Що потрібно знати про зростання хешрейту мережі Біткоїна

Що потрібно знати про зростання хешрейту мережі Біткоїна

Перерахунок складності може знизити прибуток майнерів, оскільки складність збільшується в міру випуску нового та ефективнішого обладнання.

Людям, які вперше стикаються з майнінгом біткоїнів, важливо розуміти важливість перерахунку складності, а також його вплив на прибутковість майнінгу. Багато новачків перевіряють прибутковість ASIC на майновому калькуляторі, очікуючи, що ця прибутковість залишиться відносно незмінною в майбутньому. Це неправильне розуміння, оскільки рентабельність будь-якої конкретної машини з часом має тенденцію до зниження. Перед покупкою ASIC слід розуміти про збільшення складності.

Простий приклад – порівняємо ASIC із будь-яким іншим електронним пристроєм. Чим довше пристрій використовується, тим менш актуальним він стає, оскільки нове програмне забезпечення вимагає більшої обчислювальної потужності. Якби ви використовували iPhone 6-річної давності, його продуктивність вас би неймовірно розчарувала. Чим старшим стає телефон, тим менше він корисний.

Дуже схожий процес відбувається у майнінгу. Коли ви майните, ви конкуруєте з усіма іншими майнерами по всьому світу. Чим більше майнерів включають машини, тим складніше конкурувати. Наявність нового та ефективнішого обладнання робить вас більш конкурентоспроможним, але це обладнання швидко втрачає свою конкурентоспроможність.

Що потрібно знати про зростання хешрейту мережі Біткоїна
Джерело зображення: coinwarz.com

Перерахунок складності мережі Біткоїна

Перерахунок складності – це те, що вбудовано в протокол Біткоїна, щоб забезпечити стабільний та передбачуваний графік емісії Біткоїна. Якби не було перерахунку складності, весь біткоїн, мабуть, уже був би добутий, і майнери практично не мали б стимулу захищати мережу. Коли до мережі приєднується більше майнерів, блоки карбуються швидше внаслідок збільшення швидкості хешування. Мережа реагує, підвищуючи складність, щоб блоки надходили приблизно через 10 хвилин. Для майнерів підвищене коригування складності означає менший прибуток. Для середньостатистичного користувача біткоїнів це означає більшу безпеку грошової мережі.

Що потрібно знати про зростання хешрейту мережі Біткоїна
Джерело зображення: nsights.braiins.com

Перерахунок складності у бік зниження означає, що майнери отримуватимуть більше прибутку, оскільки це є результатом переходу хешрейту в офлайн режим. Відомим прикладом є відключення більшості хешрейту мережі на якийсь час внаслідок заборони на майнінг біткоїнів у Китаї. Перерахунок складності у бік зниження не є нормою, оскільки обладнання для майнінгу завжди стає все більш потужним та ефективним. Навіть якби спостерігалася стагнація ефективності машин та збільшення швидкості хешування, було б створено та під'єднано більше машин. Індустрія майнінгу біткоїнів неймовірно незріла, і в майбутньому є величезні можливості для зростання, а це означає, що швидкість хешування майже напевно зростатиме швидкими темпами в довгостроковій перспективі.

Нині ми спостерігаємо бичачий ринок цін на енергоносії із заниженою ціною біткоїнів, а це означає, що майнери мають чимало проблем. Існує ймовірність того, що може бути низка коригувань складності у бік зниження у міру того, як хешрейт переходить в офлайн, але це не те, що майнери повинні закладати у свої моделі. Важливо підготуватися до найгіршого сценарію, який ми спостерігали за останні кілька місяців.

Нові машини виходять на ринок

Кожні кілька років виробники ASIC випускають нову машину зі значними покращеннями швидкості хешування та ефективності. Нещодавнє збільшення швидкості хешування мережі переважно пов'язане з появою Bitmain S19 XP і S19 Hydro. Іншим фактором є те, що велика кількість машин старого покоління нарешті включається завдяки створенню інфраструктури.

Що потрібно знати про зростання хешрейту мережі Біткоїна
Ця діаграма подана у дуже спрощеному вигляді лише для візуальних цілей.

Коли ви купуєте ASIC, його вартість постійно знижуватиметься в міру збільшення швидкості хешування мережі та виходу на ринок нових машин. Вартість коливатиметься в залежності від ціни біткоїна, але можна з упевненістю сказати, що машина з часом втрачає цінність. Ось чому дуже важливо, щоб машина почала працювати як тільки вона у вас з'являється. Купівля для підключення в майбутньому це марна трата грошей.

Купівельна спроможність біткоїнів

Майнінг біткоїнів схожий на відкриття довгої позиції по біткоїнах, але з великою кількістю головного болю та ризику. Якщо все зроблено правильно, то це може бути неймовірно прибутковим. Якщо все зроблено неправильно, це фантастичний спосіб швидко розоритися. Дохід, який приносить машина, досить постійний, але купівельна спроможність цього доходу дуже відрізняється. Ціни на електроенергію можуть бути стабільними у доларах, але дуже мінливі, коли вони оцінюються у доходах, які ви отримуєте від цієї машини. S19j Pro може приносити 38 000-40 000 сатоші на день, але якщо ви майните по 0,10 долара за кВтг, ваші витрати на електроенергію становитимуть 41 263 сатоші при ціні біткоїнів у 17 461 долар.

Ось чому неймовірно важливо спробувати отримати найнижчі ціни на електроенергію, щоб ваше обладнання було прибутковим та рентабельним. Знайти дешеву електроенергію непросто. Часто існують приховані платежі чи складнощі, через які майнери зазнають невдачі. Усі майнери, незалежно від того, наскільки вони великі або малі, стикаються з цією економікою змінної купівельної спроможності, збільшенням швидкості хешування в мережі та знеціненням/застарілим обладнанням.

Ціни на ASIC

У виробників є базова вартість виробництва нового обладнання. Нині ми знаходимося на цьому рівні або досягаємо його для нового обладнання, що надходить від виробника. В результаті вони або уповільнюють або зупиняють виробництво деяких моделей. Люди вважають за краще платити більше за нове обладнання, тому що на нього поширюється гарантія. З іншого боку, обладнання, що було у використанні, як правило, не має гарантії, а також невідомі умови, в яких його запускали. З цієї причини вживане обладнання часто продається зі значною знижкою.

Ціни на ASIC варіюються, як і в будь-якій іншій галузі. Попит та пропозиція є основними факторами, які визначають ціну. У людей, які купують ASIC, є мільйон різних причин, з яких вони можуть захотіти купити обладнання в певний час, але ціна і складність біткоїна залишаються основними факторами, що впливають на це рішення. Якщо купівельна спроможність доходу, що отримується ASIC, низька, попит буде меншим, і ціна ASIC впаде. Ведмежі ринки, як правило, гарний час для покупок, тому що попит значно падає.

Закон Мура та майбутнє ASIC

«Закон Мура: аксіома розвитку мікропроцесорів, яка зазвичай стверджує, що обчислювальна потужність подвоюється приблизно кожні 18 місяців, особливо стосовно вартості або розміру», – Мерріам Вебстер.

Ми підходимо до кінця революції комп'ютерних чіпів, у міру того як виробники чіпів розширюють межі фізики. Це в жодному разі не кінець масового збільшення швидкості хешування мережі Біткоїна. Сфера майнінгу дуже сувора щодо основних принципів, таких як розсіювання тепла, впровадження програмного забезпечення та зв'язку з виробниками енергії. Розвиток комп'ютерних чіпів може стати повільнішим у міру збільшення обчислювальної потужності, але ми ледь торкнулися інших технологічних розробок, які зрештою призведуть до більшого споживання енергії та більшої витрати обчислювальної потужності для забезпечення безпеки мережі Біткоїна.

У міру того як біткоїн набуває все більшого поширення, а розуміння його цінності збільшується, попит на майнінг неминуче зростатиме у всьому світі. Результатом, звісно, буде збільшення швидкості хешування мережі. Для мене як для майнера це болісна реальність, оскільки це означає, що прибутковість мого обладнання з часом знижуватиметься. Як біткоїнеру, це дає мені впевненість у грошовій мережі, яку я використовую щодня.

Це гостьовий пост Kaboomracks Alex, майнера біткоїнів з Kaboomracks. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024