Дані вказують на те, що біткоїн-майнери капітулювали, а дно близько

Дані вказують на те, що біткоїн-майнери капітулювали, а дно близько

Переломним моментом на кожному ведмежому ринку біткоїна є капітуляція, і сектор майнінгу, можливо, саме досяг свого ведмежого дна.

Біткоїн-майнери часто страждають від ведмежого ринку через одні з найбільших витрат у галузі, найнижчу маржу і ненадійну інфраструктуру. Хоча поточна ведмежа фаза була однією з найменших просадок Біткоїна, майнери постраждали більше, ніж будь-коли.

Звільнення, банкрутства, судові позови та інша негативна інформація вдарили по одному із найважливіших секторів Біткоїна. Але кожен ведмежий ринок зрештою сягає дна – біль досягає апогею, і все починає повільно відновлюватися. Різноманітні дані свідчать про те, що сфера майнінгу досягла тієї точки ринкового циклу, що вселяє трохи оптимізму напередодні нового року.

Ця стаття не призначена для надання будь-яких фінансових чи інвестиційних рад. Навпаки, її передбачуваною метою є заснований на даних аналіз поточного стану сектору майнінгу біткоїнів у контексті деяких екзогенних та ендогенних впливів, які можуть визначити його найближче майбутнє.

Розуміння капітуляції

Перш ніж поринути у дані, важливо зрозуміти, що таке «капітуляція». Цей термін зазвичай використовується на фінансових ринках для позначення гострого та часто драматичного крещендо страху чи повсюдної капітуляції інвесторів або підприємств під час депресивних ринкових умов. Зазвичай усі кажуть: «Все скінчено. Ми більше не можемо це терпіти». Для майнінгу капітуляція в основному означає, що економіка стала настільки поганою, а операційна маржа настільки низькою, що майнери вирішили піти або просто не можуть більше працювати і їх витісняють із ринку.

Аналітики Волл-стріт налаштовані по-ведмежому

Однією з характерних ознак капітуляції майнерів (на думку автора) на нинішньому етапі ведмежого ринку, що триває, є кардинальна зміна в настроях з боку фінансових аналітиків, які звітують про публічні майнінгові компанії. Протягом останніх 12 місяців ці аналітики проповідували про потенційне зростання акцій майнінгу біткоїнів. Але тепер вони «дають задню». Цей вислів був використаний Крісом Брендлером з DA Davidson для опису свого погляду на сектор майнінгу. Як повідомляє CoinDesk, з липня Брендлер заявляв, що поточні ринкові умови – гарний час для придбання акцій майнерів.

У грудні 2021 року аналітик JPMorgan Реджинальд Сміт також опублікував звіт, в якому йшлося про те, що одна конкретна майнінгова компанія – Iris Energy – має «потенціал зростання більш як 100%». Він також припустив, що поточна ціна акцій була «з великою знижкою». На момент написання документа акції компанії коштували близько 14 доларів. Зараз вони торгуються нижче 2 доларів… ще більша знижка!

Якщо відмова Волл-стріт від майнінгу це не капітуляція, тоді що це?

Швидкість хешування Біткоїна починає падати

Протягом усього ведмежого ринку швидкість хешування Біткоїна неухильно зростала, щоразу збільшуючи складність для майнерів. Але на початку грудня складність майнінгу зменшилася. Це сталося через падіння швидкості хешування.

Зазвичай падіння швидкості хешування та складності майнінгу не буває надто значним. Але сім з останніх дев'яти коригувань складності були позитивними. І в контексті безперервного зростання швидкості хешування та подальшого обвалу цін на хешування очевидний розворот тренду для швидкості хешування помітний. Деякі майнери, схоже, опускають руки та відключають свої машини. Обговорюючи швидкість хешування та складність у Твіттері в контексті того, чи справді майнери капітулюють, старший віцепрезидент Foundry Кевін Чжан просто відповів: «Так».

Биткоїн-майнери знову роблять накопичення

Сприяння страху, невпевненості та сумнівам (FUD) щодо переміщень біткоїнів ончейн з адрес майнерів – популярне проведення часу Твіттер-інфлюєнсерів. І спостереження за балансом майнерів може бути корисним. Поточні дані показують помітно більші залишки порівняно з місяцем раніше. Коротко кажучи, чиста активність майнерів із продажу, схоже, знизилася, а їхні запаси біткоїнів знову зростають.

Баланси адрес майнінгу біткоїнів за останній рік трохи скоротилися. Але на лінійному графіку нижче показані дані, які вказують на початок розвороту тренду. Баланси майнерів з одним переходом (1-hop) збільшилися більш ніж на 3% або приблизно на 85 000 BTC, з початку жовтня. Можливо, майнери вирішили, що настав час знову ходлити.

Майнери
Біткоїн-майнери, можливо, вирішили, що настав час знову ходити.

Відтік майнерів збільшився, потім впав

Ще одна частина ончейн даних, яка підживлює FUD майнінг, – це відтік – активність адрес майнерів, які переміщують монети з цих адрес у якесь інше місце. У середині листопада цей відтік досяг найвищого рівня з червня, що може вказувати на те, що страх і паніка на ринку торкнулися як мінімум декого. Не дивно, що сплеск відтоку стався в той самий час, коли крах FTX та його подальші наслідки потрапили до заголовків газет.

Слід зазначити, що будь-які висновки на основі ончейн даних, таких як відтік, у кращому випадку є обґрунтованими припущеннями. Дані мережі Біткоїна – корисний інструмент для контекстуалізації певних ринкових подій, але вони далеко не безпомилкові та можуть піддаватися маніпуляціям. Але майнери, як відомо, погано орієнтуються на ринках і час цього раптового сплеску руху монет може вказувати на те, що деякі майнери панікують.

Майнінг біткоїнів у 2023 році

Якщо припустити, що наведений вище аналіз є вірним і капітуляція відбулася, ринок не відновиться відразу. У міру того, як пил вляжеться і з'являться ті, хто вижив, процес створення і розширення інфраструктури майнінгу буде таким же повільним, дорогим і виснажливим, як і раніше. Переможці гартуються на ведмежому ринку, і після того, як деякі з найбільших майнінгових компаній майже повністю продали залишки біткоїнів і навіть збули значну кількість обладнання для майнінгу у відчайдушних спробах залишитися працездатними, все, що залишилося, – це вижити чи збанкрутувати.

Звісно, за одну ніч завжди може стати гірше. Але, як бачимо, слабаків та панікерів витіснили, і настав час для відновлення. Нині час бути оптимістом, а не ведмедем.
Це гостьовий пост Зака Воелла, дослідника майнінгу біткоїнів та ринків. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024