Базовий, «бичачий» та «ведмежий» сценарії дохідності біткоїна у 2022 році

Базовий, «бичачий» та «ведмежий» сценарії дохідності біткоїна у 2022 році

Аналіз стратегічних рішень Федеральної резервної системи США на додаток до даних індексу менеджерів із закупівель (індекс ділової активності, що публікується Чиказькою Асоціацією Менеджерів) може дати нам три сценарії для ціни біткоїна.

Ключові моменти

Розподіл ймовірних економічних результатів – і, як наслідок, результатів фінансового ринку – є рівномірним і широким, як це було в останні роки. Базовий сценарій дефляції від 42 Macro передбачає очікувану дохідність біткоїна -10% річних. Наш бичачий сценарій дефляції у поєднанні зі зниженням облікової ставки передбачає очікувану дохідність біткоїна +29% річних. Дефляція за нашим ведмежим сценарієм у поєднанні з кількісним посиленням передбачає очікувану дохідність біткоїна на рівні -37% річних. Важливо те, що всі три сценарії однаково ймовірні протягом наступних трьох-шести місяців. Якщо ми були дуже переконаними, коли з початку грудня по липень видавали попередження про продаж на кожному найнижчому максимумі ціни біткоїна, то сьогодні ми маємо виглядати такою ж мірою непереконаними.

(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)

Базовий сценарій

Зростання в США та світі продовжує сповільнюватися, хоча й меншими темпами, ніж в останні квартали. ФРС та інші центральні банки продовжують проциклічно робити жорсткішою грошово-кредитну політику до кінця року: м’яка посадка.

Байєсівський фокус уваги: уповільнення ключового ISM Manufacturing (індексу ділової активності) до найнижчого рівня з червня 2020 року було запізнілою думкою щодо зниження спреду «нові замовлення менше запасів», який впав до -9. Це найнижчий рівень з грудня 2008 року. Було лише вісім таких випадків, коли спред впав до нинішнього або гіршого рівня. Середній показник ISM Manufacturing у таких випадках становить 38,6, який зазвичай досягається через місяць на медіанній основі. Найнижчий медіанний показник ISM Manufacturing, коли спред падає на +/- 1 пункт від його поточного рівня -9, становить 42,5, що зазвичай досягається через три місяці на основі медіани (n=4). Загалом, інвесторам було б доцільно провести цієї осені стрес-тест своїх портфельних активів, як мінімум, на предмет низького статистичного показника ISM Manufacturing на рівні 40.

(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)

Бичачий сценарій

Імпульс інфляції в США продовжує різко знижуватися, що, ймовірно, змусило ФРС зупинитися після останнього підвищення ставки у вересні. Покращення реальних доходів призводить до позитивного перегину в зростанні: м’яка посадка.

Байєсівський фокус уваги: випуск липневого індексу споживчих цін (ІСЦ) представляв рівер (остання карта в прикупі) в тріаді даних: липневий індекс ділової активності у сфері послуг, липневий звіт про робочі місця, липневий ІСЦ, які всі надають вірогідності позиції м’якої посадки. У той час як негативні сюрпризи щодо основного ІСЦ (0,0% за місяць як порівняти з 0,2% прогнозу) і основного ІСЦ (0,3% за місяць проти 0,5% прогнозу) повинні були відзначатися, основна частина хороших новин прийшла через різке уповільнення медіанного ІСЦ (-250 базисних пунктів до 6,3% за місяць у річному вимірі) та довготривалого ІСЦ (-270 базисних пунктів до 5,4% за місяць у річному вимірі), оскільки ці показники відстежують основні витрати на особисте споживання (ВОС) – бажаний показник інфляції ФРС – кращий, ніж більшість інших часових рядів ІСЦ. Якщо уповільнення цих провідних індикаторів продовжуватиметься такими ж темпами та якщо історичні кореляції збережуться, у серпневих або вересневих даних ми, можливо, побачимо місячні показники основного ВОС приблизно 2% в річному вимірі. Очевидно, це два дуже великі «якщо», особливо враховуючи, що ми не маємо історичних прикладів такої нерецесійної інфляційної динаміки, на яких можна було б адекватно вивчати цю модель. У будь-якому випадку, ймовірність того, що ФРС може вирушити на своє засідання 2 листопада з «чіткими та стверджувальними доказами» того, що інфляція, ймовірно, повернеться до цільового рівня у 2% за розумний проміжок часу, є шоковою, щоб про неї надрукувати, але ми повинні це надрукувати, враховуючи, що серпневий ВОС виходить 30 вересня, а вересневий ВОС – 23 жовтня.

(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)

Ведмежий сценарій

Уповільнення темпів інфляції зупиняється на рівнях, які не відповідають мандату ФРС щодо цінової стабільності, що змушує ФРС проводити жорсткішу політику аж до 2023 року: жорстка посадка.

Байєсівський фокус уваги: ринок праці перегрівається вдвічі у порівнянні з тенденціями до COVID-19. Гаряче обговорювана місячна цифра в 528 000 «основних робочих місць в несільськогосподарському секторі» за липень, очевидно, привернула увагу з точки зору реакції ринку. Відновлення тримісячних річних темпів зростання основного (+40 базисних пунктів до тримісячного максимуму в 3,5%) і приватного фондів заробітної плати (+30 базисних пунктів до тримісячного максимуму в 3,7%) свідчить про внутрішню економіку праці, яка не реагує на послідовне проведення все більш жорсткої політики до цього часу. Оскільки тримісячні річні темпи зростання середнього погодинного заробітку в приватному секторі помірно сповільнюються (-20 базисних пунктів до двомісячного мінімуму в 5,7%) разом із незмінним зростанням середньої тижневої кількості годин у приватному секторі на -1,2%, стає очевидно, що зростання на +10 базисних пунктів у сукупних місячних доходах приватного сектору – до тримісячного максимуму в 8,3% – в основному було зумовлене більшою кількістю працівників, які знайшли роботу.

(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)
(Таблиця 42 Macro)

Це гостьова публікація Даріуса Дейла, який є засновником і генеральним директором 42 Macro, інвестиційно-аналітичної компанії, яка прагне радикально змінити індустрію фінансових послуг шляхом демократизації процесів управління макроризиками інституційного рівня. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024