Фіатні валюти обвалюються, а отже настав час виражати вартість у біткоїнах

Фіатні валюти обвалюються, а отже настав час виражати вартість у біткоїнах

У міру того, як фіатні валюти обвалюються відносно долара США, варто почати використовувати біткоїн-номінали навіть для повсякденних витрат.

Багато фіатних валют щосили намагаються зберегти купівельну спроможність у доларах США. Обговорення фінансів у соцмережах тепер зводяться до того, що вся система руйнується, і що не можна «звузити» схему Понці.

Зараз найкращий час, щоб скористатися перевагою, яку дає Біткоїн: він не є фіатною валютою, яку можна друкувати на вимогу. Настав час провести деномінацію в біткоїнах.

Що відбувається на ринку фіатних валют?

Як ви, можливо, знаєте, багато фіатних валют падають щодо долара США. Це зовсім не означає, що долар США росте. Він також втрачає купівельну спроможність, просто меншими темпами.

Порівняння великих фіатних валют із доларом США з початку року:

• Фунт стерлінгів упав із 1,34 долара до 1,057 долара – на 21%.

• Японська єна впала з $0,0087 до $0,0069 – на 20%.

• Євро впав із 1,13 долара до 0,97 долара – на 15%.

Банк Англії зараз починає нову хвилю покупок облігацій, або, іншими словами, знецінення продовжується. Заощадження власників та вкладників у фунтах стерлінгів і надалі зменшуватимуться через подальше друкування грошей. Їх приносять у жертву на вівтар «фінансової стабільності».

Враховуючи таку швидку девальвацію фіатних валют, це не така вже й божевільна ідея проводити оцінку безпосередньо в сатоші чи біткоїнах. У той час як люди без монет (nocoiners) люблять ненавидіти Біткоїн за те, що його ціна зараз не рекордно висока, насправді давні користувачі Біткоїна отримали величезний прибуток, як з точки зору купівельної спроможності, так і з точки зору свободи.

Втрата довіри до фіатних валют викликає фундаментальне зрушення у мисленні. Якщо наші друзі-прекоїнери (ті, хто ще не наважився інвестувати в Біткоїн) раніше боялися біткоїнів через волатильність, то зараз різниця у волатильності між біткоїнами та фіатними монетами зменшується. Тому є сенс почати використовувати номінали біткоїнів.

Що означає номінувати в біткоїнах?

Це означає оцінювати фінансові витрати та вигоди в биткоїнах чи сатоші. Сюди входить фінансова оцінка нашого капіталу. Зрештою, це те, що дійсно важливо для Біткоїн-максималістів у довгостроковій перспективі. Якщо ви вірите, що колись все буде оцінюватися в сатоші, чому б не почати зараз?

Особисто я вже деякий час вимірюю свій чистий капітал у біткоїнах, але з дечим у мене виникли проблеми, а саме з повсякденними витратами. Це відбувається в основному через усний підрахунок. Тому мій наступний крок – більше зосередитись на підрахунку доходів та витрат на повсякденні товари у біткоїнах. Якщо ми серйозно ставимося до біткоїнів як до найкращих грошей, ми маємо показати це.

Практичні поради щодо номіналу біткоїнів

Почніть зі стеження за ціною «сатоші за долар». Ви можете це зробити за допомогою Coinkite BLOCKCLOCK (також відомого як Московський час) або на сайті Bitbo.io. Також можна використовувати конвертери, такі як bitkoin.io або preev.com. Крім того, pricedinbitcoin21.com – це корисний сайт, що показує всі види цін, виражених у біткоїнах.

Джерело: pricedinbitcoin21.com.
Джерело: pricedinbitcoin21.com.

Що стосується підрахунків в умі, одна з порад – почати із сатоші за долар. Наприклад, якщо 1 BTC = 19 067 доларів, це приблизно 5200 сатоші за долар, тому 10 доларів – це приблизно 52 000 сатоші, 100 доларів – приблизно 520 000 сатоші, а 1000 доларів – приблизно 5,2 млн сатоші.

Ще однією перешкодою є необхідність постійно «скидати ціни», якщо ми насправді котируємо товари/послуги реального світу в біткоїнах. Але так тому і бути, це наш хрест, який потрібно нести, і в довгостроковій перспективі це вигідно користувачеві.

Звичайно, може настати момент, коли ціна в біткоїнах на щось, встановлена ​​кілька років/циклів назад, більше не буде актуальною; у такому разі просто потрібне коригування. І, чесно кажучи, це те, що всі фіатні продавці повинні робити у будь-якому випадку.

Це не щось нове, ми просто повертаємо минуле

У ранні дні Біткоїна було поширено говорити про ціну речей в BTC. Можливо, тепер це стало складніше через зростання ціни та необхідність підрахунків у голові використовуючи дрібні частки біткоїна.

Однак перші сервіси та ігри, починаючи від SealsWithClubs і закінчуючи MPOE і SatoshiDice, були виражені в біткоїнах! У деяких ранніх обговореннях на форумах Bitcoin Talk також використовували біткоїни. Тож насправді це просто повертається те, що біткоїнери робили раніше.

Звичайно, в Біткоїн-сфері є люди, які вже перейшли на вираження у біткоїнах навіть для послуг/продуктів, які вони продають. Примітно, що послуги CoinJoin виражені в біткоїнах (наприклад, див. калькулятор комісій Whirlpool тут), і різні люди в цій сфері працюють без рахунків у фіатних банках, тому вони, очевидно, добре справляються з вираженням у біткоїнах.

Також слід зазначити, що тут допомагає і Lightning Network. Різні послуги Lightning, чайові та гаманці виражаються в сатоші. Наприклад, програми Alby та Podcasting 2.0. Люди, які керують вузлами маршрутизації в Lightning Network, встановлюють свої базові та змінні комісійні (частин на мільйон) у сатоші, що можна побачити, переглядаючи вузли Lightning в браузерах, таких як mempool.space.

До питання про суми: біткоїни чи сатоші?

Давня тема у колах біткоїнерів – це схильність у бік кількості (unit bias), який, як вважається, стоїть за накачуванням деяких шиткоїнів. Новачок без монет бачить дуже низьку ціну за монету і купує шиткоїн, думаючи: «Це лише низький стартовий показник, так що є потенціал зростання». Суть полягає в тому, що, якби ми всі говорили тільки про сатоші (а не про біткоїни), біткоїни також могли б використати цей ефект на свою користь.

Але все не просто так, є компроміс. Цілком можуть бути заможні інвестори (HNWI), які переходять на біткоїн, і оскільки вони хочуть купити «цілу монету», вони купують більше, ніж могли б. Можна навіть стверджувати, що сума, яку купують ці інвестори, вища, тому їхній вплив вищий. І на сьогодні більшість знає часто цитовану статистику про те, що «навіть якби кожен мільйонер на землі захотів цілий біткоїн, він не зміг би його отримати».

Пам'ятайте, якщо ви розділите кількість сатоші на кількість людей землі, то вийде близько 226 000 сатоші (див. satsperperson).

Джерело: satoshisperperson.com.
Джерело: satoshisperperson.com.

Але, можливо, це питання про схильність до кількості тут ні до чого. Поки у наших додатках та сервісах є проста опція або перемикач між BTC та сатоші, це, ймовірно, не має великого значення. На практиці, я думаю, люди просто посилатимуться на менш цінні речі в сатоші, а дорожчі – у біткоїнах.

Не можна повністю уникнути конвертації фіата

Я розумію, що одним із критичних зауважень тут може бути те, що багато наших повсякденних життєвих витрат, як і раніше, виражені у фіатних грошах, і що ми не можемо повністю уникнути цього (поки що). Люди без монет також можуть критикувати нас за те, що біткоїн, як і раніше, оцінюється в доларах США, але цей процес має з чогось початися.

Почати з чогось означає, що ми повинні спочатку спробувати мислити в біткоїнах чи сатоші. Тому, якщо ми говоримо про ціну речей, спершу вкажіть ціну в біткоїнах. Або, можливо, ще сміливіше – вкажіть тільки ціну в біткоїнах і дозвольте іншій людині зробити розрахунок. Зруйнуймо мережевий ефект фіатної валюти та не дозвольмо їй керувати нашим життям.

Це гостьовий пост Стефана Лівери, ведучого подкасту Stephan Livera Podcast та керуючого директора Swan Bitcoin International. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024