Ціна біткоїна все ще корелює із фінансовими ринками?

Ціна біткоїна все ще корелює із фінансовими ринками?

З перших днів Біткоїна його ціна зазвичай слідувала закономірностям фондового ринку та ціні на золото. Може, ми починаємо бачити розмежування?

Для контексту: основи світової економіки

Економіка все ще відновлюється після спалаху COVID-19 і водночас виникають нові проблеми. Наразі ми живемо за часів нестримної інфляції, що центральні банки намагаються виправити, підвищуючи відсоткові ставки.

Дані ІСЦ США ​​(індекс споживчих цін), опубліковані 13 жовтня, виявилися вищими, ніж очікувалося (8,2% у річному обчисленні), що негативно вплинуло на ціну біткоїна. Але інфляція – це не єдина проблема, світова економіка також бореться з енергетичною кризою, яка торкнулася Європи більше, ніж США, через її сильну залежність від російського природного газу та сировини.

Зі східного боку війна в Україні з подальшими санкціями проти Росії посилює геополітичну нестабільність та економічну невизначеність. Крім того, політика Китаю щодо боротьби з COVID-19 порушує ланцюжок постачання у всьому світі, а дефолт Evergrande підриває одну з найбільших економік світу.

Якщо ми подивимося на основні валюти, індекс долара виглядає сильним порівняно з іншими. Федеральна резервна система підвищила процентні ставки на 75 базисних пунктів у листопаді, а Банк Англії підвищив процентні ставки на ту саму суму. Ця політика кількісного посилення спрямована на скорочення грошової маси та пом'якшення цінового тиску. Швидше за все, це триватиме наступного року та після. Однак глобальна рецесія та ризик стагфляції все ще дуже сильні, тому жодна країна не може почуватися убезпечено від грошово-кредитної політики центрального банку.

Взаємозв'язок Біткоїна з економікою

Біткоїн показав, що не застрахований від цих глобальних потрясінь. Хоча ціна на ранній стадії не залежала від традиційних фінансів, кореляція почала виявлятися у 2016 році.

Джерело: finance.yahoo.com
Джерело: finance.yahoo.com

Ідея біткоїна як «цифрового золота» стала популярною, тому що він поділяв дефіцит та складність видобутку (майнінгу), а також виконував роль засобу заощадження. Оскільки багато хто вважає біткоїн ризикованим активом, його кореляція з індексами S&P 500 і Nasdaq-100 стала помітною – і нічим не відрізняється від традиційних акцій.

На момент написання 40-денна кореляція ціни біткоїна із золотом досягла 0,50 (після того, як у серпні вона була близько нуля). За словами Алкеша Шаха та Ендрю Мосса, стратегів Bank of America:

«Уповільнена позитивна кореляція з SPX/QQQ і кореляція з XAU, що швидко зростає, вказують на те, що інвестори можуть розглядати біткоїн як відносно безпечну гавань, оскільки макроекономічна невизначеність зберігається, а дно ринку ми ще не побачили».

Негативні події

У більшій криптовалютній екосистемі є деякі макроекономічні фактори, які сприяли ведмежому ринку: крах Terra/LUNA, примусова ліквідація Three Arrows Capital та банкрутство Celsius.

Необхідно також брати до уваги правила ЄС щодо майнінгу біткоїнів, які набирають чинності, і поточну кризу рентабельності майнінгу біткоїнів.

Біткоїн: сьогодення та майбутнє

Попри всі перераховані вище несприятливі події, біткоїн якимось чином до останнього часу утримував свою ціну в діапазоні від 19 000 до 20 000 доларів з рекордно низькою волатильністю. Ми спостерігали незвичайну стабільність ціни біткоїна, яка навіть зрівнялася з волатильністю британського фунта.

Своєю чергою, акції зазнали високої волатильності та різкого цінового руху, у тому числі після спекуляцій про майбутні рішення ФРС. За словами головного стратега Bloomberg щодо сировинних товарів Майка МакГлона, саме тому біткоїн може зрости після крутого спаду і в підсумку перевершити S&P 500. Він вважає, що кінцева пропозиція біткоїна та дефляційний підхід можуть допомогти йому відновити колишні цінові рівні.

З моменту останнього раптового обвалу в середині червня ціна була досить стабільною, але ми знаємо, що вона рідко залишається на місці надто довго. Це означає, що ймовірність раптового (бичачого чи ведмежого) прориву з часом збільшується. Чим довше ціна стоїть на місці, тим сильнішим буде прорив.

Консолідація ціни біткоїна
Консолідація ціни біткоїна

Крім того, відкритий інтерес до ф'ючерсів на BTC вищий, ніж будь-коли, а ліквідація досягла історичного мінімуму. Тут накопичується багато ліквідності, отже, буде ще сильніший імпульс, коли ціна знову почне рухатися.

Джерело: coinglass.com
Джерело: coinglass.com

За словами стратега Бенджаміна Коуена, очікується, що біткоїн зросте до «справедливої ​​вартості» після падіння ще на 15%. «Прямо зараз на основі даних можна припустити, що біткоїн приблизно на 50% недооцінений порівняно зі справедливою вартістю». Коуен вважає, що нам, можливо, доведеться почекати до початку 2024 року, щоб побачити це зростання.

Джерело: youtube.com
Джерело: youtube.com

Стратег Goldman Sachs Камакшья Тріведі дотримується іншої думки, стверджуючи, що індекс долара США, який демонструє рекордні значення з 2002 року, може бути поганою новиною для ведмежого біткоїна.

Ведмежий сценарій: чи може знову статися падіння 2018 року?

Деякі аналітики ставлять собі питання, чи може сценарій 2018 року (низька волатильність, потім велике падіння цін) повторитися сьогодні, тому що ринкові умови виглядають дуже схожими. Ми маємо той же 10% торговий діапазон, і ми знаємо, що скоро щось станеться.

Порівняння ціни BTC 2022 (вгорі) та ціни 2018 (внизу). Джерело: tradingview.com
Порівняння ціни BTC 2022 (вгорі) та ціни 2018 (внизу). Джерело: tradingview.com

Помітна різниця між двома циклами полягає в тому, що у 2018 році кількість адрес, надісланих на спотові біржі, збільшилася, тоді як у нашому поточному циклі ми спостерігаємо відхід ліквідності з бірж і не створюється багато нових адрес. На думку аналітика CryptoQuant, це має означати, що ми не станемо свідками сценарію, подібного до 2018 року.

Порівняння адрес для внесення депозитів на спотових біржах у 2018/2022 роках. Джерело: cryptoquant.com
Порівняння адрес для внесення депозитів на спотових біржах у 2018/2022 роках. Джерело: cryptoquant.com

А як щодо Uptober та Moonvember?

Історично склалося так, що четвертий квартал – чудовий період для біткоїнів, коли бичачі тенденції починаються у жовтні та посилюються у листопаді. Так місяці жовтень і листопад були просто перейменовані в «аптобер» (з англ. Uptober) і «мунвембер» (Moonvember) – принаймні, так було у 2021 році.

Чи можемо ми все ще очікувати такого бичачого четвертого кварталу у 2022 році? Важко сказати, але через несприятливу макроекономічну ситуацію та геополітичні проблеми складно уявити собі таке ж ралі, яке ми бачили минулого року. Зрештою, ринок біткоїнів падає вже 10 місяців поспіль, і зараз ми не бачимо будь-яких особливих ознак відновлення.

Ми також повинні мати на увазі, що, попри негативний глобальний сценарій, роль біткоїна як «тихої гавані» може сприяти наданню ціні додаткової сили, особливо в ці неспокійні часи.

Аналіз даних біржі

Дані про ліквідацію на біржі Bitfinex були проаналізовані filbfilb. Він дійшов висновку, що прорив угору матиме менший імпульс, ніж прорив униз. Насправді ліквідність вище 20 500 доларів в основному 10-кратна, а ліквідність нижче 18 000 доларів – переважно 10-кратна, 5-кратна та 3-кратна, а це означає, що бичачий прорив буде «менш жорстоким», ніж ведмежий.

Графік ліквідації Bitfinex. Джерело: twitter.com
Графік ліквідації Bitfinex. Джерело: twitter.com

Висновки

Загальний економічний сценарій зовсім не виглядає райдужним, і біткоїн корелює з подіями в реальному світі, але інвестори все ще можуть визнати його як цифрове золото та безпечну гавань.

Що б не трапилося, біткоїн залишиться інноваційною технологією останнього десятиліття, яка дає фінансову свободу і прямий контроль над власними статками. Біткоїн історично був свідком численних сильних ведмежих періодів і завжди оговтувався від них.

Це гостьовий пост Майка Єрмолаєва, керівника відділу зв'язків із громадськістю та контентом Kikimora Labs. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024