Торгівля біткоїнами стала «нудною»: це погано чи добре?

Торгівля біткоїнами стала «нудною»: це погано чи добре?

Оскільки ціна біткоїна продовжує перебувати у бічному тренді, корисно проаналізувати цю волатильність у порівнянні з попередніми епізодами.

Стрибки відсоткових ставок ФРС позначаються на ринку, і спекулятивні активи, такі як біткоїн, страждають найбільше. Хоча він колись позиціювався як некорелятивний актив щодо фондових ринків, зрештою бета-версія біткоїна вийшла за ці рамки, оскільки вона падає майже вдвічі швидше, ніж фондовий ринок, якому зараз нелегко.

Але останнім часом стало зрозуміло, що монета стагнує на позначці нижче за 20 000 доларів. Через цю очевидну консолідацію тренду дехто побоюється, що вона може просто зіткнутись із попереднім рівнем підтримки і що будь-які додаткові погані новини про біткоїни викличуть подальше падіння.

Дехто більш впевнений у монеті.

На їхню думку, ця консолідація є очевидною ознакою дна, а підтримка, яка обмежує діапазон ціни біткоїнів, є ознакою сильного майбутнього. Ще невідомо, чи повернеться монета до свого попереднього рекордного максимуму майже у 70 000 доларів, але є ті хто налаштований з обережним оптимізмом.

Що каже статистика

За даними дослідницької компанії Kaiko, волатильність ринку криптовалют вартістю 201 мільярд доларів впала нижче за стандартні ринкові орієнтири. Це провісник солідної консолідації, попри те, що сильніша валюта США та привабливіші активи з фіксованим доходом відволікають інвесторів.

Насправді для декого ця стабільність біткоїнів – найкраща новина року.

Глава біржі Luno Віджай Айяр підтримав тезу про те, що консолідація є індикатором майбутньої стабільності або руху вгору, а не подальшого обвалу. Він заявив, що «Біткоїн в основному знаходиться в діапазоні між 18-25 тисячами доларів протягом чотирьох місяців, що вказує на консолідацію і ймовірний рух вниз, враховуючи, що індекс долара також досягає максимуму».

Визначення дна (або вершини) – це не тільки наука, а й мистецтво, і тут потрібна неабияка доза удачі, але Айяр у своїх оцінках покладається на попередні тенденції: «У 2015 році ми бачили дно BTC, коли DXY досягав вершини, тому ми можемо знову стати свідками дуже схожої картини».

Інші у галузі згодні з цією думкою; Антоні Тренчев із кредитної компанії Nexo вважає, що консолідація та зниження волатильності є «переконливим свідченням того, що індустрія цифрових активів дозріла і стає менш фрагментованою».

Весна вже наступила?

Оскільки решта ринку акцій знизилася «всього» приблизно на 20%, біткоїн впав кратно цьому, втративши майже 2 трильйони доларів чистої вартості й обвалившись більш ніж на 50% лише торік. Він упав майже на 70% порівняно з піком у $68 543 у листопаді 2021 року. Це падіння було руйнівним для класу інвесторів, які розглядали біткоїн як хеджування або засіб диверсифікації в портфелі, оскільки монета виявилася суттєво корельованою з акціями.

З жовтня 2021 року ви, безперечно, багато разів чули, що це падіння в основному пов'язане зі спробами Федеральної резервної системи придушити інфляцію. Наразі ці спроби видаються в основному несуттєвими, вимагаючи подальшого підвищення на 75 базисних пунктів.

Проблема кореляції посилювалася тим, що багато великих інституційних крипто-биків створювали позиції з великим кредитним плечем, які вони потім були змушені закрити, щоб уникнути маржинальних викликів, що в підсумку призвело до подальшого падіння ціни, оскільки активи були продані за відносний мізер.

Дехто називає цю ситуацію у сфері криптозимою. Дехто, наприклад Three Arrows Capital, поступово втратили все – фірма втратила понад 3 мільярди доларів від інвесторів, перш ніж рухнути.

Повертаючись до Айяра, стабільність свідчить про «період накопичення». Це накопичення може вказувати на готовність фондів, фірм та інвесторів обережно повертатися до біткоїнів, оскільки моделювання вказує на недооцінений діапазон у 20 000 доларів.

«Той факт, що біткоїн застряг у такому діапазоні, робить його нудним, але це також точка, коли роздрібні інвестори втрачають інтерес, а розумні гроші починають накопичуватися», – підкреслив Айяр.

Крім того, багато сімейних офісів розширюють свої криптовалютні активи, оскільки вони також прагнуть диверсифікації та все частіше переходять до альтернативних інвестицій для клієнтів. Президент фонду управління цифровими активами Маттео Данте Перруччо посилив цю тенденцію, вказавши на «нелогічний сплеск попиту» великих і розумних грошей. Це може бути крок до диверсифікації або, що так само ймовірно, очікування суттєвого зростання, оскільки він вважає, що дно вже досягнуто.

Біткоїн-майнери також скоротили продажі своїх активів. Коли це відбувається, тиск з боку продавців також падає, що є ще одним провісником позитивного руху монети у майбутньому та сфери майнінгу загалом. Аналітики Goldman Sachs заявляють, що біткоїн-майнери, які публічно торгуються, продали близько 3000 біткоїнів у вересні порівняно з 12 000 у червні.

Повернемося до Перруччо: він передбачає, що криптозима припиниться у другому кварталі 2023 року. «У міру розвитку ринку, – зазначив він, – ми побачимо набагато більше невдач на арені DeFi (децентралізованих фінансів) та безлічі дрібних фірм».

Навіть провайдери фінансових послуг не відмовилися від криптовалюти.

Приєднуючись до цієї тенденції, Mastercard нещодавно представила рішення для банків, які дозволяють торгувати криптовалютою поряд із традиційними рахунками.

Чергування ФРС

Глава відділу криптодосліджень компанії з управління альтернативними активами CoinShares Джеймс Баттерфілл дещо обережніший у прогнозах та нагадує інвесторам, що варто почекати перш ніж з'явиться більше інформації та даних. «Ми помиляємося щодо вищих можливостей зростання, а не подальшого зниження цін», – зазначив він.

«Найбільші виведення коштів останнім часом були у коротких біткоїн-позиціях, тоді як за останні шість тижнів ми спостерігали невеликий, але стабільний приплив у довгі позиції», – повідомив він електронною поштою. Пізніше він додав: «Заява Федеральної резервної системи про те, що вона має намір послабити агресивне посилення, стане основним фактором, який стимулюватиме прийняття біткоїнів».

Очікується, що ФРС продовжить поступове підвищення на 75 базових пунктів. З усім тим, дехто також бачить на горизонті повернення до часів легких (або легших) грошей: «Клієнти кажуть нам, що вони почнуть збільшувати позиції в біткоїнах після повороту ФРС або коли вона буде близька до цього», – сказав Баттерфілл. «Недавня ліквідація чистих коротких позицій узгоджується з тим, що ми спостерігаємо з погляду грошових потоків, і вказує на те, що короткі продавці починають здаватися».

Висновок

Отже, який можна зробити висновок? На жаль, майбутнє неможливо передбачити, і ми можемо керувати очікуваннями тільки відповідно до минулих тенденцій, даних і нашої тези про монету. Однак для оптимістичних інвесторів недавнє зниження волатильності справді є добрим знаком, і установи, схоже, з цим згодні.

Додаток – FTX та її вплив на ринок

Іноді говорити про щось занадто рано, а у випадку зі зниженою волатильністю Біткоїна непередбачені обставини змушують метафоричного бабака повернутися до своєї нори на ще один тривалий період криптозими.

У середині минулого місяця криптовалютна біржа FTX, раніше третя за величиною і в цілому з бездоганною репутацією, рухнула в результаті разючого безладу через фінансово невміле управління та особисті інтриги у стилі таблоїдів.

У той час як останнє, безперечно, добре для пліток, суть того, що сталося і як це вплине на прийняття Біткоїна, закладено у першому. Словом, погане керування призвело до розкриття реальних зловживань, оскільки найбільша біржа Binance оголосила про закриття своїх позицій у власній монеті FTX, FTT, на підставі передбачуваного конфлікту інтересів між FTX та торговою фірмою Alameda. Це оголошення призвело до банківських вилучень на FTX, оскільки тисячі клієнтів зняли або перевели в готівку свої монети, що викликало кризу ліквідності, оскільки FTX не змогла виконати виведення коштів клієнтів.

Це складно, і це тільки те, що на поверхні. Але зараз важливим є те, який ефект ми спостерігаємо на ринках капіталу Біткоїна.

Попри період консолідації та накопичення, коли Біткоїн залишався фактично «незмінним», новини про крах FTX і сумніви кинули тінь на крипто-арену. Лише після тижня дедалі тривожнішої інформації біткоїн впав до дворічного мінімуму в 15 480 доларів, внаслідок чого загальні ринкові втрати за рік становили близько 1,5 трлн доларів.

Деякі дивляться на падіння FTX як на останній цвях у труні криптовалюти, завершуючи втрату стабільності стейблкоїна UST і повсюдний крах колишніх монолітних криптоорієнтованих фондів, які, здавалося, принесли легітимність на ринки як надійний засіб заощадження. Невідомо, чи продовжиться зима. Проте посилення регулювання є майже стовідсотковим кроком, оскільки агенти Комісії з цінних паперів та бірж, Міністерства юстиції та інших урядових гігантів збираються на уламках FTX, щоб з'ясувати, що сталося і як запобігти цьому в майбутньому.

Навіть найоптимістичніші Біткоїн-бики бачать, що криптозима триватиме й надалі, тому краще бути готовим до чергового важкого періоду.

Це гостьовий пост Франсуа Моро, оглядача фінансових технологій та аналітика фінансових ризиків із Парижа. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024