Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг

Провівши дослідження понад 100 компаній з майнінгу біткоїнів, стає зрозумілим, що ця галузь готова підтримати відповідальне споживання енергії більше, ніж будь-яка інша.

Я купив свій перший біткоїн у 2016 році. Я був другокурсником, це був мій другий рік у США і я звикав до нового способу життя. Тоді я натрапив на статтю про Біткоїн.

Я назбирав трохи грошей, підробляючи в кампусі. Як людина, яка бачила знецінювання грошей, зароблених важкою працею батьків, мені одразу стала зрозуміла ціннісна пропозиція Біткоїна, і я зробив другу велику помилку у своєму житті: я купив біткоїн на Coinbase (за 1500 доларів) замість майнінгу та холодного зберігання (ходлінгу)! Якщо вам цікаво, в чому моя найбільша помилка: через два місяці я потрапив на стажування до Німеччини, тому продав біткоїн, щоб купити собі квиток до Берліна, а через шість місяців один біткоїн коштував близько 16 000 доларів!

Енергетична трилема та Біткоїн

Одна з багатьох речей, які вирізнялися в моєму новому житті в США, – це безперебійний доступ до електрики. Вирісши в Індії, я був свідком того, як брак енергії впливає на здоров'я, знання та можливості.

Сьогодні розвинені країни споживають у 12 разів більше енергії, ніж деякі країни, що розвиваються. Понад 900 мільйонів людей не мають доступу до електрики, але ми щорічно спалюємо таку кількість газу, якої було б достатньо для постачання енергії для всієї Африки на південь від Сахари. Іншими словами, ми спалюємо достатньо газу (з викидами вуглекислого газу, або CO2), щоб забезпечити енергією мільйони людей, не створюючи при цьому жодної економічної цінності, оскільки ми не маємо необхідних технологій для прибуткового транспортування енергії туди, де вона найбільше потрібна.

Я вважаю, що енергетична трилема, необхідність збалансувати енергетичну надійність, доступність і стійкість, є одним з найбільших завдань нашого життя – нам необхідно викорінити енергетичну бідність і задовольнити додатковий попит на енергію в країнах з економікою, що розвивається, при цьому активно проводити декарбонізацію для досягнення вуглецевої нейтральності.

Біткоїн-майнінг служить засобом для використання марно витраченого економічного потенціалу надлишкових енергетичних ресурсів, прискорює дорогий, але інноваційний розвиток відновлюваних джерел енергії й, отже, знаходиться в центрі рішення енергетичної трилеми.

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг
Будь ласка, напишіть мені, якщо ваша компанія відсутня на цьому зображенні

Тенденція перша: коли Гаррі зустрів Саллі

Інноваційна монетизація невикористовуваних чи надлишкових енергетичних ресурсів створить позитивні економічні можливості та стимулюватиме розвиток майнінгу біткоїнів.

Кожному виробнику енергії, незалежно від вуглецевої місткості виробленої енергії, доводиться мати справу з надмірною енергією, яку неможливо монетизувати. У міру збільшення видобутку вуглеводнів тиск у пластах падає, і видобувні підприємства ненавмисно виробляють газ, транспортування якого часто обходиться дорого, і тому вони не мають іншого вибору, крім спалювати його. Насправді згідно з нещодавньою статтею, кількість газу, що спалюється у світі, еквівалентна загальному обсягу імпорту природного газу до Європи з Росії до введення санкцій у зв'язку з її вторгненням в Україну.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), нам необхідно скоротити спалювання газу більш ніж на 90%, щоб до 2030 року досягти мети з нульового викиду газу, як показано на зображенні нижче. Так само виробникам відновлюваної енергії часто доводиться скорочувати виробництво енергії, щоб відповідати попиту в мережі, а за відсутності акумулятора це часто означає марну трату енергії.

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг
Прямі викиди CO2 при факельному спалюванні та інтенсивність спалювання у сценарії з нульовими викидами. Джерело: МЕА.

Багато виробників енергії, яким не вистачає можливостей для біткоїн-майнінгу, співпрацюють з біткоїн-майнерами, щоб ефективно монетизувати таку в іншому випадку витрачену марно енергію за відсутності інфраструктури передачі. Нафтовий гігант ExxonMobil вже запустив пілотний проєкт з видобутку біткоїна разом із Crusoe Energy. Також гігант відновлюваної енергії Nextera і біткоїн-майнер Marathon управляють спільним підприємством у Кінг-Маунтін, штат Техас.

Мабуть, єдине, що може бути кращим за спільне підприємство, – це вертикально інтегрована майнінгова компанія.

Щоб звести до мінімуму деякі з цих невизначеностей з ціною та доступністю енергії, компанії з видобутку біткоїнів володіють джерелом виробництва енергії, тобто вони виробляють і використовують свою власну енергію, обходячись без посередників. Серед прикладів є компанії, які володіють природним газом (наприклад, 360 Mining та Canary Mining), а також гідроенергією (Bitfarms), активами сонячної енергетики (Viable Mining) та багато інших.

Попри те, що в минулому були випадки, коли біткоїн сприяв розвитку дорогих відновлюваних джерел енергії (наприклад, вироблення енергії з температурного градієнта морської води (OTEC)) у США, ми, швидше за все, побачимо аналогічні випадки у країнах зі сприятливою політикою майнінгу біткоїнів. Наприклад, Сальвадор, який зараз отримує понад 50% своєї електроенергії з відновлюваних джерел енергії, має величезний потенціал геотермальної енергії, як показано на малюнку нижче. Нині уряд Сальвадору докладає величезних зусиль для розробки цих геотермальних ресурсів для стійкого майнінгу біткоїнів.

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг
Джерело: Організація Об'єднаних Націй.

Тренд другий: програмне забезпечення пожирає світ (майнінгу)

Категорія спеціалізованого програмного забезпечення для оптимізації може стати привабливою інвестицією для інвесторів, які мають сумніви у капіталомістких компаніях цифрової інфраструктури.

Біткоїн-майнінг – це високоефективний механізм розподілу капіталу, максимально наближений до невидимої руки вільного ринку. Минулого року кілька компаній з видобутку біткоїна, як Core Scientific, Celsius, Compute North та Butterfly labs, оголосили про банкрутство, тоді як кілька інших, зокрема Argo Blockchain та Iris Energy, опинилися на межі банкрутства. Ціна за енергію та можливість ефективно використовувати попит на енергію в мережі мають величезний вплив на операційний прибуток компанії з видобутку біткоїнів; ця проблема створює потребу в оптимізації та ефективному використанні енергії.

Я створив окрему категорію на своїй карті ринку для компаній, які розв’язують ці проблеми оптимізації для біткоїн-майнерів. Крім того, деякі компанії, які займаються майнінгом як послугою (MaaS), такі як Lancium, пропонують комплексне програмне рішення для управління операціями обчислень/майнінгу, а також оптимізації енергоспоживання.

Але створення інфраструктури для майнінгу біткоїнів – це велика інвестиція, пов'язана з ризиком через волатильність ціни біткоїна та вартістю необхідної енергії. Щоб знизити ризик цих інвестицій (до певної міри) шляхом диверсифікації своїх пропозицій, багато компаній MaaS будують центри обробки даних для обчислень з низькою затримкою. З астрономічним зростанням хмарних обчислень попит на обчислення без затримки значно зріс за останнє десятиліття, і, за прогнозами, до 2030 року він збільшуватиметься на 10% на рік.

Компанії MaaS мають хороші перспективи для створення центрів обробки даних, оскільки це відповідає їхнім наявним можливостям створення ефективних рішень обчислювальної інфраструктури, тим самим значно збільшуючи їхній цільовий ринок.

Тренд третій: швейцарський армійський ніж декарбонізації

Подібно до швейцарського армійського ножа, майнінг багато в чому стимулює енергоефективну декарбонізацію. Перепрофілювання вугільних відходів та їхнє стале спалювання, використання природних ресурсів для збереження ключових середовищ існування диких тварин, уловлювання метану зі звалищ та використання цієї енергії для майнінгу біткоїна створює позитивну економічну цінність для суспільства. Лише у США налічується понад 120 000 залишених свердловин, які виділяють метан, еквівалентний виробництву від семи до 20 мільйонів метричних тонн CO2 на рік, та загрожують життю навколишніх спільнот.

Якщо припустити, що закорковування такої свердловини коштуватиме 100 000 доларів США і що тільки 10% таких свердловин будуть придатні для перепрофілювання з використанням майнінгу біткоїнів, то це ринок вартістю 1,2 мільярда доларів!

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг
Карта залишених свердловин у США. Джерело: EDF.

Майнінг біткоїнів використовує електричну енергію і тому він чистий, як і джерело електрики. Однак у міру того, як ми інтегруємо в мережу більше періодично відновлюваних джерел енергії, потреба в балансуванні мережі зростає, що може бути вирішене шляхом гнучкого навантаження, такого як майнінг біткоїнів та центрів обробки даних у певних місцях.

Електрична енергія, яка використовується під час майнінгу біткоїна, перетворюється на тепло. Так само як виробники енергії намагаються монетизувати свою надмірну енергію за допомогою майнінгу біткоїнів, майнери біткоїна можуть монетизувати витрачене даремно тепло, вловлюючи та перепрофілюючи його. Ось чудовий приклад того, як майнінг біткоїнів може стимулювати утилізацію відпрацьованого тепла.

Створюючи свою карту ринку, я бачив компанії, які повторно використовують тепло від біткоїна для сільськогосподарських цілей, таких як тепличні камери для вирощування тюльпанів, дистиляції віскі або для опалення будинків. Крім того, що це стійка модель доходу, це піде на користь ефективним споживачам витраченої даремно енергії та тепла.

Енергетика змінюється, а разом з нею й майнінг
Біткоїн-ферма тюльпанів (Джерело: RFI)

Висновок

У зв'язку з децентралізованим характером і низьким бар'єром для входу в біткоїн-майнінг закладено «творче руйнування». Біткоїн-майнери, які постійно впроваджують інновації для підвищення операційної та енергетичної ефективності, процвітатимуть у цій галузі.

Це гостьовий пост Рітабрата Сантри, інженера, що займається енергетичними технологіями. Висловлені думки є власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения
MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні MICA та майбутнє регулювання біткоїна в Україні Розроблення та введення в дію фреймворку MiCA відкриває нову сторінку в історії регулювання біткоїна та криптовалют, що значно вплине на їх легальне становище по всьому світу, не обмежуючись виключно країнами Європейської економічної зони. Нові правила принесуть значні зміни, створивши регульований простір, де інтереси споживачів та бізнесу у сфері криптоактивів будуть знаходитися в балансі. Ганна Воєводіна 22 квітня 2024
Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Як Біткоїн може вплинути на фінансову інклюзивність серед меншин Біткоїн був створений для надання людям доступу до фінансових послуг, а не просто для збагачення ранніх користувачів. Кіара Тейлор 21 квітня 2024
Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти? Ів Ла Роуз 21 квітня 2024