Чи може Credit Suisse спровокувати нову фінансову кризу і як це вплине на Біткоїн

Чи може Credit Suisse спровокувати нову фінансову кризу і як це вплине на Біткоїн

Акції Credit Suisse сильно впали в ціні на тлі побоювань щодо фінансової стійкості банку. Зважаючи на вплив установи на міжнародну фінансову систему та кореляцію фондового ринку з ринком цифрових активів, чи зможе Credit Suisse у разі краху потягнути за собою ринок біткоїна?

Акції другого за розміром швейцарського банку Credit Suisse знизилися від початку року майже на 53%, втрачаючи в моменті до 64% ​​своєї вартості. Рік тому ринкова капіталізація Credit Suisse становила $22,3 млрд, а зараз знизилася до $11,4 млрд.

Падіння

Що налякало інвесторів?

Страх інвесторів був пов'язаний з різким зростанням пунктів щодо спреду кредитно-дефолтних свопів банку (CDS – двосторонній договір, що дозволяє покупцю в обмін на регулярну виплату премій (CDS-спред) застрахувати продавця від кредитної події (наприклад, дефолту) за фінансовими зобов'язаннями третьої сторони). Так, якщо 30 жовтня зобов'язання Credit Suisse були на рівні 251 пункту, то 5 жовтня досягли 375 пунктів.

Зростання

Загальна економічна ситуація та «здоров'я» банку на тлі рецесій і підвищення відсоткових ставок центральними банками викликали великі побоювання серед інвесторів. Однак найбільшої шкоди завдали дві фінансово провальні угоди, які укладалися в першому півріччі.

Першою стало інвестування в британську компанію Greensill, яка займалася кредитуванням компаній та перепродажем їхніх активів. Credit Suisse інвестував у їхні продукти $10 млрд. Пізніше Швейцарський банк та інші інвестори засумнівалися у реальній вартості боргів та відмовилися від Greensill, яка потім оголосила про банкрутство.

Greensill

Другим ударом стало банкрутство Archegos Capital Management, під керуванням якого було $10 млрд. Керівництво цієї компанії втратило кошти внаслідок інвестування в акції ViacomCBS, які знизилися на понад 50%. Збиток для Credit Suisse становив $5,5 млрд.

Archegos

Якою є поточна ситуація?

Головний виконавчий директор Credit Suisse Ульріх Кернер назвав поточне становище «критичним моментом» для фінансового конгломерату.

Ульрих

Проте надія вмирає останньою. Тому 27 жовтня Credit Suisse має надати звіт за третій квартал і план з реорганізації бізнесу. На тлі цих новин спливло обговорення щодо її можливого злиття з іншим швейцарським фінансовим конгломератом UBS, для якого ситуація, що склалася, є вигідною через зниження вартості Credit Suisse.

Після цінового тиску минулого тижня відбулося невелике відновлення акцій через новини про викуп облігацій на $3 млрд. Крім того, з'явилися повідомлення про те, що Bloomberg, Sixth Street, Pimco і група інвесторів, зокрема Centerbridge Partners, входять до числа претендентів на придбання сек'юритизованих продуктів Credit Suisse.

Шорти

Попри це, трейдери продовжують шортити акції Credit Suisse на відскоках. Підливає масло у вогонь Goldman Sachs, який прогнозує дефіцит капіталу банку в розмірі $8 млрд 2024 року. Рейтингове агентство Moody's Investors Service очікує, що збитки Credit Suisse збільшаться до $3 млрд до кінця року.

За підрахунками Deutsche Bank, реструктуризація вимагатиме від Credit Suisse збільшити капітал на 4 млрд швейцарських франків ($4,04 млрд). Однак капіталізація самого банку становить $11,4 млрд, а JP Morgan вважають її заниженою і називають цифру $15 млрд.

Чого варто чекати?

Учасники ринку розігнали серйозний FUD, але наскільки він актуальний буде відомо лише наприкінці цього місяця.

Однак, розцінювати Credit Suisse як провісник економічного апокаліпсиса не варто. Банк, як і раніше, має високий рівень достатності капіталу – 13,5%. Є подушка безпеки відповідно до вимог ЦБ Швейцарії – 44 млрд швейцарських франків.

Водночас як зауважили деякі ЗМІ, надто свіжа пам'ять про Lehman Brothers, а це може означати те, що у разі найгіршого сценарію банк рятуватиме держава. Вплив на ринок Біткоїна у разі позитивного результату буде нейтральним.

У гіршому випадку (який малоймовірний) біткоїн шукатиме нові рівні підтримки нижче за мінімуми цього року. Враховуючи, що 3 листопада пройде чергове засідання ФРС США щодо базової ставки, кінець жовтня – початку листопада значною мірою визначить, чи досяг фондовий ринок та біткоїн своїх мінімальних значень.

Це гостьова публікація аналітика Азамата Ахметжанова. Висловлені думки автора є його власними та не обов’язково збігаються з позицією Bitcoin Magazine або BTC Inc.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024