Зарозумілість FTX і скромність Біткоїна

Зарозумілість FTX і скромність Біткоїна

Спокуса кредитного плеча призвела до ще одного серйозного краху в індустрії криптовалют.

Що ж, FTX таки кінець. Як стало видно за рік, навіть «авторитетні» представники індустрії здебільшого просто великі гравці, яким щастило якийсь час – поки їх не наздоганяє реальність.

Біткоїн – невблаганне явище. Абсолютна реальність ліміту у 21 мільйон і внутрішня нездатність друкувати більше повинні заглушити его кожного; однак час від часу з’являються люди, які думають, що вони більше, ніж біткоїн. Чжу Су та Кайл Девіс. Олексій Машинський. До Квон. Сем Бенкман-Фрід. Їх об’єднував один спільний фактор, який називається кредитним плечем.

Кредитне плече звучить як витончений фінансовий жаргон, але, по суті, це просто позичання грошей для придбання фінансових активів. Оскільки кредитори у таких угодах беруть ризик – куплені активи можуть знизитися у ціні, а позичальник може виявитися неспроможним погасити борг – вони зазвичай вимагають будь-якої форми підтримки, застави. І в цьому суть проблеми: у вищезгаданих осіб було дуже мало власної застави, тому виходить, що вони, по суті, робили дві речі: (а) вигадували річ – «токен» – і переконували достатню кількість людей, що він має реальну вартість і може бути використаний як застава; та (б) ймовірно, використовували депозити своїх користувачів як заставу.

У випадку з FTX найімовірніше, що вони зробили і те, і інше: використовували токен FTT, який погано торгувався, для «інвестицій», одночасно проводячи операцію часткового резервування із коштами користувачів. Після того, як Чанпену Чжао вдалося лопнути цю мильну бульбашку за допомогою одного треду у Твіттері, власники FTT і вкладники FTX, схоже, просто знищені (залежно від деталей потенційного придбання FTX самою Binance). Також без грошей залишилися інвестори в акціонерний капітал, зокрема Пенсійний фонд вчителів Онтаріо.

Ухиляння від перехресного вогню

Разючий крах FTX також вплинув і на ринок біткоїна, показавши, що не тільки безпосередньо залучені учасники можуть сильно постраждати від цих ігор. На момент написання статті Біткоїн втратив 14% свого обмінного курсу за семиденний період; це може мати невелике значення для серйозних довгострокових ходлерів, але впливає на багатьох, хто намагається використовувати торгівлю або спекулювати на короткострокових кроках.

Це означає, що недавні події могли призвести до значних втрат кількома способами:

Володіння біржовим токеном. Це очевидно. Той, хто володіє токеном на біржі, яка перебуває під загрозою, серйозно постраждає. На момент написання статті FTT втратив понад 80% за 24 години.

Підтримка біржового балансу. Власники рахунків FTX зіткнулися з тим, що їхні баланси були заморожені, а зняття коштів призупинено – це, очевидно, впливає на будь-які авуари. Той, хто думав, що «володіє біткоїнами», маючи біткоїн-рахунок лише з FTX, тепер знає правду. Я розумію: деяким людям просто зручніше купувати через біржу, ніж в одноранговій мережі; але, якщо ви так робите, принаймні, виведіть свій біткоїн прямо на свій гаманець!

Використання кредитного плеча для торгівлі біткоїнами. Щоразу, коли велика біржа/криптофонд/криптопроєкт зазнає краху, волатильність біткоїна зростає. Поки розгорталися події з FTX, обмінний курс біткоїна змінився на +5%, а потім упав на -13% і все це протягом декількох годин. Утримання позиції з кредитним плечем на той час, швидше за все, призвело б до ліквідації.

Надмірне використання біткоїнів. Деяким біткоїнери це може здатися єрессю, але існує така річ, як володіння занадто великою кількістю біткоїнів. Подивимося правді у вічі: біткоїн може бути дуже нестабільним у короткостроковій перспективі, і, якщо ви тримаєте всі свої кошти в помаранчевій монеті, ви можете опинитися в ситуації, коли вам доведеться зводити кінці з кінцями. Завжди залишатися платоспроможним так само важливо для довгострокового володіння, як і фраза «Не ваші ключі, не ваші монети»!

Простіше кажучи, єдиний спосіб уникнути наслідків подібних крахів – це терпляче зберігати біткоїни у власному гаманці (бажано апаратному з відкритим вихідним кодом) і просто жити: мати грошові надходження від продуктивної роботи та регулярно накопичувати сатоші. Крім значних фінансових переваг, які ця стратегія, ймовірно, принесе в найближчі роки, ви будете насолоджуватися спокоєм, знаючи, що ваш біткоїн ніколи не буде заморожений, використаний або ліквідований, а його обмінний курс не залежить від вирішення будь-якої людини.

Біткоїн – невблаганне явище, і чим довше людина піддається його впливу, тим скромнішою стає. Часом біткоїн здається майже живим організмом, який вибирає, де затриматися, а коли рухатися далі. Чжу Су і Кайл Девіс, Алекс Машинскі, До Квон і тепер Сем Бенкман-Фрід – всі вони думали, що домінують над біткоїном, але біткоїн вважає інакше. Вони, як і їхні послідовники, не були гідними.

А ви?

Це гостьовий пост Йозефа Тетека, представника бренду Trezor для SatoshiLabs. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024