Goldman Sachs назвав біткоїн активом року

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року

Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи.

Біткоїн у 2023 році випередив усі традиційні інвестиційні активи за прибутковістю. Такого висновку дійшли аналітики інвестиційного банку Goldman Sachs.

В абсолютних цифрах біткоїн від початку року подорожчав на 51%. Курс BTC перевищив $28 000, і банківські аналітики очікують на подальше зростання. Біткоїн випередив акції компаній засновників інформаційних технологій (+15%), постачальників послуг зв'язку (+15%), споживчих товарів (+11%), індекс Russell 1000 Growth (+10%), золото (+4%) та індекс S&P 500 (+4%).

І за коефіцієнтом Шарпа (який визначає прибутковість із поправкою на ризик) біткоїн також опинився у лідерах. Показник становив 1,9. Для порівняння: у компаній з ІТ коефіцієнт дорівнює 1,5, у біржового індексу Nasdaq він досяг 1,4, а у підприємств охорони здоров'я коефіцієнт Шарпа пішов у мінус (-1,1).

Аналітики Goldman Sachs вважають, що біткоїн зростає на очікуванні пом'якшення монетарної політики з боку Федеральної резервної системи США. Крім того, банківська криза в США змусила багатьох інвесторів шукати надійніші способи вкладень.

Дохідніше, ніж золото

У MarketWatch також відзначили поточний ривок біткоїна. Зокрема те, що біткоїн у 2023 році за сукупною прибутковістю перевершив технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones та золото.

Згідно з дослідженням, з початку 2023 року індекс NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 – 5,86%, а Dow Jones – 0,12%. Водночас прибутковість золота з 1 січня становила лише 1,17%. Попри те, що курс BTC у лютому був на найнижчому рівні з початку року, він все одно перевершив за прибутковістю усі провідні біржові індекси.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Біткоїн обійшов Visa

У лютому продемонструвавши 12% зростання протягом лише одного тижня, біткоїн досяг капіталізації в $472 млрд, що більше, ніж капіталізація платіжної системи Visa.

У результаті він посів 11 місце у сукупному рейтингу активів та компаній із ринкової капіталізації. На першій позиції залишається золото із сукупною ринковою капіталізацією $12,2 трлн.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024