У світі контролю над капіталом головує Біткоїн

У світі контролю над капіталом головує Біткоїн

Країни по всьому світу все більше обмежують банківські рахунки своїх громадян. Біткоїн – найкращий спосіб для людей захистити свої гроші.

Можливо, ви читали або чули про звичайних людей у Лівані, які грабують банки. Не як Буч Кессіді, а просто намагаючись отримати свої гроші.

Ліван переживає економічну кризу, і банки відреагували на це блокуванням доступу вкладників до їхніх рахунків. В результаті кілька банків опинилися у заручниках у своїх клієнтів, які просто хотіли зняти власні гроші.

Наприкінці червня 2022 року країни G7, як відомо, заморозили близько 300 мільярдів доларів коштів російського центрального банку, зокрема 30 мільярдів доларів активів російських олігархів. Центральний банк Ефіопії забороняє використання іноземної валюти у місцевій торгівлі та знижує поріг часу, протягом якого жителі, які повертаються до країни, можуть зберігати іноземну валюту. Тайвань стикається зі значним відпливом капіталу та висуває ідею валютного контролю, якщо ця тенденція продовжить погіршуватися. Місцеві банки Монголії обмежують суму доларів, яку їхні клієнти можуть купити, до 300 доларів на день через те, що їхні валютні резерви скоротилися на 40%. Громадяни Росії прямують до банків, щоб зняти свої кошти, і час очікування становить два-три дні.

Так само фінансовий нагляд і цензура продовжують зростати. Навіть переказ грошей у Сполучених Штатах має свої ризики. PayPal розширив свою «Політику допустимого використання», погрожуючи користувачам штрафом у розмірі 2500 доларів за порушення. Компанія не вперше вдається до подібного кроку. У січні 2022 року троє користувачів подали федеральний позов про блокування облікових записів без причини. Нещодавно платіжна компанія закрила рахунки британського Союзу свободи слова. (Примітка автора: PayPal швидко змінив курс, коли стало зрозуміло, що багато користувачів закривають свої облікові записи у відповідь на цю нову політику.)

Я гадаю, ви помітили тенденцію.

Контроль та відтік капіталу

Люди завжди знайдуть способи захистити своє багатство.

Добре відомо, що є країни зі сприятливішими податковими та конфіденційними звичаями, коли йдеться про банківські послуги. З публікацією «Панамських документів» та «Документів Пандори» були оприлюднені відомості про фінанси нинішніх і колишніх світових лідерів та понад 100 інших політиків. Це довело, що багата еліта має способи зберігати свої гроші на офшорних рахунках і в підставних корпораціях, у той час, як звичайним людям заблоковано доступ до їхніх банківських рахунків.

Реальність контролю над капіталом стає дедалі очевиднішою з наростанням глобальної напруженості. Коли Росія щойно напала на Україну, набула розголосу історія про дружину багатого політика, яка намагалася втекти з країни з валізами, повними доларів та євро. Я вже перерахував багато прикладів країн, які затягують грошові повідці своїх громадян. Це лише питання часу, коли люди усвідомлять, що біткоїн – це рішення для позбавлення від фінансових обмежень та повного контролю.

Біткоїн не знає кордонів

За даними Western Union, надсилання грошей за кордон може зайняти від 24 години до п'яти днів. Як йдеться на сайті SWIFT:

«Існує низка причин, через які транскордонні платежі можуть затримуватися. По-перше, не всі залишки на рахунках можуть бути оновлені у неробочий час місцевих розрахункових систем. Затримки можуть виникнути, якщо необхідно провести перевірку відповідності, особливо коли платіж проходить через різні країни та юрисдикції».

Розберімо заяву SWIFT і порівняємо її з Біткоїном:

«По-перше, не всі залишки на рахунках можуть бути оновлені в неробочий час місцевих розрахункових систем». Біткоїн працює 24/7, 365 днів на рік, майже без зупинок вже понад 5000 днів. Користувачі можуть і часто відправляють гроші у неробочий час, у вихідні та святкові дні. Біткоїн здійснює остаточні розрахунки за транзакціями у блоках майже кожні 10 хвилин.

«Затримки можуть виникнути, якщо необхідно провести перевірку відповідності, особливо коли платіж проходить через різні країни та юрисдикції». Біткоїн не потребує перевірок на відповідність. Вузли перевіряють, чи транзакція відповідає правилам Біткоїна, гарантуючи, що біткоїн надходить із дійсного невитраченого виходу транзакції та що він не витрачається двічі. Для здійснення платежу не потрібно жодних урядів, влади, людей зі зброєю, банків чи центральних третіх осіб. Просто майнери, які отримують винагороду в біткоїнах за витрату енергії та за включення дійсних транзакцій у блоки.

Ніщо не заважає мені відправляти біткоїни будь-кому ще в будь-якій точці світу, незалежно від їхньої країни, національності, раси, релігії, віку і того, чи вони перебувають у списку санкцій. Біткоїн нічого не знає про своїх користувачів і не знає кордонів.

Біткоїн присутній скрізь і ніде; книга всіх транзакцій зберігається розподіленим чином на комп'ютерах, які називаються вузлами, де працює програмне забезпечення Біткоїна. Якщо хтось намагається уникнути контролю над капіталом або будь-яких утисків, він може залишити країну з рюкзаком на спині й при цьому отримати доступ до всіх своїх біткоїнів, запам'ятавши свою сід-фразу та отримавши доступ до своїх коштів з безпечного місця.

Залишити свою країну через контроль за рухом капіталу, утиски чи війни – крайній, але дуже корисний приклад, хоч і радикальний варіант використання. Але навіть можливість мандрувати зі значною сумою коштів – дивовижний варіант використання. Один анонімний користувач Reddit стверджує, що залишив країну з біткоїнами на 1 мільйон доларів, взявши із собою сід-фразу в літак.

Не заглиблюючись у наслідки можливості втекти з країни з усім власним капіталом у кишені (або в умі), є й інші серйозні проблеми, які вирішив Біткоїн, а саме можливість швидко заплатити комусь в іншій частині світу.

Поки що неможливо повністю зрозуміти як Біткоїн може вплинути на міжнародні платежі.

Ви можете купити трохи шафрану з Афганістану за допомогою банківського переказу, що займе тиждень, або просто замовити його у продавця та сплатити безпосередньо їм біткоїнами.

Потрібен дизайнер для вашого бізнесу? Ви можете найняти графічного дизайнера з будь-якої точки світу і він отримає гроші за свою роботу приблизно через 10 хвилин.

Я зміг відправити невелику суму біткоїнів незнайомцю в Африці, і він майже миттєво мав гроші у своєму гаманці.

Ці види однорангових транзакцій – це саме те, для чого був розроблений Біткоїн. Той факт, що кожен може почати напряму торгуватися з будь-ким у будь-якій точці світу, є великим проривом, який буде мати далекосяжні наслідки, які ми навіть близько не розуміємо. Як сказала Лін Олден у «Погляді на мережу Lightning»:

«Коли у 2007 році був представлений iPhone, мало хто думав: «Вау, через десять років це справді змінить індустрію таксі»».

Здатність користувачів Біткоїна легко, швидко і надійно відправляти кошти, зберігаючи при цьому права власності перед лицем тиранії, матиме наслідки, які мало хто може усвідомити.

Люди завжди знайдуть спосіб захистити свої заощадження. Вони неминуче дійдуть висновку, що Біткоїн – найкращий варіант для них.

Це гостьовий пост Крейга Дойча, організатора Asheville Bitcoiners, дизайнера The Bitcoin Game та молодшого редактора Bitcoin Magazine. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024