Нові оптимістичні покупці тяжіють до біткоїна

Нові оптимістичні покупці тяжіють до біткоїна

Власники, які придбали біткоїни за останні шість місяців, не ліквідують свої позиції, попри нереалізовані збитки, що свідчить про впевненість в активі.

Після закріплення вартості на рівні $20 000 протягом місяця відбулося довгоочікуване ралі відновлення цін на біткоїн. Цікаво, що це нагадує пік попереднього циклу у 2017 році.

Короткострокова динаміка залишається сприятливою, тоді як довгострокові макроіндикатори вказують на те, що для зміцнення активу може знадобитися час.

Зниження вартості біткоїна на 66% у порівнянні з його історичним максимумом значною мірою витіснило спекулянтів – залишилися лише кити та люди з твердими переконаннями.

Проте остання тенденція показала, що для нових власників позначка в $20 000 є критичною, а тоді власність переходить від продавців, що капітулюють, до більш оптимістичних покупців.

Джерело: Glassnode
Джерело: Glassnode

Водночас власники, які придбали монети за останні шість місяців, відмовляються ліквідувати свої позиції, попри великі нереалізовані збитки, припускаючи, що вони менш чутливі до коливань ринку.

Джерело: Glassnode
Джерело: Glassnode

Множник Майєра – індикатор, що вимірює співвідношення поточної ціни біткоїна та її 200-денної ковзної середньої – впав нижче 0,55 межі цієї цінової корекції. Це вказує на те, що ринок торгується з дисконтом 45% до 200-денної ковзної середньої. Ціни на біткоїн вже формували циклічні мінімуми нижче за цей рівень, але це траплялося рідко, менш ніж у 3% випадків.

Джерело: Glassnode
Джерело: Glassnode

На цей момент біткоїн, схоже, заходить на цей рівень після того, як деякий час знаходився нижче за нього. Це означає, що найгірше з ведмежого ринку біткоїнів, ймовірно, позаду, судячи з минулого.

Також цікавим є приклад взаємодії, коли базова вартість для довгострокових власників перевищує базову сукупну вартість для ширшого ринку (ціна реалізації). Що стосується ціни реалізації для довгострокових власників, їм необхідно або купувати монети дорожче за їхню базову вартість, або чекати, поки монети з вищою базовою вартістю не вийдуть за межі 155-денної позначки. Це рідкість під час ведмежого ринку.

Ціна реалізації підіймається вище за ціну реалізації для довгострокових власників у періоди ринкового мінімуму, стійкої міцності та достатнього попиту, щоб компенсувати фіксацію прибутку. Зазвичай низька дивергенція ведмежого ринку тривала від 248 до 575 днів. Для поточного циклу діє період 17 днів, що є відносно коротким періодом.

Джерело: Glassnode
Джерело: Glassnode

Ціна BTC визначається макроекономічно

Хоча ми хотіли, щоб Біткоїн був незалежний від традиційних ринків та макроекономічних показників, зараз це не так. З появою великих інституційних гравців та їхню величезну ліквідність ця залежність посилилася. Тож на поведінку цифрових активів впливають глобальні потоки ліквідності.

Ось чому грошова маса M2, яка включає готівку, депозити та менш ліквідні гроші, у тому числі банківські ощадні рахунки, може бути головним індикатором руху ціни біткоїна.

На додаток, як ми в ChangeNOW часто бачимо, ціни S&P 500 та біткоїна тісно пов'язані. Якщо поглянути ширше, S&P визначається консолідованими балансами великих центральних банків. Загалом зростання S&P 500 пов'язане з розширенням балансів центральних банків, і те саме стосується і біткоїнів.

Джерело: Yardeni.com
Джерело: Yardeni.com

Таким чином, ви можете отримати уявлення про майбутнє біткоїна, спостерігаючи за зведеною діаграмою балансів центральних банків.

Висновки

Аналізуючи ончейн активність біткоїнів, ми в ChangeNOW бачимо, що довгострокові власники, які меншою мірою постраждали від волатильності цін на біткоїн, ніколи не залишали ринок. У той час як короткострокові спекулянти втекли під час недавнього великого розпродажу, натомість з’явилися більш оптимістичні покупці. Також, спостерігаючи за глобальними потоками ліквідності, що походять від великих центральних банків, ми можемо отримати уявлення про те, що відбувається з ціною на біткоїн, а також про те, що станеться найближчим часом. Неважливо, чи ви незмінний «бик», продавець, який капітулює, новий покупець або просто спостерігаєте здалеку – нам усім необхідно розуміти логічний бік цього, здавалося б, хаотичного ринку біткоїнів.

Це гостьовий пост Майка Єрмолаєва, керівника відділу зв'язків із громадськістю біржі ChangeNOW. Висловлені погляди є його власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024