Центробанк Індії закликав заборонити Біткоїн

Центробанк Індії закликав заборонити Біткоїн

Регулятора не влаштовує, що він не може контролювати біткоїн-транзакції.

Біткоїн слід заборонити, оскільки такі цифрові активи складно контролювати та вони є аналогом азартних ігор. Про це заявив голова Резервного банку Індії (RBI) Шактіканта Дас під час виступу на саміті BT Banking & Economy, пише Business Today.

Дас назвав біткоїн і криптовалюти ненадійними через сильне коливання їхніх цін. Він також окреслив позицію регулятора, заявивши, що слід цілком заборонити всю торгівлю такими активами.

«Позиція RBI вкрай зрозуміла: усі криптовалюти треба заборонити. Волатильність ґрунтується на вигаданій концепції, що ціна конкретної криптовалюти може зростати чи знижуватися. Так, те, що відбувається без будь-якого особливого пояснення і з оцінками, що повністю залежать від уяви, – не більше ніж 100% спекуляція, можна сказати, азартні ігри», – заявив Дас, нагадавши, що азартні ігри в Індії під забороною.

Глава індійського регулятора уточнив, що ситуація може призвести до повної втрати контролю за обсягом грошей в економіці. Чиновник підкреслив, що 20% транзакцій відбуваються у біткоїні та криптовалютах й не потрапляють у поле зору центрального банку.

Позиція уряду Індії

Уряд Індії остаточно не визначився зі своєю позицією щодо біткоїна.

За даними міністерства економіки країни, документ про законність біткоїна та криптовалют перебуває на стадії підготовки й у поточному році готуються подати його до Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Загальносвітовий тренд

Загалом у світі дедалі більше країн вирішують не забороняти, а, навпаки, легалізувати Біткоїн. Наприклад, Нігерія планує офіційно дозволити використання біткоїна та криптовалют.

Наразі готується законопроєкт, який внесе поправки до «Закону про інвестиції та цінні папери», ухваленому 2007 року, і визнає біткоїн законним капіталом для інвестицій.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023