Через ведмежий ринок біткоїн-майнери відстають від золотодобувних компаній

Через ведмежий ринок біткоїн-майнери відстають від золотодобувних компаній

У 2022 році компанії, що видобувають «цифрове золото» зазнали серйозніших просадок, ніж їхні традиційні колеги.

Відомий наратив Біткоїна як «цифрового золота» передбачає порівняння зі справжнім жовтим металом. Але з моменту появи Біткоїна порівняння видобувної промисловості, яка лежить в основі обох активів, зазвичай неможливе.

У травні 2022 року цей автор опублікував дані про контраст видобутку золота та біткоїнів, оскільки виробники цифрового золота значно відставали від добувачів руди. Зараз саме час подати додатковий огляд останніх ринкових даних щодо біткоїн-майнерів і золотодобувачів.

Минулий рік непередбачуваних економічних потрясінь та фінансової жорсткості ведмежого ринку пролив світло на кілька важливих особливостей золота та його аналогом на основі блокчейну. У наступних параграфах представлені дані, які підкреслять схожість і різницю між двома «добувними» галузями. У добувачів золота і біткоїнів багато спільного, але це не так просто зрозуміти з жартів у Twitter.

Внутрішні дані ринку видобутку біткоїнів та золота

Біткоїн-бикам краще сісти, перш ніж продовжити читати далі. Пітер Шіфф буде в ейфорії.

2022 рік був непростим для всіх, але майнери біткоїна постраждали від особливо складних ринкових умов. Своєю чергою для акцій золотодобувних компаній видався досить легкий рік. Вибрана група публічних компаній з видобутку золота та біткоїнів представлена на гістограмі нижче. Річні показники всіх компаній у відсотковому співвідношенні з 2022 року показано на діаграмі.

Через ведмежий ринок біткоїн-майнери відстають від золотодобувних компаній

Золото, яке вимірюється у відсотках від історичних максимумів, знову перемагає. (Можеш сміятися, Шифф). На момент написання статті вартість золота була приблизно на 7% нижчою від свого рекорду – майже така ж ціна, як у травні, коли автор востаннє писав про майнерів золота та біткоїнів. Тим часом цифрове золото торгується більш ніж на 65% нижче за свій максимум, досягнутий наприкінці 2021 року.

Але відставання біткоїна від золота не є історичною нормою. Протягом 2021 року біткоїн та його майнінгові компанії демонстрували сильний і тривалий висхідний тренд. Золото та золотодобувачі значно відстали за той же період.

Медоїда ніколи не слід скидати з рахунків.

Жорсткі умови для майнінгу на ведмежому ринку

Незалежно від результатів золотовидобувачів, минулий рік був, можливо, найважчим періодом ведмежого ринку в історії Біткоїна. Таким чином, його незадовільні результати щодо золота (або будь-якого іншого активу) навряд чи можна назвати сюрпризом.

Нижче наводиться стислий огляд того, що майнери біткоїнів пережили минулого року, що призвело, серед іншого, до низької продуктивності майнерів руди жовтого металу.

Для публічних майнінгових компаній потенційні повідомлення про виключення з фондових бірж були типовим явищем. У серпні 2022 року BIT Mining отримала повідомлення від Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) про можливе виключення з біржі через мінімальні цінові стандарти. У тому ж місяці Mawson отримала повідомлення про можливе виключення з тієї ж причини. У жовтні 2022 року Digithost надійшло таке ж повідомлення про можливе виключення, як повідомляє The Block. Greenidge Generation отримала повідомлення про можливе вилучення з лістингу в середині грудня 2022 року. Bitfarms отримала аналогічне повідомлення наступного дня після Greenidge з тих же причин. А Canaan, виробник обладнання для майнінгу, зареєстрований на Nasdaq, також отримав повідомлення про можливе виключення з лістингу, тому що він скористався послугами аудитора, робота якого не може бути перевірена регуляторним органом США з аудиту.

Керівники видобувних підприємств також масово покидали свої посади – добровільно та не зовсім. Дейв Перрілл, колишній генеральний директор Compute North, пішов у відставку у вересні 2022 року. Джеффрі Кірт, який очолював Greenidge Generation з 2021 року, раптово пішов у відставку на початку жовтня 2022 року. Вітні Гіббс, співзасновник Compass Mining, також раптово звільнився на тлі «невдач та розчарування» у липні 2022 року. Еміліано Гродскі, який став співзасновником Bitfarms у 2017 році, оголосив про свою відставку за три дні до кінця 2022 року.

Торік банкрутства майнінгових компаній щомісяця потрапляли до заголовків газет. Compute North оголосила про банкрутство у вересні 2022 року. За сім місяців до банкрутства компанія залучила 385 мільйонів доларів. Core Scientific, найбільша публічна компанія з видобутку біткоїнів, також оголосила про банкрутство за кілька днів до Різдва. Celsius, відома платформа криптокредитування, також збанкрутувала через кілька місяців після того, як команда повідомила про свої плани вийти на біржу. BlockFi був ще одним відомим сервісом криптокредитування з великим підрозділом з майнінгу, який оголосив про банкрутство. Bloomberg повідомив, що Marathon вклала понад 80 мільйонів доларів у Compute North, яка нині збанкрутувала. Argo випадково розмістила на своєму вебсайті повністю підготовлені документи про банкрутство до того, як угода на 100 мільйонів доларів із майнінговою командою Galaxy Digital допомогла Argo уникнути «справжнього» банкрутства.

Було подано безліч позовів, пов'язаних з майнінгом. На Blockware подали до суду. Проти Iris Energy подано колективний позов. Округ Вашингтон штату Теннессі подав до суду на BrightRidge, місцеву майнінгову компанію. Riot подала до суду на Northern Data. Whinstone, флагманська дочірня компанія Riot з майнінгу, подала зустрічний позов проти японського CMO Internet у спорі, що триває вже чотири роки. Також до суду подали на Core Scientific.

Досить сказати, що ті майнерські команди, які пережили минулий рік, швидше за все, переживуть будь-що.

Найтемніша ніч перед світанком?

Враховуючи ринкові умови в секторі майнінгу біткоїнів минулого року, для будь-якого інвестора було б шоком, якби майнери біткоїнів перевершили своїх колег по золоту. Але чи впливає рік відставання на довгостроковий потенціал Біткоїна? Точно ні. Корисність цього порівняння служить лише додатковим контекстом для очікувань того, що цифрове золото буде поступово, але неухильно поглинати ринкову капіталізацію фізичного золота.

Однак біткоїн настільки ж нестабільний, як і цінний. Навіть у січні компанії з видобутку біткоїнів поступово повертаються на авансцену, оскільки ціна самого біткоїна зростає. Тепер усі майнери сподіваються, що минулий рік був «найтемнішим» і незабаром настане «світанок».

Це гостьовий пост Зака Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024