжнародною шахрайською багаторівневою маркетинговою схемою, виманюючи біткоїни у користувачів для участі у незареєстрованому товарному пулі». Представники Mirror Trading заявляли, що торгівлею займаються боти, але насправді вони торгували на позабіржовому ринку Forex. Зрештою компанія привласнила всі гроші клієнтів.

Стейнберг переховувався від правоохоронних органів, але у грудні 2021 року його затримали у Бразилії на підставі ордера на арешт, виданого Інтерполом.

Піраміду Mirror Trading запустили у травні 2018 року. Вона проіснувала до 2021 року. У схему вклалося понад 23 000 людей по всьому світу загалом на 30 000 BTC. За курсом на березень 2021 року – $1,7 млрд.

Як не втратити біткоїни

Біткоїн як актив приваблює не лише інвесторів, а й різних шахраїв. Його блокчейн надзвичайно захищений і стійкий до потенційних атак, тому втратити заощадження у BTC можна винятково через людський чинник: надмірну довіру чи недбалість.

Одні з найпоширеніших причин втрати біткоїнів: некоректне зберігання seed-фрази, фішингові атаки, зберігання BTC на гарячих гаманцях і централізованих біржах, злом особистого комп'ютера.

Що таке White Paper Біткоїна
Що таке White Paper Біткоїна
31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга»)...
WTFbit 31 жовтня 2022

Чому Біткоїн – це не схема Понці

Існує безліч міфів про Біткоїн. Один із них – що це схема Понці. Однак це докорінно не так.

Ключовою характеристикою схеми Понці є те, що доходи неіснуючого підприємства виплачуються грошима, вкладеними в піраміду пізнішими інвесторами. Афери починають розвалюватися, коли приплив нових людей у проєкт вичерпується.

Біткоїн не є схемою Понці, оскільки має реальну цінність і не вимагає нових інвестицій для функціонування.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024