Канада оголосила локальну війну майнінгу біткоїнів

Канада оголосила локальну війну майнінгу біткоїнів

Численні місцеві органи влади по всій Канаді почали ускладнювати життя майнерам біткоїнів.

Північна Америка стала провідним центром видобутку біткоїнів після різкої заборони Китаю у травні 2021 року. У той час як заголовки новин та увага інвесторів були значною мірою зосереджені на Сполучених Штатах, Канада також зміцнила свою роль світового лідера у галузі майнінгу. Канада є домом для майнерів усіх мастей, від промислових майнінг-ферм до автономної партизанської майнінг-діяльності.

Але в останні місяці 2022 року кілька провінцій зробили майнерів біткоїнів своєю мішенню та призупинили нові підключення до мережі через проведення «екологічних оцінок». У цій статті наведено огляд локальних змін у нормативно-правовій базі стосовно майнерів.

Регулювання майнінгу в Канаді

Наприкінці 2022 року Hydro-Quebec оголосила свою пропозицію провінції припинити продаж дешевої електроенергії майнерам, повідомляє The Wall Street Journal. У пропозиції міститься заклик до регулятора енергетики Канади призупинити виділення 270 мегаватів, які запросили майнери. Біткоїн-майнери у Квебеку стверджують, що місцеві правила і так надто суворі, і ця нова пропозиція може ще більше ускладнити майнінг у провінції.

Одразу після Дня Подяки Манітоба оголосила про свої плани припинити будь-які нові підключення до електромереж для операцій з видобутку криптовалюти. За словами міністра фінансів провінції, призупинення триватиме 18 місяців із листопада 2022 року, щоб можна було проаналізувати зовнішні чинники, пов'язані з потребами сфери майнінгу в енергії. Це поки не торкнулося 37 майнінг-об'єктів у Манітобі, але за даними CBC останні запити на нові підключення від 17 різних операторів були відкладені.

Незадовго до Різдва Британська Колумбія потрапила в заголовки через свої зусилля зупинити розвиток майнінгу, щоб оцінити вплив цієї діяльності на навколишнє середовище. Було введено 18-місячний мораторій на прийом будь-яких нових запитів на підключення до електромереж саме від компаній, які займаються видобутком біткоїнів. На той час провінція заявила, що розгляд 21 заявки, які чекали на схвалення, було припинено. Причиною цього призупинення на 18 місяців є оцінка того, як майнінг біткоїнів впливає на «екологічні цілі» провінції.

До цих обмежень на підключення до мережі Канада тривалий час була глобальним центром розвитку криптовалюти загалом та діяльності з видобутку біткоїнів зокрема, а хешрейт в межах її кордонів оцінювався в приблизно 7%. Але в деяких місцях майнери починають почуватися не дуже бажаними. Як то кажуть, два рази – це збіг, а три – це закономірність.

Нинішній прем'єр-міністр Джастін Трюдо ніколи не приховував свого негативного ставлення до всієї криптовалютної індустрії. Після того як його колега-консерватор П'єр Пуальєвр заявив про рішучу підтримку Біткоїна, Трюдо відразу ж відреагував, назвавши погляди свого суперника «безвідповідальними», а криптовалюту «волатильною». Однак у своєму Твіттері Трюдо ніколи не писав про криптовалюти, біткоїн чи майнінг.

Ситуація з майнінгом у Канаді

У дискурсі майнінгу зазвичай згадується Північна Америка в сукупності або США індивідуально. Але Канада відіграє значну роль у посиленні швидкості хешування в мережі Північноамериканського регіону. І здебільшого канадські майнери живуть у набагато суворішому кліматі, ніж їхні південні колеги. Наприклад, генеральний директор Upstream Data Стів Барбур поділився у Твіттері фотографіями руйнівного впливу суворої канадської погоди на майнінг біткоїнів. Замерзлі кабелі, зледенілі обладнання та великі снігові замети не створюють ідеальних умов для майнінгу.

Але деякі з найвідоміших державних та приватних майнінгових компаній працюють або мають штаб-квартири в Канаді. До публічних компаній входять Bitfarms, SATO Technologies, Hut 8 та інші. До приватних компаній, які базуються або працюють у Канаді, входять Compass Mining, Bitfury, Upstream Data та інші. Майже всі ці бренди є добре відомими в біткоїн-економіці й часто відіграють ключову роль у захисті та навчанні про Біткоїн. Вплив Канади на ринку біткоїнів значний.

Реакція на нормативні зміни

Ворожість до розширення майнінга біткоїнів могла з'явитися не так давно в Канаді, але ширшій галузі добре знайомі ці настрої. Вся галузь об'єдналася й одноголосно виступила проти запропонованого в Нью-Йорку дворічного мораторію на проєкти з розширення майнінг-діяльності, які працюють на викопному паливі. Наприкінці листопада 2022 року закон було ухвалено. Цей крок привітали політики лівого спрямування. І Канада, здається, повторює їхній сценарій.

Нова позиція Канади стосовно майнерів також схожа до підходів іншого міжнародного центра майнінгу: Казахстану. У жовтні 2021 року Казахстан запропонував обмежити енергоспоживання для нових майнерів.

Отже, як реагують на це канадські майнери?

Новини про пропозицію Квебеку призупинити будь-які нові підключення до мережі широко поширювалися у Біткоїн-колах у Твіттері. Не дивно, що обговорення були незмінно негативними та повні критики.

Проте Барбура з Upstream Data це не шокувало. Він зазначив у Твіттері, що Квебек «знову» цензурує майнерів біткоїнів. Чому обмеження на підключення до мережі не дивні? Бо, за словами Барбура, майнери «конкурують із комунальними підприємствами».

«Чекайте на посилення дискримінації», – написав він у Твіттері.

Попри зміну настроїв регуляторів, деякі з найбільших майнінгових компаній Канади, як і раніше, планують розширюватися. У пресрелізі, опублікованому невдовзі після появи новин про пропозицію Hydro-Quebec, Bitfarms заявила, що «продовжує прагнути розширення своєї діяльності у Квебеку та створення додаткових робочих місць по всьому регіону». Оцінюючи вплив Bitfarm на місцеву економіку, в пресрелізі було також сказано, що: «Bitfarms інвестувала понад 350 мільйонів канадських доларів у Квебек з моменту свого заснування, і зараз у ній працює понад 100 співробітників».

Вибір Канади

Політична прихильність чи ворожість стосовно Біткоїна зрештою мало що означають для довгострокового успіху мережі. Однак у короткостроковій перспективі нормативні обмеження можуть дуже ускладнити життя майнінговим компаніям, які намагаються обробляти транзакції та знаходити нові блоки. Будь-який регуляторний спротив у Канаді навряд чи зможе порівнятися з тотальною забороною Китаю з 2021 року. Але припинення розгляду всіх нових заявок на підключення до мережі в кількох місцях все одно є вкрай руйнівним.

Канадські провінції тепер стоять перед вибором: ризикнути втратити хешрейт на користь інших юрисдикцій або зайнятися майнінгом та використовувати ті добре задокументовані соціально-економічні переваги, які він надає.

Це гостьовий пост Зака Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024