Платоспроможність Silvergate під питанням, як і майбутнє криптобанкінгу

Платоспроможність Silvergate під питанням, як і майбутнє криптобанкінгу

Клієнти покидають Silvergate, тоді як ціни на акції банку різко падають, а в галузі зростає кількість питань щодо регулювання. Тим часом перспектив для розвитку криптобанкінгу стає дедалі менше.

У криптосфері назрівають проблеми

Ситуація навколо криптовалюти загострюється, у міру того, як зменшується кількість вкладників банку-члена Федеральної резервної системи Silvergate Capital, а ціна його акцій різко падає. Разом із Signature Bank, Silvergate є ключовим банком США, який тісно співпрацює з криптосектором.

Причиною сильного інтересу банків, які бажають мати справу з криптосектором, є загальна відсутність регулювання щодо політики «знай свого клієнта» та боротьби з відмиванням грошей (KYC/AML), яка існує в галузі для офшорних організацій, а також проблеми з ширшою галуззю, яка рясніє незареєстрованими пропозиціями безпеки та великою кількістю шахрайства.

Звичайно, ми вважаємо, що існує чітка різниця між біткоїном та широким терміном «криптовалюти», але для багатьох регуляторних та державних органів кордони залишаються розмитими.

В регульованій банківській системі США було дуже мало організацій, які були готові працювати з криптовалютними фірмами для доступу до встановлених шлюзів обміну в доларах США, що є унікальною проблемою для компаній, що займаються переміщенням грошей та/або обробкою платежів та транзакцій.

Що стосується Silvergate, ми уважно стежимо за ситуацією з листопада – після краху FTX – коли стало очевидно, що Silvergate відіграв свою роль в обслуговуванні FTX та Alameda, надавши їм доступ до обміну долара США.

Як ми писали 17 листопада (підкреслено автором):

«Хто ще перебуває у центрі уваги більшості установ на ринку? Silvergate Bank є однією із таких організацій. З початку листопада її акції впали майже на 56%. Silvergate Bank знаходиться на стику банківських послуг для всієї галузі, обслуговуючи 1677 клієнтів із депозитами цифрових активів на суму 9,8 млрд доларів. На частку FTX припадало менше ніж 10% депозитів, і генеральний директор намагався запевнити ринки в тому, що їхній поточний кредитний портфель не зазнав жодних збитків чи ліквідацій. Позики з кредитною заставою забезпечені біткоїнами, які можуть бути ліквідовані за необхідності.Проте постійний ризик полягає в тому, що депозити Silvergate повністю збанкрутують. Хоча коментарі генерального директора звучать обнадійливо, динаміка акцій за останні два тижні говорить зовсім про інше». - Процес триває: великий криптокредитор Genesis наступний на черзі

Після краху FTX акції Silvergate Capital впали на 83%, внаслідок чого поточна просадка порівняно з рекордно високою ціною досягла неймовірних 97,3%.

Платоспроможність Silvergate під питанням, як і майбутнє криптобанкінгу

Як згадувалося в статті від 17 листопада, ціна акцій Silvergate падає не через криптотокен, як це було з багатьма компаніями під час криптовалютної зими 2022 року, а скоріше через відтік депозитів, який змусив фірму ліквідувати довгострокові цінні папери зі збитками, щоб залишатися ліквідною.

Як традиційний банк із частковим резервуванням, Silvergate приймав депозити клієнтів, які різко збільшилися у 2021 році, і позичав їх на тривалий термін, зокрема, у казначейські облігації США. На практиці фірми позичали свої гроші Silvergate, вносячи депозит під 0%, щоб використовувати свою мережу обміну Silvergate (SEN), а Silvergate потім позичав ті ж долари за вищою процентною ставкою на тривалий період часу. Це чудова бізнес-модель – поки ваші кредити не починають падати у ціні в той час, коли клієнти знімають свої кошти.

«Протягом четвертого кварталу клієнти вивели із банку близько 8,1 мільярда доларів депозитів цифрових активів, що змусило його продати цінні папери та пов'язані з ними похідні інструменти зі збитком у розмірі 718 мільйонів доларів, згідно із заявою у четвер». – Silvergate рушиться після того, як крах FTX призвів до виведення 8,1 мільярда доларів

Оскільки кількість коментарів про некомпетентність та безвідповідальність керівництва Silvergate збільшилася, необхідно розтлумачити деякі нюанси, пов'язані з ситуацією.

Більшість депозитів Silvergate надійшло під час політики нульової процентної ставки, коли короткострокові казначейські цінні папери пропонували прибутковість 0%. Це є однією з основних причин, через яку Silvergate інвестував в інструменти з більш тривалим терміном дії. Облігації знизилися в ціні, оскільки світові відсоткові ставки зростали протягом 2022 року.

У випадку з довгостроковими борговими цінними паперами гроші не втрачаються у разі підвищення відсоткових ставок, поки облігація утримується до погашення (і не оголошується дефолтом), але у випадку з Silvergate вилучення депозитів змусило фірму реалізувати нереалізовані збитки за їхнім портфелем цінних паперів – кошмар для частково резервованої установи.

Платоспроможність Silvergate під питанням, як і майбутнє криптобанкінгу

У зв'язку зі зростанням побоювань щодо платоспроможності в останні місяці компанії почали спекулювати на ризиках, – Coinbase, Paxos, Circle, Galaxy Digital, CBOE та інші, повідомляли про свої банківські відносини із Silvergate. Coinbase прямо оголосила про свій перехід на банк Signature.

«Ми спрощуємо зняття коштів та депозити у фіатній валюті за допомогою Signature Bank, і це набуває чинності негайно». – Заява Coinbase

Одна з проблем полягає в тому, що багато з цих фірм звертаються виключно до банку Signature, що ще більше централізує обмін у криптоіндустрії, навіть попри те, що Signature має набагато більшу ринкову капіталізацію і диверсифіковану базу вкладників, ніж Silvergate.

Платоспроможність Silvergate під питанням, як і майбутнє криптобанкінгу

Поточний стан депозитної бази цифрових активів Signature невідомий, оскільки на початку грудня фірма повідомила про бажання зменшити залежність від депозитів, пов'язаних з криптовалютою.

«Signature Bank (SBNY) скоротить свої депозити, прив'язані до криптовалюти, на 8-10 мільярдів доларів, що свідчитиме про відхід від індустрії цифрових активів для банку, який донедавна був однією з найдружніших до криптовалют компаній на Уолл-Стріт.

«Ми не просто криптобанк, і ми хочемо, щоб це було чітко зрозуміло», - заявив генеральний директор Signature Bank Джо ДеПаоло на конференції інвесторів у Нью-Йорку, організованій Goldman Sachs Group у вівторок». – Coindesk

Хронологія цих подій важлива через недавні події, що стосуються відходу галузі від Silvergate, що відбувається в той самий час, коли Signature, схоже, пов'язує використання своїх шлюзів з ключовими гравцями галузі.

Висновок

Після катастрофічного 2022 року регуляторні органи активізують своє ретельне вивчення криптосектору, і однією з головних цілей є зв'язок між галуззю та традиційною банківською системою. Silvergate виглядає майже приреченим, оскільки майже кожен великий гравець галузі оголошує про плани розірвати з ним зв'язки. Тому залежність від Signature Bank, банку, що оголосив про свій намір дистанціюватися від галузі, виглядає... тривожною.

Хоча це не є фундаментальним ризиком для функціонування мережі Біткоїна або її властивостей як незмінного рівня розрахунків, обмеження та зростаюча централізація вхідних та вихідних шлюзів обміну доларів США є ключовим ризиком для короткострокової та середньострокової ліквідності біткоїна та ширшого ринку криптовалют.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024