Публічні майнери втратили $14 млрд у 2022 році, але є «бичачий» потенціал

Публічні майнери втратили $14 млрд у 2022 році, але є «бичачий» потенціал

Криза ведмежого ринку продовжує позначатися на майнерах, оскільки ціна біткоїна на 70% нижча за рекордний максимум. Але надія ніколи не згасне.

Публічні майнінгові компанії входять в останній квартал 2022 року пошарпаними та ослабленими після дев'яти брутальних місяців ведмежого ринку. За даними YCharts, наприкінці третього кварталу загальна ринкова вартість усіх майнінгових компаній, зареєстрованих у США, впала більш ніж на 14 мільярдів доларів порівняно з початком року. Питання про те, чи отримають ці компанії довгоочікуваний перепочинок наприкінці року, залишається відкритим, оскільки зустрічний вітер, викликаний макроекономічною бурею, здається, не слабшає перед історичною інфляцією та відчайдушними спробами центральних банків знайти швидкі фінансові рішення. У цій статті розглядається тенденція до зниження цін на акції публічних майнінгових компаній на початку останнього кварталу року.

Огляд ринку майнінгу за 2022 рік

За даними YCharts, більш ніж половина загальної суми в 14 мільярдів доларів, стертої з ринкової вартості публічних майнінгових компаній, припадає на п'ять компаній: Core Scientific, Marathon, Riot, TeraWulf і Hut 8. На наведеній нижче гістограмі показано зміну загальної ринкової капіталізації кожної компанії з початку першого кварталу до кінця третього кварталу цього року.

$14 млрд було стерто з ринкової вартості публічних компаній з майнінгу біткоїнів.
$14 млрд було стерто з ринкової вартості публічних компаній з майнінгу біткоїнів.

Порівняно з самим біткоїном, втрати публічних майнінгових компаній невеликі. Згідно з даними TradingView, з 1 січня загальна ринкова вартість біткоїна впала з 900 мільярдів доларів до менш як 400 мільярдів доларів наприкінці вересня.

Читачі повинні розуміти, що на цих графіках показані тільки публічні майнінгові компанії, які торгуються на американських ринках, а саме на Nasdaq, одному з найбільш ліквідних ринків у світі. Але інші відносно відомі публічні компанії на ринках за межами США також зазнали значних збитків, зокрема Northern Data та Cathedra.

Будь-які майбутні проблеми з цінами для майнінгових компаній повністю залежать від ціни біткоїна. Акції майнінгових компаній, як і раніше, тісно пов'язані з ціною біткоїна, як зазначив автор у попередній статті для Bitcoin Magazine, і продовжують демонструвати невтішну динаміку. Лінійний графік нижче зображає ціни акцій усіх майнінгових компаній, включених до попередньої гістограми, у біткоїнах з початку року.

Ціни на акції публічних компаній з майнінгу з початку року, в біткоїнах.
Ціни на акції публічних компаній з майнінгу з початку року, в біткоїнах.

Надія помирає останньою

Попри те, що це один із найтриваліших і найсуворіших ведмежих ринків в історії біткоїнів – особливо для майнерів, оскільки складність продовжує зростати до нових висот, а ціна продовжує падати – надія для публічного сектору майнінгу в довгостроковій перспективі все ж є.

З одного боку, поки Біткоїн у бичачому тренді, компанії з майнінгу біткоїнів також мають світле майбутнє, попри періоди ведмежих ринкових умов. Навіть якщо одні майнінгові компанії зазнають краху, їхнє місце займуть інші.

З іншого боку, навіть традиційні фінансові аналітики бачать можливості у секторі майнінгу: деякі говорять про «великий потенціал» серед публічних майнерів, згідно з CoinDesk, а інші хвалять «фантастичні» фундаментальні показники деяких майнерів. І ці показники – для багатьох компаній – продовжують покращуватись. Наприклад, тільки у вересні CleanSpark придбала ділянку потужністю 36 МВт у Джорджії, Aspen Creek залучила 8 мільйонів доларів для розширення майнінгу сонячної енергії, Rhodium планує стати публічною, а ветеран майнінгу Джихан Ву заснував фонд у розмірі 250 мільйонів доларів для проблемних майнінгових активів. Майнінговий сектор далекий від краху.

Можливості через незрілості

У багатьох сенсах останні декілька років були першим ринковим циклом для значної частки ринку майнінгу – ніколи й нічого не йде добре під час першого круговороту зльотів і падінь. Буде завдано збитків, оцінки різко впадуть, а деякі компанії повністю розоряться.

Але переможці завжди виходять із періодів незрілості ринку. А незрілість публічного ринку майнінгу легко побачити. Наприклад, ціна кожної акції майнінгової компанії продовжує рухатися майже в ногу з біткоїном попри те, що кожна компанія має величезні відмінності в операційних стратегіях, непогашених боргах, кількості установок, підключених до мережі та багато іншого. Це показує, що для ринку більш важлива ціна біткоїна, ніж основні показники компанії. Але ця незрілість також означає, що є величезний потенціал для зростання та дозрівання. Якщо це не змусить вас оптимістично дивитися на майнінг, ніщо не зможе.

Це гостьовий пост Зака ​​Воелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024