Чому люди продовжують вірити у Біткоїн

Чому люди продовжують вірити у Біткоїн

Падіння ціни біткоїна спричинило занепокоєння на ринку. Багато людей замислилися: яке майбутнє у BTC і що робити далі? Втім довіра до Біткоїна нікуди не зникла.

Якщо ви раптом щось пропустили, то ціна біткоїна за останні рік-півтора показала круте піке: від майже $65 000 у листопаді минулого року до $16 000 у листопаді поточного. Про причини такого явища можна знайти багато експертних думок. Ми ж спробуємо дати відповідь, чому Біткоїн попри тривалий ведмежий ринок зберігає свою популярність.

Видається нелогічним, але тотального продажу BTC внаслідок падіння ціни ми не спостерігаємо. Крістофер Джанкарло, колишній голова Комісії з товарної та ф'ючерсної торгівлі, восени поділився спостереженнями: «У той час, як долар США протягом останнього року набирає силу, інші світові резервні валюти втрачають свої позиції. Але тільки не біткоїн. Поки британські трейдери продають фунти, щоб купити долари, біткоїн продовжує торгуватися у вузькому діапазоні близько $20 000».

Чому біткоїн все ще купують попри падіння ціни

Для цього є багато причин: як психологічних, так і цілком практичних.

Одна з основних – поміркована та раціональна віра в науковий прогрес і базову свободу обміну активами, що подарували людству незалежну, децентралізовану, універсальну, вільну від обмежень традиційних фінансових систем і засновану виключно на криптографії грошову систему.

Довіра без довіри

Біткоїну довіряють: транзакція надійде потрібному адресату, вчасно і прозоро. Така фінансова операція не потребує довіри до банків, які останнім часом піддаються випробуванню через збої та непрозорість.

Практична зручність

Біткоїн, як децентралізована валюта, практично не залежить від економічної ситуації та інфляції в окремо взятій країні. Вона легка і швидка для переказів (у порівнянні з традиційними валютами), ідеальна для перевезення, технологічно захищена від підробки чи шахрайства.

Антидискримінаційність

Ким би ви не були та де б не жили, ви завжди маєте право купувати, використовувати та зберігати біткоїни. Для цього не потрібні особисті документи, гарантії матеріальної чи фінансової спроможності та підтвердження доброї репутації. Жоден банк вам не запропонує подібних умов та безкомпромісної поваги до особистості.

Джерело надії на достаток

Однією із причин купівлі біткоїна є надія на краще майбутнє. У часи, коли насправді не так вже й багато шансів легально покращити своє фінансове становище, люди вірять в чарівну силу Біткоїна. Вони очікують, що невдовзі він знову продемонструє шалений стрибок і допоможе розв’язати їх фінансові проблеми.

Варто відзначити обґрунтованість таких очікувань, адже BTC вже не раз дивував навіть досвідчених експертів неочікуваною реакцією на різні глобальні події у світі. Видається, що сьогодні саме час для сюрпризів та «чорних лебедів». Тож такі сподівання мають сенс.

Біткоїн-серфинг

Велика частка біткоїн-інвесторів не тікає з корабля навіть у часи максимальної волатильності саме тому, що вони «ловлять хвилі» курсу і заробляють на них. Такі ловці можуть постійно знаходитися у полоні азарту. Щохвилинні злети та падіння ціни дають миттєвий сплеск адреналіну, на відміну від нудних графіків котирування класичних інвестиційних інструментів (золота, нафти чи акцій).

До слова, для зручного обміну BTC навіть існують спеціальні інструменти з вигідними додатковими пропозиціями. Так, крипто необанк Trustee Plus забезпечує високу швидкість BTC-транзакцій, перекази та вивід на картку без комісій і ще багато цікавого.

Тож падіння ціни біткоїна – часто привід купувати, а не продавати.

Біткоїн як культура

Біткоїн – частина контркультури. Люди купують біткоїн як квиток до світу альтернативної децентралізованої фінансової реальності з усіма атрибутами: ком’юніті, сленгом, заходами, комунікацією, прийняттям та взаємопідтримкою.

Медійний маркетинг

Ця причина частково перегукується з попередньою. Популярність у соцмережах, увага лідерів думок, неймовірні, але правдиві історії успіху дають відчуття винятковості, приналежності до когорти обраних, найбільш прогресивно налаштованих людей, котрі провокують тектонічні зміни фінансової системи світу.

Висновки

Попри все, Біткоїн лишається найнадійнішим та найпопулярнішим цифровим активом у світі. Усі спроби перевершити його не спрацювали. Усі атаки на його суть і цінність виявилися марними. Його досі воліють мати у своєму портфелі більшість досвідчених інвесторів та інвесторів-початківців. Його визнають законним засобом платежу на державних рівнях.

Усе це дає впевненість у тому, що Біткоїн буде жити довго і виконає свою ключову роль у побудові вільного фінансового світу без штучних обмежень і монополізованих зловживань.

Це гостьовий пост команди Trustee Plus. Висловлені погляди не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Енергія та ВВП: для зростання необхідне споживання Збільшення доступності енергії для виробництва недостатньо для стимулювання зростання ВВП: енергія повинна фактично споживатися та використовуватися. Майк Хобарт 01 жовтня 2023
Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Як Біткоїн бореться з махінаціями на президентських виборах у Гватемалі Верховний виборний орган Гватемали використовує часові мітки блокчейну Біткоїна для виявлення спроб фальсифікацій на президентських виборах у країні. Namcios 01 жовтня 2023