Ціна біткоїна пригнічується центральним плануванням?

Ціна біткоїна пригнічується центральним плануванням?

Постійно відмовляючи у спотових ETF для біткоїнів, але схвалюючи ф'ючерсні ETF, Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) схиляє шальки терезів у бік контролю над ринком.

«Історія ніколи не повторюється, але часто римується». Цитата, яку часто помилково приписують Марку Твену.

Останнім часом я міркував, чи ми не спостерігаємо риму історії.

Ті, хто мав змогу покопатися в нашій грошовій історії, могли зіткнутися з маловідомою політикою під назвою Виконавчий указ 6102. Це була серйозна атака на суверенну особистість та вільний ринок. Подія, яка забрала громадян США від золота до долара США та активів, від яких отримує вигоду уряд США.

Що таке Виконавчий указ 6102?

Під час Великої депресії президент Франклін Д. Рузвельт видав Виконавчий указ № 6102 від 5 квітня 1933 року, який забороняє зберігання золотих монет, золотих злитків та золотих сертифікатів на території континентальної частини Сполучених Штатів.

Тоді Закон про Федеральну резервну систему 1913 року вимагав, щоб будь-які знову випущені доларові банкноти були на 40% забезпечені золотом. Виконавчий указ 6102 звільнив ФРС від цього обмеження, оскільки вона могла примусово отримати більше золота, ніж в іншому випадку шляхом обмеження використання золота та викупу його назад за обмінним курсом, встановленим урядом.

Щобільше, тиск на людей для переходу із золота на долари США допоміг зміцнити долар у період грошової експансії та інтервенцій центрального банку.

Цей Виконавчий указ діяв до 31 грудня 1974 року, коли конгрес вкотре легалізував приватну власність на золоті монети, зливки та сертифікати.

Розбираючись у Виконавчому указі 6102, я хотів пролити світло на мислення сучасного уряду.

У повчальній книзі «Інтерв'ю містера Ікс: Том 1» Люк Громен запрошує читача в подорож макроекономічним середовищем минулого, сьогодення та майбутнього. Хоча в книзі розповідається про багато захопливих подій, одна подія запам'яталася мені особливо. Громан цитує витік документа Держдепартаменту США від 10 грудня 1974 року. Ось витяг з цього документа:

«Основним впливом приватної власності у США, згідно з очікуваннями дилерів, стане формування значного ринку ф'ючерсів на золото. Кожен із дилерів висловив упевненість у тому, що ф'ючерсний ринок матиме значну частку, а фізична торгівля буде незначною порівняно з ним. Також було висловлено очікування, що торгівля ф'ючерсами у великих обсягах створить украй нестабільний ринок. Своєю чергою, нестійкі цінові рухи знизять початковий попит на фізичні володіння і, швидше за все, зведуть нанівець довгострокове накопичення коштів громадянами США».

По суті уряд знав, що, просуваючи ринок ф'ючерсів на золото, цінова волатильність золота значно зросте, що знизить його привабливість і зменшить довгострокове накопичення. Що ще важливіше, цей документ датували за 21 день до того, як вони знову відновили можливість фізичних осіб володіти золотом.

Що це означає?

Якщо у людей немає стимулу зберігати свої зароблені заощадження в стабільному засобі, такому як золото, вони шукають в іншому місці. Оскільки акції та корпоративні облігації наражають інвестора на більший ризик і волатильність, у людей є два варіанти: державні облігації або долари США, обидва з яких приносять користь уряду.

Уряд показав, що йому більше не потрібно відкрито видавати наказ, такий як 6102, про заборону володіння золотом. Просто потрібно зменшити привабливість золота для досягнення того самого ефекту.

Як це стосується вищезгаданої цитати?

У жовтні 2021 року Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) затвердила перший біржовий фонд ф'ючерсів на біткоїни (ETF). Для тих, хто мало розуміється на фінансовій темі, ETF – це регульований інвестиційний інструмент, який спрощує купівлю базових активів. Наприклад, якщо ви купуєте SPY ETF, ви можете отримати доступ до надзвичайно популярного S&P 500, не купуючи 500 окремих акцій.

Сам по собі ринок ф'ючерсів не викликає занепокоєння, але коли SEC забороняє корпораціям та приватним особам купувати BTC через регульовані кошти, дозволяючи тільки ф'ючерсні ETF, виникає проблема.

Дозвольте мені пояснити.

Компанії Біткоїн-індустрії вже багато років подають заявки на спотові Біткоїн-ETF, але безрезультатно. Якби цей спотовий ETF був прийнятий, ви могли б інвестувати 100 доларів в ETF, який потім купив би біткоїнів на 100 доларів, що належать фонду, що дало б вам прямий доступ до біткоїнів. Це забезпечить пенсійним фондам, корпораціям, керівникам активами тощо легший доступ до біткоїнів. Але це ще не доступно у США; доступний лише ф'ючерсний ETF.

Якщо це ще не очевидно з наведеного вище пояснення ф'ючерсів на золото, це може становити загрозу для біткоїнів.

Коли хтось купує ф'ючерсний ETF на біткоїн, він не володіє біткоїном. Натомість він володіє ETF, який містить ф'ючерсні контракти на біткоїни. Одним словом, цей ф'ючерсний ETF купує контракти на постачання біткоїнів у майбутньому. З наближенням цієї дати він продовжує ф'ючерсний контракт, продає старий контракт і купує новий.

Не турбуйтеся, якщо ви не зовсім розумієте, як ці ETF працюють. Справа тут не в тому, щоб зрозуміти функціональність, а скоріше у недоліках.

Важливо розуміти дві характеристики ф'ючерсних ETF порівняно зі спотовими ETF. На звичайних функціонуючих ринках, якщо ви хочете мати право купити щось за певною ціною в майбутньому, ви платите надбавку до сьогоднішньої ціни, і що далі в часі ви хочете зафіксувати ціну, то більшу надбавку ви платите. Щоразу, коли контракт пролонговано, сплачується більша премія. Це називається прибутковістю пролонгації.

Навіть якщо ціна біткоїна залишиться незмінною протягом усього терміну дії ф'ючерсного контракту, вартість ETF все одно знижуватиметься, тому що ETF платить надбавку за право купити біткоїн у майбутньому. З наближенням цієї дати він продає контракт і купує новий пізніше.

Побічним продуктом цієї прокрутки є те, що будь-яка сплачена премія зменшується з наближенням закінчення терміну дії контракту (прибутковість пролонгації). Це призводить до зниження вартості ETF і є неймовірно несприятливим для довгострокових власників.

В результаті цей спад стимулює короткострокову торгівлю, підвищену волатильність і короткий продаж ETF як хеджування портфеля, пригнічуючи ціну.

Чи можна побачити ефект цих ф'ючерсних ETF у дії? Нижче наведено графік від Віллі Ву. Дата затвердження першого ф'ючерсного ETF була у жовтні 2021 року.

Джерело: twitter Willy Woo
Джерело: twitter Willy Woo

Безпосередньо перед створенням першого регульованого ETF на ф'ючерси ми спостерігали значне зростання домінування ф'ючерсів. Ринок ф'ючерсів нині визначає 90% ціни біткоїна (зелена лінія на графіці вище).

Таким чином, як і у випадку із золотом з 1930-х по 1970-і роки, у приватних осіб та корпорацій немає регульованого способу ефективної купівлі біткоїнів для довгострокового зберігання. Єдина різниця полягає в епосі цензури – замість того, щоб відкрито придушувати те, що уряд вважає несприятливим або таким, що обмежує певні аспекти економіки, він може придушувати приховано. Однак не слід втрачати надію повністю.

Багато людей та корпорації невпинно клопотають про схвалення спотового ETF, способу отримати прямий доступ до біткоїнів. Але виникає питання: чи є біткоїн одним з останніх бастіонів вільного ринку і суверенних особистостей, що залишилися, чи він уже знаходиться під п'ятою центральних плановиків?

Це гостьовий пост Себа Банні, співзасновника Looking Glass Education та автора інформаційного бюлетеня Qi of Self-Sovereignty. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024