У Бразилії схвалили законопроєкт, що регулює використання біткоїна

У Бразилії схвалили законопроєкт, що регулює використання біткоїна

Прийнятий документ регулює використання BTC для платежів, але не робить його законним платіжним засобом.

Палата депутатів Бразилії затвердила нормативну базу для торгівлі та використання біткоїна в країні. Наразі документ має підписати президент країни, повідомляє Bitcoin Magazine.

Законопроєкт дає визначення цифровим активам та постачальникам послуг з роботи з цифровими активами, а також зобов'язує учасників індустрії протидіяти відмиванню прибутків та шахрайству.

Нові правила визнають біткоїн «цифровим уявленням вартості», що можна використовувати як платіжний засіб і як інвестиційний актив. Однак це не робить BTC законним платіжним засобом.

Очікується, що центральний банк Бразилії виступатиме регулятором, коли біткоїн використовується для платежів, а комісія з цінних паперів і бірж країни - коли він використовується як інвестиційний актив.

У разі остаточного затвердження законопроєкту, компанії Біткоїн-індустрії зобов’яжуть отримувати ліцензії «провайдера послуг віртуальних активів». На адаптацію до нових правил відводиться перехідний період у 180 днів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Регулювання біткоїна в Україні

У вересні 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», що регулює обіг біткоїна та криптовалют в Україні. Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент прийняв оновлений документ, врахувавши вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – треба окремо прописати особливості оподаткування біткоїна та криптовалют.

Завдяки цьому документу в Україні зможуть легально працювати біткоїн-біржі, а банки матимуть можливість відкривати рахунки для біткоїн-компаній.

Тим часом Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) створила консультаційну раду для професійної оцінки та подальшої розробки регулювання ринку віртуальних активів.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024