Федеральна резервна система відстає від кривої інфляції

Оскільки ринок знаходиться на межі подальшого підйому або розвороту, агресивні чи миролюбні коментарі можуть викликати надзвичайно волатильну реакцію ринку.

Листопадове засідання FOMC

Усі погляди світових ринків прикуті до листопадового засідання FOMC (Комітет з операцій на відкритому ринку ФРС). На цьому етапі циклу глобальної ліквідності здається, що кожен клас активів є частиною однієї неявної угоди. Жорстка риторика з боку ФРС, центрального банку втягнутого в доларові борги світу, продовжує тривати у 2022 році, оскільки вона вступає у найшвидший цикл жорстких заходів в сучасній історії.

Консенсус щодо розміру підвищення ставки становить 75 базисних пунктів, що підвищить облікову ставку до 4%.
Консенсус щодо розміру підвищення ставки становить 75 базисних пунктів, що підвищить облікову ставку до 4%.

Значна частина цього підвищення вже закладена в передню частину кривої Міністерства фінансів США, що призвело до різного роду інверсій для різних строків погашення.

З точки зору кривої прибутковості, протягом будь-якого значущого періоду, відбулася інверсія – явище, яке зазвичай відбувається перед уповільненням економіки, оскільки підвищення короткострокової прибутковості перешкоджає інвестуванню капіталу на тривалий період через «привабливу» короткострокову прибутковість. Позичити свої гроші уряду США на 30 років і зафіксувати 4,13% або на три місяці під 4,13% і потім переглянути умови? Ризик, пов'язаний зі строком дії, реальний, і темпи цього циклу запровадження більш жорсткої політики на фоні рекордної інфляції в усьому світі викликають в інвесторів занепокоєння щодо довгострокової перспективи державних цінних паперів. Без жартів.

Інверсія кривої прибутковості казначейських облігацій США, за якої короткострокова прибутковість вища за довгострокову.
Інверсія кривої прибутковості казначейських облігацій США, за якої короткострокова прибутковість вища за довгострокову.

Можна стверджувати, що ФРС все ще відстає від кривої та, згідно зі своїми повноваженнями, не повинна була «дозволяти» інфляційному тиску вивести ситуацію з-під контролю, продовжуючи розпалювати вогонь політикою нульової відсоткової ставки та купівлею облігацій для валютного стимулювання на 120 мільярдів доларів США на місяць. Через цю помилку та подальший удар по її авторитету ФРС намагається завдавати болю ринку праці та цінам на активи, доки інфляційні побоювання не стихнуть.

Це смілива стратегія, яка повністю приречена на провал. Але вони, швидше за все, зламають усе в ході своїх намагань. Однак номінальна економіка – тобто очікуваний валовий внутрішній продукт (без поправки на інфляцію) і ринок праці – все ще вкрай гаряча. Ринок, схоже, вірить, що віднині політика ФРС перебуває в абсолютно новому режимі.

Нижче наведено ціну біткоїна з її середньою основою вартості для власника в мережі (реалізована ціна). Біткоїн перебуває на класичній фазі консолідації ведмежого ринку, і попереду для багатьох може вже не бути проблем. Саме ці періоди, коли інвестори-панікери/інвестори з кредитним плечем передають свої активи розсудливим і добре капіталізованим, створюють умови для наступного періоду зростання.

Реалізована ціна біткоїна демонструє фазу консолідації ведмежого ринку.
Реалізована ціна біткоїна демонструє фазу консолідації ведмежого ринку.
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024