Goldman Sachs назвав біткоїн активом року

Goldman Sachs назвав біткоїн активом року

Біткоїн випередив за прибутковістю всі традиційні інвестиційні активи.

Біткоїн у 2023 році випередив усі традиційні інвестиційні активи за прибутковістю. Такого висновку дійшли аналітики інвестиційного банку Goldman Sachs.

В абсолютних цифрах біткоїн від початку року подорожчав на 51%. Курс BTC перевищив $28 000, і банківські аналітики очікують на подальше зростання. Біткоїн випередив акції компаній засновників інформаційних технологій (+15%), постачальників послуг зв'язку (+15%), споживчих товарів (+11%), індекс Russell 1000 Growth (+10%), золото (+4%) та індекс S&P 500 (+4%).

І за коефіцієнтом Шарпа (який визначає прибутковість із поправкою на ризик) біткоїн також опинився у лідерах. Показник становив 1,9. Для порівняння: у компаній з ІТ коефіцієнт дорівнює 1,5, у біржового індексу Nasdaq він досяг 1,4, а у підприємств охорони здоров'я коефіцієнт Шарпа пішов у мінус (-1,1).

Аналітики Goldman Sachs вважають, що біткоїн зростає на очікуванні пом'якшення монетарної політики з боку Федеральної резервної системи США. Крім того, банківська криза в США змусила багатьох інвесторів шукати надійніші способи вкладень.

Дохідніше, ніж золото

У MarketWatch також відзначили поточний ривок біткоїна. Зокрема те, що біткоїн у 2023 році за сукупною прибутковістю перевершив технологічні індекси NASDAQ Composite, S&P 500, Dow Jones та золото.

Згідно з дослідженням, з початку 2023 року індекс NASDAQ Composite додав 12,41%, S&P 500 – 5,86%, а Dow Jones – 0,12%. Водночас прибутковість золота з 1 січня становила лише 1,17%. Попри те, що курс BTC у лютому був на найнижчому рівні з початку року, він все одно перевершив за прибутковістю усі провідні біржові індекси.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Біткоїн обійшов Visa

У лютому продемонструвавши 12% зростання протягом лише одного тижня, біткоїн досяг капіталізації в $472 млрд, що більше, ніж капіталізація платіжної системи Visa.

У результаті він посів 11 місце у сукупному рейтингу активів та компаній із ринкової капіталізації. На першій позиції залишається золото із сукупною ринковою капіталізацією $12,2 трлн.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023