Екологічно чистий майнінг біткоїнів може зменшити вуглецевий слід

Екологічно чистий майнінг біткоїнів може зменшити вуглецевий слід

За належних обставин майнінг біткоїнів може дати мінімальний викид вуглецю. Крім того, його викиди енергії можуть бути перероблені для інших екологічно чистих проєктів.

Здається, ніби розмови про споживання енергії Біткоїном продовжують вирувати без зупину, хоча у цій темі навряд чи є щось нове. Як ведмеді до меду, ЗМІ стікаються до історій FUD (акронім від англ. fear, uncertainty, and doubt («страх, невпевненість, сумнів») про витрати на електроенергію в майнінгу та прогнозів судного дня для світу, загнаного до екологічної межі через майнінг біткоїнів.

Однак існує вагомий аргумент на користь того, що майнінг криптовалюти не тільки не призведе до екологічної катастрофи, але й може бути екологічно відповідальним або, що ще краще, може використовуватися для нейтралізації вуглецевого сліду інших енергомістких процесів. Дійсно, за правильних обставин майнінг може виробляти мінімальну кількість вуглецю. Крім того, його викиди можуть бути перероблені для інших екологічно чистих проєктів.

Енергетичні затрати на майнінг біткоїнів

Біткоїн використовує алгоритм консенсусу, відомий як «доказ роботи», щоб замовляти та позначати міткою часу транзакції на своєму блокчейні. По суті, майнери — ті, хто обробляє транзакції — виконують енергомісткі обчислення на своїх комп’ютерах, щоб розв’язувати криптографічні рівняння, необхідні для пошуку нових блоків і забезпечення безпеки мережі. В міру того, як мережа залучає більше створеної цінності, а майнери намагаються перевершити один одного у пошуку наступного блоку, вони вкладатимуть більше енергії у розв’язання цих рівнянь.

Залежно від того, кого ви запитуєте, скажуть, що в ході цього процесу Біткоїн споживає більше енергії, ніж маленька країна (наприклад, Болгарія, Північна Корея), що може становити від 1 до 35 терават-годин на рік. Деякі переконують, що такі інновації, як Lightning Network, поступово усунуть цю проблему, в той час, як інші критики стверджують, що «доказ володіння», розподілений механізм консенсусу, може виявитися більш екологічно безпечним.

У цій дискусії є ті, хто каже, що цей процес не є екологічно безпечним і потребує виправлення. Крім того, є інші, які стверджують, що занепокоєння перебільшено і нічого не потрібно змінювати.

Андреас Антонопулос, наприклад, зазначає, що майнінг біткоїнів можна використовувати для споживання надлишкової енергії, виробленої електростанціями, «яка інакше була б витрачена даремно». Таким чином, надходження від майнінгу можуть слугувати «альтернативним засобом накопичення вартості», роблячи його «екологічною субсидією для альтернативної енергетики в усьому світі, оскільки це спричиняє те, що амортизація [проєктів відновлюваної енергії] здійснюється протягом року замість п’яти».

Технологічні рішення на основі відновлюваної енергії

Гідроелектроенергетика заслужила власне місце за столом криптозахисників. Китайські майнінгові ферми вже давно отримують дешеві надлишки енергії з дамб гідроелектростанцій, особливо в провінції Сичуань. Одна із найстаріших з них, BW, наприклад, допомогла започаткувати цю практику. Заснована у 2014 році, ця майнінгова компанія з 2015 року використовує відновлювані джерела енергії для живлення своїх установок.

Хоча його коріння знаходиться в Китаї, майнінг з використанням гідроелектростанцій проклав свій шлях і в інші регіони, які пропонують дешеву річкову енергію. В Австрії сестри Дамблон з HydroMiner вирішили використовувати потужності дамб гідроелектростанцій в Альпах у власній діяльності. Надін і Ніколь Дамблон заснували компанію HydroMiner Limited у 2016 році разом із групою віденських майнерів. До 2017 року команда створила свій перший об’єкт у Шенбергу, Австрія, який використовує базову потужність 290 кВт-год для своїх 120 майнінгових установок. Їхня друга майнінгова ферма у Вайдхофен-ан-дер-Іббс, Австрія, отримує постійну поставку 600 кВт-год для своїх потужностей.

Команда побудувала цю другу ферму завдяки коштам від ICO свого токена H2o. Кожен токен H2o гарантує час майнінгу на суму 5 кВт-год, який власники можуть обміняти на будь-яку криптовалюту, яку майнять за допомогою майнінгового порталу проєкту. У міру розширення діяльності команда планує запустити токен H3o, який буде виплачувати власникам дивіденди так само як цінний папір, і, за словами його творців, є «першим інвестиційним токеном, який повністю відповідає європейському фінансовому законодавству».

Завдяки доходам від ICO HydroMining планує створити об’єкт за межами Австрії, або в Канаді, Грузії чи іншій країні з недорогою екологічно чистою енергією. За даними Дамблонів, гідроенергія в Австрії на 85% дешевша, ніж середня вартість електроенергії. Вони можуть перекачувати енергію у свої майнінгові установки за 3-5 центів за кВт-год, а австрійський клімат ідеально підходить для того, щоб їх обладнання не перегрівалося. Коли перегрів є проблемою, вони можуть перенаправляти воду з річок, щоб уберегти свою систему від високої температури.

Якщо говорити про обігрів, то тепло, яке виробляють майнінгові установки ідеально підходить для обігріву будинку, особливо в холодному кліматі. У крихітному сибірському містечку Іркутськ, Росія, Ілля Фролов і Дмитро Толмачов використовують тепло, яке виділяють їхні майнінгові установки, щоб підтримувати тепло у своєму мікробудинку. Система нагріває джерело води, підключене до обладнання для майнінгу, і вода, після того, як нагріється, подається по трубі до обігрівача, щоб підтримувати їхнє помешкання у гарному стані. Використовуючи енергію місцевого джерела з сусідньої гідроелектростанції, чоловіки можуть обігріти свій будинок, не потребуючи додаткової енергії для опалення, і після покриття витрат на майнінг вони навіть отримують додаткові 430 доларів на місяць.

Одна компанія прийняла цю концепцію і реалізувала її. Qarnot QC-1 оптимізує розробку Фролова і Толмачова, об’єднуючи майнер і опалювальний блок в одне ціле; вона виглядає як обігрівач, працює як обігрівач і створює враження обігрівача, але насправді це два графічні процесори, які за замовчуванням майнять Ethereum.

Є ще більше креативних та нетрадиційних інновацій: просто подивіться на Myera Group, канадську компанію, що займається технологічними рішеннями для екологічного природокористування. Наприкінці 2017 року президент компанії Брюс Харді почав використовувати тепло від майнінгу біткоїнів для функціонування екологічно чистої теплиці та рибної ферми в Манітобі, Канада. Тепло від майнерів нагріває тепличні рослини, а багаті нітратами стічні води з акваріумів забезпечують їх поливом.

У такому ж ключі NakamotoX, чеська біржа криптовалют, за словами засновника біржі Каміла Брейча, також використовує тепло майнінгу для вирощування помідорів за допомогою «100% енергії, виробленої з біологічних відходів».

Ще один приклад: NastyMining – це розташована в Аризоні організація, що займається майнінгом біткоїнів і використовує сонячну та вітрову енергію для роботи своїх майнінгових установок. З 2012 року NastyMining працює над пошуком проміжного шляху для розв'язання енергетичних проблем Біткоїна, заохочуючи «соціально відповідальний» майнінг за допомогою 30 000 майнерів, які вносять свій внесок у її пул. З 2017 року NastyMining посилила свою прихильність до цих методів екологічно чистого майнінгу, використовуючи вітрову турбіну, подаровану біржею YoBit, і щедру пожертву сонячних панелей від SunPower, компанії-виробника сонячних батарей, для того, щоб забезпечити на своєму об’єкті роботу установок з мікросхемами ASIC.

Команда NastyMining є частиною хвилі майнерів, які намагаються використати природні сили, щоб звести нанівець свій вуглецевий слід, і в розпорядженні цих інноваторів є більше ресурсів, ніж просто вітер і сонце.

Таким чином, є новатори, які бачать слабкість майнінгу як його силу, і вони використовують проблему як джерело її ж вирішення. Ці приклади не є вичерпними й пропонують лише вибірку з безлічі способів, якими підприємці кидають виклик межам потенціалу майнінгу криптовалют. У міру того, як з’являється все більше технологічних рішень, ці інновації малюють іншу картину того, що може зробити майнінг і який екологічний вплив це може мати на майбутні ініціативи щодо захисту довкілля.

Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024
Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024