Попри сильні ончейн-показники, залишаються макроекономічні перешкоди

Попри сильні ончейн-показники, залишаються макроекономічні перешкоди

Біткоїн пережив суттєвий спад порівняно з історичними максимумами, і ончейн-індикатори свідчать про те, що найгірше може бути позаду. Однак залишаються серйозні макроекономічні проблеми.

Тенденції ончейн-даних

Листопад був важким місяцем. Дані про реалізовані прибутки та збитки ончейн говорять про те, що це особливо позначилося на багатьох вимушених продавцях біткоїнів. Характерною ознакою будь-якого цінового дна біткоїна є тривалі періоди примусового продажу, цінової капітуляції та зростання реалізованих збитків. Один зі способів побачити це – подивитися на суму реалізованого прибутку та збитку за кожен місяць відносно загальної ринкової капіталізації біткоїнів. Ми бачили ці сигнали цінового дна у листопаді 2022 року, а також під час краху Terra/LUNA у липні 2022 року, страху перед COVID у березні 2020 року та циклу падіння у 2018 році.

Чистий реалізований прибуток/збиток стосовно ринкової капіталізації
Чистий реалізований прибуток/збиток стосовно ринкової капіталізації

Як бачимо, кінець циклу 2018 року ознаменувався надмірними реалізованими збитками, хоча це сильно відрізнялося від вимушених ліквідацій та каскадів кредитного плеча приватного балансу та розгортання паперових біткоїнів, які ми спостерігали цього року.

Сукупний чистий реалізований прибуток/збиток за 30 днів
Сукупний чистий реалізований прибуток/збиток за 30 днів

За останні кілька місяців ми багато разів говорили про поточне просідання ціни біткоїна і як це порівнюється з попередніми циклами. Ще один спосіб поглянути на циклічні просідання – зосередитися на реалізованій ринковій капіталізації біткоїнів – основі середньої вартості мережі, яка відстежує останню ціну, за якою кожен UTXO переміщався востаннє. Оскільки ціна більш волатильна, реалізована ціна є стабільнішим показником росту біткоїнів і припливу капіталу. Реалізована ринкова капіталізація нині знизилася на 17,33%, що значно вище, ніж у циклах 2015 та 2018 років, які склали 14,13% та 16,51% відповідно.

Реалізоване просідання капіталізації біткоїна
Реалізоване просідання капіталізації біткоїна

Що стосується тривалості, ціна нижча від реалізованої ціни біткоїна зберігається протягом 176 днів. Це не послідовні дні, оскільки ціна може тимчасово піднятися вище реалізованої ціни, але спостерігаються цінові тенденції нижче реалізованої ціни в періоди ведмежого ринку. Для контексту тенденції у 2018 році були короткочасними та становили близько 134 днів, а тенденції у 2014–2015 роках тривали 384 дні.

З одного боку, реалізована ринкова капіталізація біткоїнів сильно постраждала під час попереднього раунду стрімкого падіння. Це перспективна ознака цінового дна. З іншого боку, є підстави вважати, що ціна нижча за ціну реалізації може легко протриматися ще шість місяців порівняно з історичними циклами, а відсутність капітуляції на фондових ринках, як і раніше, є серйозною перешкодою та проблемою.

Чистий нереалізований прибуток/збиток
Чистий нереалізований прибуток/збиток

Судячи зі співвідношення чистого нереалізованого прибутку до збитків (NUPL), ми міцно укріпилися у фазі капітуляції. NUPL можна розрахувати, віднімаючи реалізовану капіталізацію від ринкової капіталізації та розділивши результат на ринкову капіталізацію, як описано в цій статті Туура Деместера, Тамаса Блуммера та Мішеля Лескраувата.

Цього не можна заперечувати: що стосується нативних циклів біткоїнів, ми міцно зміцнилися у фазі капітуляції. На цей час тільки 56% оборотних коштів востаннє переміщалися ончейн з прибутком. На основі двотижневої середньої ковзної менш ніж 50% пропозиції востаннє перевищувало поточний обмінний курс, що траплялося тільки в розпал попередніх мінімумів ведмежого ринку.

Відсоток пропозиції біткоїнів у прибутку
Відсоток пропозиції біткоїнів у прибутку
14-денна ковзна середня відсотка пропозиції біткоїнів у прибутку
14-денна ковзна середня відсотка пропозиції біткоїнів у прибутку

Говорячи про обмінний курс біткоїна, чисельник рівняння історично дешевий. Мережа Біткоїна продовжує виробляти блок приблизно кожні 10 хвилин у невпинному режимі, оскільки швидкість хешування зростає, а леджер пропонує незмінний рівень розрахунків для глобальної вартості. Спекуляції, кредитне плече та шахрайство попереднього циклу вимиваються на берег, а біткоїн продовжує переходити з рук в руки.

Біткоїн об'єктивно дешевий порівняно з історичними показниками та фазами прийняття. Реальне питання про найближче майбутнє – це знаменник. Ми детально говорили про глобальний цикл ліквідності та його поточну траєкторію. Попри те, що біткоїн зараз історично дешевий, він не застрахований від раптового зміцнення долара, як і інші валюти. Обмінні курси відносні, і якщо долар поповзе вгору, то решта згодом впаде – принаймні на якийсь час. Як завжди, розмір позиції та тимчасові переваги є ключовими.

Що стосується каталізатора зростання доларового знаменника обмінного курсу біткоїна (BTC/USD), існує 80 трильйонів можливих каталізаторів...

BANK OF INTERNATIONAL SETTLEMENTS: FOREIGN EXCHANGE SWAP POSITIONS POINT TO OVER $80 TRILLION OF HIDDEN US DOLLAR DEBT, REPORTED OFF-BALANCE SHEET.

— Breaking Market News (@financialjuice) December 5, 2022

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024