Біткоїн спочатку замінить SWIFT, а потім - VISA

Біткоїн спочатку замінить SWIFT, а потім - VISA

Біткоїн ідеально підходить як засіб платежів для організацій, які традиційно здійснюють більшість транзакцій у SWIFT.

З появою мережі Lightning Network уявлення про Біткоїн як засіб платежу за останні кілька років знову стало популярним, враховуючи панівні наративи у цій сфері. Зрештою, це необхідний компонент чогось, що прагне стати грошима. Зберігання вартості є безглуздим у контексті грошей без можливості їх легкого обміну, і Lightning на цей час є найперспективнішим інструментом для того, щоб по-справжньому масштабувати здатність робити це.

Однак, концептуально більшість платіжних засобів як функціональних можливостей зосереджено навколо споживачів – задоволенні потреб звичайної людини та її повсякденних потреб у купівлі продуктів, покупках в інтернеті, оплаті послуг тощо. Це не єдине мірило обміну в економіці. Підприємства платять постачальникам, також їм доводиться платити за підрядників або послуги, міжнародним транспортним компаніям потрібно отримувати гроші з усього світу від своїх клієнтів – більшість із яких не споживачі, а підприємства. Імпорт поширюється по всьому світу у величезних масштабах, тому доводиться мати справу зі складністю валютного обміну між різними національними валютами.

Засіб обігу означає не лише те, що люди платять за каву: повне функціонування засобу обміну відбувається на кожному рівні й у кожному масштабі економіки для покупок набагато більшої вартості, ніж ваш щоденний лате в Starbucks.

Саме тут біткоїн почне справді стабільно сяяти як засіб обігу, а не там, де Джо щодня купує собі каву. SWIFT обробляє близько 5 трильйонів доларів США платежів щоденно, приблизно 1,25 квадрильйона доларів США на рік. Не потрібно дивитися далі численних російських банків, відключених від системи SWIFT, щоб побачити потенційні ризики в тому, щоб покладатися на неї для здійснення міжнародних платежів. Це відповідає криволінійному розподілу, де 5% загальних оброблених платежів становлять 95% вартості, а переважна більшість платежів здійснюється на значно менші суми (середні платежі становили ~400 000 доларів США, а серединне значення ~5000 доларів США в жовтні 2010 року). Таким чином, платежі дуже великої вартості становлять переважну більшість вартості, що передається через мережу, але той невеликий відсоток вартості, що залишився, розподіляється між великою кількістю окремих суб’єктів, які здійснюють невеликі платежі, які все ще складають у загальній схемі не малу суму грошей. Цей розподіл фактично показує, чому в цій останній категорії SWIFT дозрів для того, щоб бути зруйнованим Біткоїном.

Як я згадував у цій статті в березні, обговорюючи ту ж саму тему в контексті явного ухилення від санкцій, ключовим обмежувальним фактором використання Біткоїна для обробки звичайних платежів, деномінованих у фіатних валютах, є ліквідність. Я детально пояснив, що навіть якби 100% хешрейту майнінгу в Ірані, тобто 5% мережі, повністю належало уряду, і він зберігав 100% доходів, то для оплати імпорту він зміг би придбати біткоїни на суму 700 мільйонів доларів на рік. Це в загальному плані не дуже багато. У 2020 році Іран імпортував товарів на 38 мільярдів доларів, і 700 мільйонів доларів – це лише невелика частка цієї суми.

Ця динаміка змінюється, коли в контексті Біткоїна ви починаєте розглядати країну з успішним фіатним ринком. Ситуація з Іраном полягала в тому, що там розглядали можливість спалювати нафту замість того, щоб мати можливість експортувати її безпосередньо для продажу, і використовували майнінг біткоїнів, щоб заповнити цю прогалину. Проблема полягає в тому, що майнінг обмежений кількістю обладнання для майнінгу, яке вони можуть отримати. Розглянемо країну, до якої не застосовуються такі суворі санкції, але потенційно для неї є такий ризик, і яка може експортувати товари та має успішний ринок біткоїнів/фіату з обсягом ~10 мільйонів доларів на день. Якби люди з усього світу були готові платити за експорт із цієї країни біткоїнами, існував би ринок у 10 мільйонів доларів на день, який міг би щодня конвертувати біткоїни у фіат. Це потенційно 10 мільйонів доларів, які надходять у країну щодня як оплата експорту (я знаю… це надто спрощений аналіз, що ігнорує зміни у ринкових умовах, те, як це вплине на ліквідність ринку, постійність попиту на біткоїни тощо – але будемо дотримуватись спрощеного аналізу, щоб зрозуміти суть). Це приблизно 3,6 мільярда доларів на рік. А тепер уявіть обсяг ринку в 100 мільйонів доларів США на день, тобто приблизно 36 мільярдів доларів на рік. Це майже річний імпорт Ірану з 2020 року.

А тепер уявіть ті останні 5% вартості, що обробляться SWIFT, які становлять 95% усіх окремих транзакцій. Уявіть усі ті різні компанії та фізичних осіб, які здійснюють міжнародні платежі, які входять у цю групу платежів. Поки країна-джерело має ліквідність на ринку фіатних валют/біткоїнів, що дозволяє комусь, хто здійснює платіж, купити їх, а країна призначення має достатньо ліквідності, щоб одержувач міг їх продати, Біткоїн є ідеальним засобом для обробки цього міжнародного платежу з мінімальним відстроченням/комісією та для врегулювання його в межах інтервалу кількох блоків. Додайте сюди Lightning Network, і це можна буде вирішити за лічені секунди.

Чим більше гіпотетичної ліквідності навколо Біткоїна, тим більше вартості можна обробляти в такій системі між різними юрисдикціями для сприяння міжнародній торгівлі. Вам навіть не потрібно бути суб’єктом з країни під санкціями, щоб побачити у цьому цінність. Розрахунок може бути буквально миттєвим. З SWIFT можуть знадобитися дні, іноді навіть тижні, залежно звідки й куди здійснюється переказ грошей та перевірок, які SWIFT здійснює щодо платежу. Біткоїн усуває цю затримку та усуває можливість для третьої сторони зупинити платіж. Що стосується пов’язаного з контрагентом ризику, який існує для обох сторін транзакції, все зводиться лише до двох точок обміну між фіатною валютою та біткоїнами у відповідних юрисдикціях.

Однак навіть його можна усунути, просто зберігаючи та контролюючи біткоїни самостійно. Єдиним ризиком у цей момент є волатильність самого біткоїна. З цим теж можна впоратися. На найпростішому рівні невелику частину біткоїнів, якими володіє компанія, можна розмістити на біржі, яка пропонує ф’ючерсні продукти, і за допомогою кредитного плеча використовувати для коротких позицій щодо ціни біткоїна, щоб захиститися від волатильності. 10-кратне кредитне плече означає, що вам потрібно лише розмістити 10% своїх біткоїнів на такій платформі, щоб застрахувати цей ризик. Якщо ціна біткоїна підніметься і ваша коротка позиція буде ліквідована, підвищення ціни біткоїна компенсує це й залишить у вас таку ж суму у фіатній вартості. Якщо його вартість впаде, то гроші, які ви заробите на короткій позиції, компенсуватимуть знецінення вартості біткоїна, і ви все одно матимете ту саму суму у фіатній вартості.

Контракти Discreet Log Contracts (DLC) навіть пропонують можливість хеджувати волатильність цін на Біткоїн безпосередньо в самій мережі за допомогою смарт-контракту. Це дозволяє безпосередньо контролювати біткоїни, отримувати кошти назад під свій контроль під час закриття контракту, і навіть дозволяє використовувати кілька цінових оракулів, щоб не довіряти одному, для чесного повідомлення про ціну Біткоїна.

Люди поводяться так, ніби Біткоїн повинен досягти точки гіпербіткоїнізації, щоб стати головною основою обробки платежів у світі або стати такою ж важливою для економіки системою, як SWIFT. Він не повинен. Обсяг ринку певного рівня означає, що визначена кількість біткоїнів активно купується та продається. Це означає, що існує попит на регулярну обробку покупок і продажів біткоїнів у цьому діапазоні вартості протягом будь-якого періоду часу, який ви аналізуєте. Те ж саме стосується ф’ючерсних ринків: для людей, які хочуть самостійно зберігати біткоїни замість того, щоб наражатися на контрагентські ризики, є доступним будь-який наявний там об’єм, щоб хеджувати волатильність і на дати зруйнувати свій бізнес, якщо ціна біткоїна раптово істотно впаде.

Біткоїнери стали сильно зосередженими на ідеї впровадження Біткоїна серед звичайних людей – що само по собі не є поганим, оскільки це абсолютно необхідний аспект впровадження Біткоїна для того, щоб дійсно стати справжніми грошима – але вони почали втрачати з поля зору іншу сторону цієї монети. Великі гравці, великі платежі. Біткоїн дозрів для масштабного підриву таких систем, як SWIFT, і враховуючи те, що світ стає як політично, так і економічно нестабільним, я думаю, що скоріше цей час настане раніше, ніж пізніше.

Я думаю, що Біткоїн і Lightning почнуть широко застосовуватися бізнесом як альтернатива SWIFT та іншим системам розрахунків, перш ніж вони побачать широке впровадження як засіб платежів серед споживачів. Просто легше переконати кілька тисяч підприємств у доданій вартості та корисності та проробити роботу щодо їх інтеграції, ніж переконати сотні мільйонів людей у ​​доданій вартості та проробити роботу з їх інтеграції. Крім того, ймовірно, було б легше виконати останнє завдання, якби спершу було виконано перше, оскільки більшість людей схильні слідувати стопами того, що здається їм певним.

Що у свідомості пересічної людини може додати більше довіри, ніж те, коли вона постійно чує, як біткоїн використовується для здійснення міжнародних ділових розрахунків і перетягує бізнес від звичайних систем розрахунків?

Це гостьова публікація Шинобі, викладача-самоучки у сфері Біткоїна й орієнтованого на технології ведучого біткоїн-подкастів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024