Кореляція біткоїна з ризикованими активами

Кореляція біткоїна з ризикованими активами

У той час як багато біткоїн-інвесторів шукають актив, який стане для них безпечною гаванню, біткоїн, як правило, зрештою виявлявся найбільш ризикованим з усіх розподілів ризику.

Короткострокова ціна у порівнянні з довгостроковою тезою

Виявилося, що те, як біткоїн (актив) поводитиметься в майбутньому та як він зараз торгується на ринку, радикально відрізняється від нашої довгострокової тези. У цій статті ми докладніше розглянемо ці кореляції ризику та порівняємо дохідність та кореляції між біткоїнами та іншими класами активів.

Послідовне відстеження та аналіз цих кореляцій може дати нам краще розуміння того, чи зможе біткоїн відійти від поточної тенденції та коли це станеться. Навряд чи ми знаходимося в цьому періоді сьогодні, але можна очікувати, що відхід ймовірний протягом наступних п'яти років.

Макроекономіка та кореляції

Для початку ми розглянемо кореляцію одноденної прибутковості біткоїнів та багатьох інших активів. Зрештою, ми хочемо знати про рух біткоїна щодо інших основних класів активів. Існує безліч міркувань про те, що таке біткоїн і чим він може бути, але це відрізняється від того, як ним торгують на ринку.

Коефіцієнт кореляції варіюється від негативного до позитивного (-1 до 1) і показує, наскільки сильним є зв'язок між двома змінними або прибутковістю активів у нашому випадку. Як правило, сильна кореляція вища за 0,75, а помірна кореляція вища за 0,5. Вищі показники кореляції показують, що активи рухаються в одному напрямі, а протилежне вірно для негативних чи зворотних кореляцій. Показник 0 свідчить про нейтральну позицію чи відсутність реальних взаємозв'язків. Розгляд довших тимчасових проміжків дає краще уявлення про силу взаємозв'язку, тому що це усуває короткострокові, волатильні зміни.

Останні два роки кореляція біткоїна найчастіше спостерігається з «ризиковими» активами. Порівнюючи біткоїн з традиційними класами активів та індексами за останній рік або 252 торгові дні, біткоїн найкраще корелює з багатьма показниками ризику: індексом S&P 500, Russel 2000 (акції з малою капіталізацією), QQQ ETF, HYG High Yield Corporate Bond (технологія, яка швидко розвивається). Фактично, багато які з цих індексів мають сильну кореляцію один з одним і показують, наскільки сильно корелюються всі активи в поточному макроекономічному режимі.

У наведеній нижче таблиці біткоїн порівнюється з деякими ключовими контрольними показниками класу активів з високим бета-коефіцієнтом, акціями, нафтою та облігаціями.

Кореляція біткоїна з ризикованими активами

Ви можете знайти будь-який з цих індексів/активів у Google Finance за допомогою тикерів вище. Для 60/40 ми використовуємо розподільчий фонд (Global Allocation Fund) BIGPX Blackrock 60/40, GSG – товарний індекс ETF S&P GSCI, а BSV – індексний фонд короткострокових облігацій Vanguard.

Ще один важливий момент полягає в тому, що біткоїн-спот торгується на ринку 24/7, тоді як інші активи та індекси – ні. Кореляції, ймовірно, тут занижені, оскільки біткоїн у минулому призводив до ширших рухів ринку ліквідності чи ризику, тому що біткоїном можна торгувати у будь-який час. Оскільки ф'ючерсний ринок CME на біткоїн виріс, використання цих ф'ючерсних даних дає менш мінливе уявлення про зміни кореляції з часом, оскільки вони торгуються з тими ж тимчасовими обмеженнями, що й традиційні активи.

Аналізуючи ковзну 3-місячну кореляцію ф'ючерсів CME на біткоїн з кількома індексами ризику, згаданими вище, можна сказати, що всі вони відстежують майже те саме.

Кореляція біткоїна з ризикованими активами
Ф'ючерси CME на біткоїн корелюють із ризиковими активами.

Хоча Біткоїн пережив власну капітуляцію в індустрії та скорочення частки позикових коштів, що цілком може конкурувати з багатьма історичними досягненнями дна, взаємозв'язок із традиційним ризиком не сильно змінився.

Біткоїн зрештою діяв як найризикованіший з усіх розподілів ризиків і як губка ліквідності, демонструючи хороші результати за будь-яких натяків на збільшення ліквідності на ринку. Він починає рухатися у зворотному напрямку за найменших ознак зростання волатильності акцій у поточному ринковому режимі.

Очікується, що ця динаміка з часом суттєво зміниться в міру прискорення розуміння та прийняття Біткоїна. Це прийняття є тим, що ми розглядаємо як асиметричний потенціал того, як біткоїн торгується сьогодні, порівняно з тим, як він торгуватиметься через 5-10 років. До того часу кореляція ризику біткоїна залишається переважною ринковою силою в короткостроковій перспективі і є ключем до розуміння його потенційної траєкторії протягом наступних кількох місяців.

Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна Марго Паез про пом'якшення наслідків зміни клімату та проблему репрезентації Біткоїна Екологиня Марго Паез описує свій шлях до Біткоїна і пояснює, чому інклюзивність – це не просто «ідеологія пробудження». Бекка Братчер 30 березня 2023
Чому ми відкрили Біткоїн-хаб у Белграді Чому ми відкрили Біткоїн-хаб у Белграді Маючи багату історію, Белград еволюціонував до найновішого робочого та презентаційного майданчика Біткоїна. Plumski 29 березня 2023
Контроль над страхом: Біткоїн, суверенітет та домашні пологи Контроль над страхом: Біткоїн, суверенітет та домашні пологи «Я отримав значний суверенітет завдяки Біткоїну, і я однаково радію тому, що моя партнерка зробила те саме, обравши домашні пологи». Конор Чепенік 28 березня 2023