Після важкого 2022 року публічні майнінгові компанії хочуть відвоювати позиції

Після важкого 2022 року публічні майнінгові компанії хочуть відвоювати позиції

Після невдалого року, акції публічних майнінгових компаній укріпилися в січні через сильне ралі біткоїна.

2022 рік був, мабуть, найгіршим роком для майнінгу біткоїнів за весь час спостережень. Кожен ринок постраждав від наслідків безпрецедентної нерозсудливості центральних банків у всьому світі. Але оскільки біткоїн волатильний – і оскільки майнінг діє як позикова ставка на сам біткоїн – майнінговий сектор біткоїн-економіки закінчив минулий рік пошарпаним і розбитим. Насправді багато публічних майнінгових компаній стали торгуватися буквально як дешеві акції.

Проте завдяки несподіваному, дуже оптимістичному початку нового року акції майнінгових компаній повертаються до життя. Без сумніву, пожвавлення цін на акції (і ціни самого біткоїну) можна лише вітати. Втім, як довго триватиме це ралі – питання відкрите.

У цій статті узагальнюється стан майнінгу біткоїнів на початку цього нового року, сумні події, що відбулися торік, та можливості, які чекають попереду.

Новорічне ралі індустрії майнінгу

2023 рік розпочався з успіху для публічних компаній з видобутку біткоїнів.

Згідно з ринковими даними TradingView, з початку року такі компанії як Riot Platforms, Marathon Digital і CleanSpark додали від 40% до 110%. Ці стрибки ціни на акції значною мірою пов'язані зі стійким зростанням ціни біткоїна. З Нового року провідна криптовалюта додала понад 44%. В результаті економіка індустрії майнінгу також покращується. Ціна хешу підскочила на 25%, навіть попри те, що швидкість хешування (яка, коли збільшується, зазвичай призводить до падіння ціни хешу) встановила у січні нові історичні максимуми.

Проте загалом майнінгові компанії завершили 2022 рік на дуже ведмежій ноті. Як зазначалося вище, до свят багато хто з них торгувався за низькими цінами.

Короткий огляд дешевих акцій

Під дешевими акціями (penny stocks) маються на увазі цінні папери, які торгуються за копійки. І справді, ціни на акції багатьох компаній, які займаються видобутком біткоїнів, впали до цього рівня. Але офіційно визначення дешевих акцій стосується акцій невеликої компанії, які торгуються менш ніж за 5 доларів за акцію. Ці акції можуть торгуватися на великих біржах, таких як Nasdaq, на якій є безліч компаній, що займаються біткоїн-майнінгом. Але більшість із них торгують на позабіржових (OTC) платформах.

Проте деяким компаніям, які займаються біткоїн-майнінгом, дуже хотілося б, щоб до кінця минулого року ціна акцій перевищила 5 доларів. Дані в наступних розділах показують, що після досягнення багатомільярдної ринкової капіталізації акції не кількох, а багатьох майнінгових компаній торгувалися нижче за один долар.

Дані про дешеві акції майнінгових компаній

Біткоїн впав приблизно на 65% у 2022 році. Попри те, що це не найсильніше падіння на ведмежому ринку для самого біткоїна, компаніям-майнерам пощастило ще менше. На наведеному нижче лінійному графіку показано реальні ціни на акції провідних майнінгових компаній на період до 2022 року. Навіть візуальний погляд дозволяє побачити загальну тенденцію: відбулося значне падіння.

Після важкого 2022 року публічні майнінгові компанії хочуть відвоювати позиції
Джерело: TradingView

Але найгірше чекало ці бідні компанії попереду. Наприкінці 2022 року ціна акцій майже десятка компаній впала нижче за один долар. Нижче наведено список компаній з видобутку біткоїнів, які до кінця минулого року торгувалися нижче за 1 долар.

 • Core Scientific: $0,2
 • Hut 8: $0,87
 • TeraWulf: $0,58
 • Mawson: $0,28
 • Digihost: $0,47
 • BIT Mining: $0,2
 • Argo: $0,44
 • Cipher: $0,62
 • Bit Digital: $0,56
 • Greenidge: $0,37
 • Stronghold: $0,46

Проглянувши всі дані вище, ви можете запитати: чи мають взагалі значення ціни акцій? Очевидно, не для довгострокового успіху Біткоїна. Але сектор публічного майнінгу в нетривіальній мірі відбивається на Біткоїні. Безлад, пов'язаний з ризиками на бичачому ринку, жадібністю і загальною надмірністю, не є корисним. Сподіваюся, найгірше позаду.

Полетять голови

Як сталось так, що колись успішний сектор публічного майнінгу біткоїнів опустився до рівня дешевих акцій?

Досягнувши загальної ринкової вартості понад 100 мільярдів доларів, компанії з видобутку біткоїнів зазнали сильного краху. Цей ефект певною мірою неминучий, коли зазнає краху сам біткоїн. Майнінговий бізнес є дорогим, капіталомістким та висококонкурентним. Коли ринкові умови далеко не ідеальні, то летять голови.

Крім того, варто зазначити, що макроекономічні перешкоди, з якими стикається кожен ринок, фактично знищили всі ринки технологій у всьому світі. Індустрія біткоїн-майнінгу не мала шансів уникнути кровопролиття. Meta, наприклад, показала найгірший результат в рейтингу Standard and Poor's 500 минулого року. Apple, яка домінує в тому ж індексі S&P 500 приблизно на 6%, також різко впала минулого року.

Але, крім макроекономічного ландшафту, майнінгові компанії не застраховані від жадібності та безрозсудних ділових рішень. Значною мірою збільшення хешрейту публічного майнінгу та оцінка майнінгових компаній були пов'язані з інвесторами із надмірним кредитним плечем та операторами, які роблять ризиковані ставки в тому ж стилі, що й інші «крипто» компанії, які зараз збанкрутували. Майнінгові компанії, що опускаються на рівень дешевих акцій або оголошують себе банкрутами, – це результат тієї ж якості вибору.

Новий рік, ті ж компанії

Багато нових команд, які вийшли на ринок за останні кілька років, не змогли вистояти до 2023 року. Але кожна майнінгова компанія, яка пережила минулий рік, тепер є загартованим ветераном. Чи закінчився ведмежий ринок? Ніхто не знає. Але навіть стикаючись з банкрутством, судовими позовами, відстороненнями, делістингом і тому подібним, компанії, які все ще хешують, швидше за все, будуть продовжувати хешувати в будь-яких умовах.

Хочеться сподіватися, що уроки винесені після останнього бичачого ринку не будуть швидко забуті, але автор не був би таким впевненим.

Це гостьовий пост Зака Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024