Короткий огляд кризи банків і як це позначилося на біткоїні

Короткий огляд кризи банків і як це позначилося на біткоїні

За останній тиждень відбулося так багато всього, що було б корисно поглянути на сукупність цих подій у контексті біткоїна.

Найгучнішою новиною минулого тижня став крах банківського сектора, особливо криптодружніх банків. 2 березня у своїй заяві SEC компанія Silvergate повідомила про сумніви щодо своєї платоспроможності та здатності продовжувати роботу. На мій погляд, це, безсумнівно, стало результатом прямого та/або непрямого впливу кризи у криптоіндустрії, викликаної крахом Luna, 3AC і FTX. Як і очікувалося, коли партнери Silvergate почали виводити свої активи, стався крах банку.

У той час, як клієнти почали переходити до інших установ, акції Silvergate ($SI) відразу впали більш ніж на 50%.

«Криптокомпаніям стає все складніше встановлювати або підтримувати відносини з американським банком», – заявив Іван Качковський, форекс- та криптостратег UBS.

Почали з'являтися припущення про те, як розпад Silvergate вплине на стейблкоїни та інші банки, які працюють із криптовалютою. Silvergate був основним емітентом другого за популярністю стейблкоїна USDC.

Короткий огляд кризи банків і як це позначилося на біткоїні

Потім побоювання щодо розорення поширилися на Signature Bank, інший популярний банк, який працює з криптовалютою.

«У Signature зазначили, що банк раніше заявляв, що з 1 лютого він більше не підтримуватиме купівлю та продаж на суму менш як 100 000 доларів США. У грудні Signature заявив, що скоротить свою участь у криптосекторі, але не припинить її повністю».

8 березня Silvergate офіційно оголосив про припинення операцій та ліквідацію активів у пресрелізі.

Офіційний крах Silvergate означав ширше поширення кризи та посилення невизначеності та страху серед банківських клієнтів та користувачів USDC. 9 та 10 березня розпочався класичний банківський крах Silicon Valley Bank: зняття мільярдів із банку з частковим резервуванням, виведення коштів основних клієнтів та стартапів.

Акції SVB впали на 60% і до кінця дня регуляторні органи закрили банк, а активи перейшли до FDIC. Падіння SVB стало другим за величиною банківським крахом в історії США.

Довіра до банків стала швидко зникати у той час, як зазнали краху більшість фірм, які торгуються публічно.

Короткий огляд кризи банків і як це позначилося на біткоїні

Після краху SVB увага знову повернулася до USDC Circle, другого за величиною стейблкоїна з ринковою капіталізацією в 43 мільярди доларів, оскільки повідомлялося, що Circle мала у нині збанкрутілому Silicon Valley Bank нерозкриту частину грошових резервів у розмірі 9,8 мільярда доларів.

11 березня прив'язка USDC/USD почала руйнуватися, досягнувши 0,87 долара.

Короткий огляд кризи банків і як це позначилося на біткоїні

На вихідних продовжував поширюватися страх, що у понеділок тисячі стартапів, які обслуговуються у SVB, не матимуть доступу до своїх коштів або платіжної відомості. Регуляторні органи США також офіційно закрили Signature Bank.

У неділю вийшла спільна заява ФРС разом із FDIC та Казначейством США:

«Вкладники отримають доступ до всіх своїх грошей з понеділка, 13 березня. Платники податків не зазнають жодних збитків у зв'язку із рішенням Silicon Valley Bank».

У розпал цих подій почали з'являтися повідомлення про те, що антикрипто-регулятори навмисне атакують Signature Bank. «Я вважаю, що ці події частково пов'язані з тим, що регулятори хотіли надіслати криптосфері дуже потужне повідомлення», – заявив член правління Signature Bank Барні Франк.

Запропонована допомога збанкрутілим банкам дозволила їм брати кредити під негативну заставну вартість за номіналом, а не за ринковою вартістю.

Тиждень почався з введення в дію нового механізму підтримки банківських депозитів у державних банках, з побоюваннями з приводу того, які банки гарантують ризик контрагента для фізичних осіб і для підприємств. Після кількох випадків краху банківського часткового резервування схоже, що біткоїн вперше за довгий час торгується з огляду на фундаментальні фактори, а не спекуляції.

Ризики, пов'язані з банківськими операціями з частковим резервуванням у поєднанні з централізованою грошово-кредитною політикою та нестійкими відсотковими ставками, розкриваються повною мірою, тоді як повністю забезпечені банківські рішення, схоже, активно блокуються ФРС.

Події останніх кількох тижнів повинні послужити інформуванню людей про небезпеки, пов'язані з централізовано контрольованою економікою, яка залежить від кредиту та позикових коштів. Я наполегливо рекомендую людям, зацікавленим у вивченні того, як Біткоїн працює поза цією системою, відвідати Bitcoin 2023 18-20 травня в Маямі, де ця тема буде детально обговорюватися.

Це гостьовий пост Діллона Хілі в рамках інституційного партнерства з Bitcoin Magazine та Bitcoin 2023. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024