Чому гроші повинні бути твердими

Чому гроші повинні бути твердими

Після скасування золотого стандарту в 1971 році долар США перестав бути твердими грошима. На заміну йому прийшов долар Федеральної резервної системи, який нескінченно додруковується та знецінюється. На відміну від долара, біткоїн залишається твердими грошима.

Єдине, що стабілізувало купівельну спроможність грошей протягом усієї історії людства, – це грошова система, яка потребувала затрачених зусиль для виробництва. Тому що людські зусилля – це загальний знаменник між товарами та послугами – з одного боку, та грошима – з іншого. Якщо зусиль не було докладено з обох сторін рівняння, то й немає самого рівняння.

Долари

Люди хочуть знати, що якщо у них є гроші, то ці гроші підконтрольні лише їм, їх неможливо конфіскувати, платіж не можна анулювати, грошову пропозицію не можна роздути. Актив, який я тримаю, має цінність, яку визначає вільний ринок.

«Інфляція була спроєктована урядом з метою збагачення влади», – економіст Фрідріх Фон Хайєк.

Золото гарантувало, що економічна цінність могла бути здобута лише через створення цінності для інших. Ось чому в суспільстві твердих грошей усі працюють, займаються продуктивною діяльністю. Адже лише так можна заробити гроші й це єдиний спосіб розбагатіти.

Альтернативою виступають м'які гроші, які можна створювати з повітря. Центробанки можуть створювати їх у будь-якій кількості, коли того забажають. І частина суспільства, уряди та люди в центробанку можуть ефективно розподіляти цінність, багатства й економічні ресурси, в той час коли всі решта мусять трудитися, щоби заробити. І це, по суті, система поневолення.

«Історія показала, що твердий монетарний стандарт – неодмінна передумова для розквіту людства», – економіст Сейфедин Аммус.

Лише вдумайтесь: вони крадуть велику частину нашого часу, енергії, зусиль, просто збільшуючи грошову масу.

Золото було частиною нашого суспільства з дуже вагомої причини: це були кращі гроші через свою твердість. Проте золото має серйозні недоліки. Саме його фізична форма змусила нас перейти на папір, щоби масштабувати його, що в результаті призвело до того, що ми відмовилися від золота.

Ми переходимо у цифрову епоху. Це означає, що ми або повернемо собі приватність та власний суверенітет за допомогою криптографії та незалежних протоколів і систем, або втратимо їх. Це єдині два варіанти. Я обираю перший. І навіть якщо він не спрацює у майбутньому на 100%, я знатиму, що зробив власний вибір і все для того, аби його реалізувати.

Створюючи власні заощадження сьогодні, я немов відкладаю частину своїх часу, енергії та зусиль на майбутнє. І я хочу бути певним, що актив, у котрий їх перекладаю, зберігатиме свою цінність у найближче десятиліття, а то й століття. Стверджувати таке про долар США чи будь-яку іншу фіатну валюту, на жаль, не можна. Тому я обираю біткоїн, який, на мою думку, є, умовно кажучи, цифровим золотом.

Біткоїн

Біткоїн – новітній засіб, що виконує функцію грошей, винахід, що використовує технологічні можливості цифрової епохи для розв'язання задачі, яка стоїть перед людством споконвіку: переміщення економічної цінності в просторі та часі.

Успіх Біткоїна зростає блок за блоком. У вересні 2020 року Біткоїн-мережа досягла позначки в 100 млн користувачів. Рік потому Біткоїн уже мав понад 125 млн користувачів. Цьому зростанню сприяла величезна грошова інфляція, з якою ми зіткнулися починаючи з квітня 2020 року. Швидкість прийняття технології вражає – мережевий ефект у дії.

Чому успіх Біткоїна неминучий: шість причин

1. Тверді гроші > Слабкі гроші

Біткоїн – це тверді гроші. Обмежена емісія у 21 млн одиниць, незважаючи ні на що. Інфляція пропозиції знову випущених BTC, яка з часом наближається до нуля, і програмна грошово-кредитна політика, що захищає користувачів Біткоїна від свавілля людей.

Ніхто не може одноосібно ухвалити рішення про зміну грошово-кредитної політики Біткоїна. У системі Біткоїна все робиться на основі консенсусу, і ніхто не зацікавлений у зміні правил, які роблять Біткоїн найтвердішими грошима у світі.

Властивості Біткоїна захищають вас і дозволяють зберігати плоди вашої праці без ризику для вашого майбутнього. Люди втратили звичку робити це відтоді, як Річард Ніксон в односторонньому порядку встановив нинішню систему в 1971 році.

Біткоїн слід протиставляти фіатним валютам, які є слабкими грошима. Тим, кого ображає це твердження, достатньо поглянути на еволюцію пропозиції долара США в обігу, щоб зрозуміти, чому це є фундаментальною істиною:

Зростання грошової маси долара США.
Зростання грошової маси долара США.

2. Децентралізація > Централізація

У нинішній грошово-кредитній і фінансовій системі все централізовано. Менша частина людей, не обраних народом, ухвалює рішення, які чинять негативний вплив на переважну більшість жителів Землі.

Маються на увазі керівники центральних банків, чесність яких може бути поставлена під сумнів.

На додачу до всього існує проблема цензури, яка дозволяє урядам або приватним банкірам піддавати цензурі ваші транзакції з абсолютно довільних причин. У нинішній системі ви дійсно не контролюєте плоди своєї праці. Могутні люди дають вам ілюзію контролю, але врешті-решт ви повинні підкорятися їхнім правилам.

Біткоїн переможе, тому що він децентралізований і не має керівників. Він належить вам. Біткоїн належить усім. Ніхто не може перешкодити вам стати вузлом Біткоїн-мережі та стати вашим власним банком.

Децентралізація краща за централізацію.

3. Конфіденційність > Нагляд

Централізація наявної системи дає змогу впливовим людям, які її контролюють, контролювати вас. Майбутня поява CBDC (цифрових валют центральних банків) спростить їм це завдання. Кінцева мета – поступово змусити зникнути готівку.

Багатьом простим людям нічого приховувати. Але чи хочете ви, щоб усі ваші фінансові транзакції відстежувалися для того, щоб створити ваш повний профіль? Навряд чи.

Чи хочете ви мати можливість використовувати плоди своєї праці на свій розсуд, не відповідаючи ні перед ким? Це означає використання криптовалюти, такої як Біткоїн, яка робить вашу конфіденційність пріоритетною. Напевно, так.

Колись проблема конфіденційності була в центрі уваги широкої громадськості. Це добре, і це сприятиме прийняттю Біткоїна в найближчі роки.

4. Істина > Обман

Біткоїн – це істина, тому що кожен користувач може в будь-який час упевнитися в цьому. Будь-хто може запустити свій власний вузол у мережі, щоб перевірити, чи дотримується, як і раніше, політика Біткоїна.

Ви можете побачити всі транзакції, які відбулися в блокчейні Біткоїна з моменту його створення.

Біткоїн – протилежність нинішньої банківської системи, яка непрозора і дозволяє банкірам роками отримувати вигоду зі своїх клієнтів. З початку 2000-х років банки були оштрафовані різними способами на суму понад $330 млрд.

Це величезна сума, але це тільки верхівка айсберга.

Причина, з якої банки були оштрафовані, полягає в тому, що вони привласнили набагато більше грошей. Збиток для людей у світі величезний. Ця банківська система, яка де-факто виключає сотні мільйонів людей по всьому світу, викликає повне розчарування.

Біткоїн виправляє це, пропонуючи кращу альтернативу.

5. Свобода > Пригнічення

Якщо у вас є закриті [приватні] ключі, пов'язані з вашою біткоїн-адресою, ніхто не зможе завадити вам використовувати її за вашим бажанням. Це має неймовірні наслідки для вашого життя. Ви можете жити своїм життям на своїх умовах.

Вам більше не потрібно боятися утисків корумпованих правителів, які конфіскують ваше багатство.

Люди в усьому світі шукають свободи, і Біткоїн виправдає ці очікування в майбутньому. Тому ви не здивуєтеся, побачивши, що дедалі більше людей виберуть «план Біткоїн» у майбутньому.

Біткоїн уже є «планом А» для мільйонів людей по всьому світу. Прийняття Сальвадором Біткоїна як офіційної валюти – вірна ознака того, що майбутнє належить Біткоїн-націям. Вони змінять хід своєї історії, здійснивши неймовірну передачу багатства.

6. Майбутнє > Минуле

«Ніяка сила на землі не може зупинити ідею, час якої настав», – письменник Віктор Гюго.

Мені подобається ця цитата Віктора Гюго, яка чудово описує ситуацію з Біткоїном з моменту його створення і в майбутньому. Прийшла ідея про те, що тверді гроші належать народу. Успіх цієї ідеї не зупинить жодна сила на землі.

Американський фінансист Рей Даліо вважає, що регулятори та уряди вб'ють Біткоїн, якщо той стане занадто великим. Він має рацію, але помиляється щодо результату. Біткоїн не зупинити. Його успіх неминучий, тому що Біткоїн є частиною цифровізації світу.

Світ майбутнього потребуватиме твердих цифрових грошей. Ці тверді гроші – біткоїни.

Минуле, представлене фіатними валютами та навіть їхніми цифровими версіями (CBDC), має поступитися місцем майбутньому. Ви не можете боротися зі змінами. Найкраще, що можна зробити, – адаптуватися, щоб максимально використовувати цей новий світ, який настає. Це те, що роблять дедалі більше колишніх супротивників Біткоїна, визнаючи його перевагу.

Висновок

Біткоїн – це частина історії. Історії, в якій люди повертають собі владу над грошима. Цю тенденцію, що почалася на початку 2010-х років, неможливо зупинити. Переваги Біткоїна незліченні, і тепер здається неможливим, що Біткоїн не домігся успіху у своїй революції.

Велике питання в тому, чи хочете ви брати участь у цьому зараз, чи зачекаєте, щоб потрапити на борт через 10 або 15 років, коли ціна біткоїна ставитиме дедалі нові рекорди. Все залежить від вас.

Це гостьова публікація Ігоря Королишина. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024