Майнінг біткоїна може допомогти у боротьбі з викидами метану

Майнінг біткоїна може допомогти у боротьбі з викидами метану

Майнінг біткоїна пропонує фінансово стимульований механізм уловлювання та використання викидів метану. Цей фінансовий стимул – унікальний серед технологій зниження викидів метану.

Індустрію майнінгу традиційно критикують за її вплив на довкілля та споживання енергії. У цій статті ми поговоримо про видобуток корисних копалин, галузь, в якій майнінг може мати безпосередній позитивний вплив.

Контекст

У листопаді 2023 року, напередодні конференції COP28 у Дубаї, спостерігався сплеск активності з боку трьох найбільших економік світу щодо питання метану в енергетичному секторі. Того ж місяця Китай опублікував свій довгоочікуваний План дій щодо контролю викидів метану, після якого вийшла китайсько-американська заява про зміцнення співпраці для подолання кліматичної кризи, а Європейська рада та парламент оголосили про угоду щодо нових правил скорочення викидів метану в енергетичному секторі. Великі країни-емітенти, такі як Казахстан та Туркменістан, приєдналися до 150 країн, які підтримали Глобальну ініціативу щодо скорочення викидів метану.

Ця динаміка продовжилася: 50 нафтогазових компаній, на які припадає 40% світового видобутку нафти, підписали Хартію про декарбонізацію нафти та газу і зобов'язалися припинити викиди метану та факельне спалювання газу до 2030 року.

Світ нарешті усвідомлює, що потрібно діяти рішуче для того, щоб обмежити глобальне потепління на рівні 1,5°C до 2050 року та зупинити викиди та спалювання метану у світових нафтових, газових та вугільних галузях.

Але серед цього ажіотажу забувається той факт, що скорочення спалювання та викиду метану обов'язково передбачає його уловлювання та утилізацію. Питання, яке, схоже, ніхто не задає, полягає в тому, що робити з усім цим метаном.

Недоліки викопного палива – метану

Викиди метану в атмосферу зросли втричі з початку промислової революції, що, як вважається, є причиною потепління на 0,5 з 1 градуса. Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) стверджує, що ми повинні діяти рішуче щодо метану, щоб обмежити глобальне потепління на рівні 1,5°C до 2050 року.

За оцінками системи Methane Tracker Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), третина антропогенних викидів метану припадає на видобуток, транспортування та використання викопного палива. Це становить приблизно 120 мільйонів тонн метану на рік, порівну розподілених між нафтовою, газовою та вугільною промисловістю. Вплив еквівалентний 10 мільярдам тонн вуглекислого газу – більший, ніж викиди CO2 у США та ЄС разом узяті.

У дорожній карті МЕА «Чистий нуль до 2050 року» йдеться про те, що енергетичний сектор повинен скоротити викиди метану на 75% до 2030 року, переважно внаслідок «швидкого розгортання заходів і технологій з усунення запобігання викидам метану до 2030 року» для того, щоб обмежити зростання глобальної температури на рівні 1,5 °C порівняно з доіндустріальним рівнем.

Потенційна роль майнінгу біткоїна у скороченні викидів парникових газів

У вересні 2022 року Управління науково-технічної політики Білого дому опублікувало звіт про кліматичні та енергетичні наслідки криптоактивів у Сполучених Штатах. Один із висновків звіту полягав у тому, що «уловлювання метану під час майнінгу для виробництва електроенергії може дати позитивні результати для клімату, перетворюючи потужний метан в CO2 під час згоряння…; що потенційно може бути надійнішим і ефективнішим засобом перетворення метану в CO2 [ніж спалювання у факелі]… і … скоріше допоможе, а не завадить досягненню кліматичних цілей США».

За оцінками IPCC, протягом 20 років тонна метану матиме такий самий вплив на зміну клімату, як 80 тонн вуглекислого газу. Hiveon, першокласний постачальник продуктів для майнінгу, підрахував, що використання метану, який в іншому випадку викидається, для вироблення електроенергії, необхідної для виробництва одного біткоїна, призведе до скорочення викидів парникових газів, еквівалентних 6000 тонн CO2, або річних викидів 1400 легкових автомобілів у США.

«Ми визнаємо викиди вуглекислого газу в криптоіндустрії, але також віримо в її здатність виступати важливим інструментом у боротьбі зі зміною клімату. Ось чому ми запустили Hiveon Energy, проєкт на перетині блокчейну та традиційної енергетики. Це наш внесок у підвищення екологічності майнінгу, а також у скорочення викидів парникових газів», – Андрій Гаранін, віцепрезидент Hiveon Energy.

Усього 1 МВт обладнання для майнінгу біткоїна може щорічно знищувати понад 800 тонн метану, забезпечуючи скорочення викидів парникових газів, еквівалентне типовій сонячній установці потужністю 140 МВт у США. Оскільки глобальна Біткоїн-індустрія потребує 10-15 ГВт потужностей для виробництва електроенергії, вона має величезний потенціал для зменшення викидів метану.

Чому майнінг

За оцінками МЕА, можна вловлювати та використовувати 75% метану, що виділяється під час видобутку нафти та газу, і близько 50% – при видобутку вугілля. Метан – цінний товар, але є причина, через яку його більшість викидається в атмосферу, а не продається чи утилізується.

Це повʼязано з тим, що більшість метану, що викидається в атмосферу, в енергетичному секторі практично є невитраченим газом. Оператори викопного палива орієнтовані на прибуток, тому, якби вони мали спосіб монетизувати витрачений марно метан, вони б його використовували.

Метан надходить із таких регіонів, як Шаньсі, Внутрішня Монголія, Близький Схід, Каспій і т. д. Ці регіони вже є великими виробниками викопного палива, тому в них небагато споживачів природного газу. Його потрібно транспортувати споживачам у вигляді зрідженого природного газу (ЗПГ), трубопроводами або електроенергією, що передбачає масштабні інвестиції в інфраструктуру, а також значні юридичні, нормативні та комерційні бар'єри.

Ці інвестиції мають тривалий період окупності, що робить їх складними за нинішніх умов, коли світові необхідно швидко скоротити виробництво викопного палива.

Індустрія майнінгу може стати глобальним покупцем невитраченого природного газу. Майнерам не потрібен доступ до мережі чи енергетичних ринків – лише постачання газу, ділянка землі та підключення до інтернету.

І найголовніше: оскільки в таких проєктах можуть використовуватися модульні мобільні рішення, обладнання можна легко та дешево переміщати у разі локальних проблем із постачанням газу чи попитом на електроенергію.

Що далі?

Глобальна криптоіндустрія, безперечно, є великим споживачем електроенергії, частина якої надходить внаслідок спалювання викопного палива. Але вона також є великим потенційним споживачем метану, що дає величезну можливість скоротити викиди метану в усьому світі.

Основною перешкодою є відсутність знань у світових політиків та індустрії майнінгу щодо роботи таких структур. Попри труднощі, нам потрібна політика, яка сприятиме використанню газу, що викидається, або принаймні не перешкоджатиме цьому такими правилами, як повна заборона на майнінг.

Як висловився доктор Султан Аль-Джабер: «Світ рухне, якщо ми не змінимо наш підхід до використання енергії. Світ рухне, якщо ми не зменшимо викиди у гігатонному масштабі».

Це гостьовий пост Андрія Гараніна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024