Центробанк Індії закликав заборонити Біткоїн

Центробанк Індії закликав заборонити Біткоїн

Регулятора не влаштовує, що він не може контролювати біткоїн-транзакції.

Біткоїн слід заборонити, оскільки такі цифрові активи складно контролювати та вони є аналогом азартних ігор. Про це заявив голова Резервного банку Індії (RBI) Шактіканта Дас під час виступу на саміті BT Banking & Economy, пише Business Today.

Дас назвав біткоїн і криптовалюти ненадійними через сильне коливання їхніх цін. Він також окреслив позицію регулятора, заявивши, що слід цілком заборонити всю торгівлю такими активами.

«Позиція RBI вкрай зрозуміла: усі криптовалюти треба заборонити. Волатильність ґрунтується на вигаданій концепції, що ціна конкретної криптовалюти може зростати чи знижуватися. Так, те, що відбувається без будь-якого особливого пояснення і з оцінками, що повністю залежать від уяви, – не більше ніж 100% спекуляція, можна сказати, азартні ігри», – заявив Дас, нагадавши, що азартні ігри в Індії під забороною.

Глава індійського регулятора уточнив, що ситуація може призвести до повної втрати контролю за обсягом грошей в економіці. Чиновник підкреслив, що 20% транзакцій відбуваються у біткоїні та криптовалютах й не потрапляють у поле зору центрального банку.

Позиція уряду Індії

Уряд Індії остаточно не визначився зі своєю позицією щодо біткоїна.

За даними міністерства економіки країни, документ про законність біткоїна та криптовалют перебуває на стадії підготовки й у поточному році готуються подати його до Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загальносвітовий тренд

Загалом у світі дедалі більше країн вирішують не забороняти, а, навпаки, легалізувати Біткоїн. Наприклад, Нігерія планує офіційно дозволити використання біткоїна та криптовалют.

Наразі готується законопроєкт, який внесе поправки до «Закону про інвестиції та цінні папери», ухваленому 2007 року, і визнає біткоїн законним капіталом для інвестицій.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024