Lightning сяє своєю практичністю

Lightning сяє своєю практичністю

Застосунки, створені на основі Lightning, дозволяють здійснювати мікроплатежі, що відкриває двері для інтеграції з відеоіграми та подкастами.

Мікроплатежі за допомогою застосунків Lightning

Застосунки, які інтегрують платежі Lightning, можуть скористатися перевагами мікроплатежів, низьких комісій і миттєвого розрахунку. Оскільки мережа Lightning забирає більшість платежів за межі основного блокчейну Біткоїна, теоретично вона може обробляти мільйони транзакцій за секунду, зберігаючи при цьому децентралізований і вільний від обмежень характер Біткоїна – і те, і інше є необхідним для того, щоб служити базовою технологією для практичних застосунків у реальному світі.

Значне зниження транзакційних витрат і збільшення швидкості в глобальному масштабі за допомогою мережі Lightning – це немалий подвиг. Потенційно вона може обслуговувати мільярди людей, які не забезпечені банківськими послугами та/або забезпечені ними недостатньо, а також скоротити витрати на мільярди доларів лише коштом комісій за кредитними картками.

Потенційно мережа Lightning Network може обслуговувати мільярди людей, які не забезпечені банківськими послугами
Потенційно мережа Lightning Network може обслуговувати мільярди людей, які не забезпечені банківськими послугами

З огляду на все це, індустрія Біткоїна та криптовалют в цілому, або та, яку зараз називають «Web3», здається, більше зосереджується на різних типах застосунків із пропрієтарними токенами, тісно інтегрованими в ядро послуги.

Дійсно, проєкти Web3 із вбудованими токенами, зазвичай, легше залучають кошти від венчурних капіталістів і досягають надшвидкого зростання завдяки спекулятивній природі токенів і очікуванню великих прибутків для перших інвесторів і користувачів. У цьому аспекті застосунки Lightning, безумовно, відстають.

Хоча багато застосунків Lightning використовують Lightning Network для розповсюдження невеликих кількостей біткоїна (сатоші) серед користувачів, вони не зроблять вас багатими швидко – на відміну від деяких проєктів Web3 з токенами, які це іноді роблять, якщо вам пощастить (коли ви інсайдер, якщо бути більш конкретним).

Проблеми із застосунками Web3

Звичайно, з Web3 не все ідеально.

Токени часто є надто сильним стимулом і можуть легко змінити мету використання самої послуги, завдаючи шкоди продукту в цілому. Це стирає межу між фактичною корисністю застосунку та короткостроковим спекулятивним попитом, часто залучаючи неправильний тип користувачів, яким байдужа послуга.

Іншими словами, застосунки з наявною базою користувачів можуть ризикувати завдати шкоди реальним лояльним користувачам, інтегруючи токени в ядро своїх послуг. Розуміючи це, не дивно, що відомі ігрові студії, такі як Blizzard, відкрито відкидають інтеграцію NFT у свою платформу.

Крім того, використання токенів часто збільшує правові ризики та витрати на комплаєнс, що для багатьох відомих компаній робить використання токенів непрактичним. Також незаперечно, що асиметрія інформації та відсутність регулювання навколо токенів часто призводять до шахрайства, коли проєкти та перші інвестори часто перекладають ризик на роздрібних інвесторів.

Що пропонують застосунки Lightning

З іншого боку, інтеграція платежів Lightning в наявні послуги з меншою ймовірністю конфліктуватиме з розробкою продукту, а радше підвищить рівень взаємодії та задоволення користувачів.

Компанії експериментують із новими способами використання Lightning
Компанії експериментують із новими способами використання Lightning

Наприклад, Zebedee, одна з провідних компаній Lightning у сфері ігор, працює над інтеграцією мікровинагород у біткоїнах в ігри, легко перетворюючи їх на «ігри, щоб заробити» зі справжніми біткоїнами.

Ці винагороди відносно невеликі, і на них ви не зможете заробляти. Натомість підключення мікровинагород у біткоїнах може покращити лояльність користувачів і знизити вартість залучення користувачів, роблячи розподіл мікровинагород економічно доцільним та стабільним для розробників ігор.

Логіка тут досить проста, як на мене. Насправді ви граєте не лише заради грошей, але якщо ви все одно граєте в деякі ігри для розваги, то краще заробите при цьому трохи сатоші.

Так само Fountain застосовує Lightning у подкастингу, винагороджуючи користувачів за прослуховування їхніх улюблених подкастів.

Обидва ці випадки використання не порушують початкову мету використання самої послуги. Мікровинагороди Lightning працюють як м’яке спонукання продовжувати робити те, що подобається робити, а не намагаються змусити людей грати в нудні ігри або слухати неприємні подкасти виключно заради отримання токенів і швидкого заробітку.

Висновок

Хоча ми очікуємо, що в майбутньому буде придумано ще більше нових варіантів використання Lightning, уже існує низка конкретних варіантів, в яких технологія використовується для грошових переказів, переказів між біржами, мікровинагород, ігор тощо, зменшуючи вартість транзакцій та покращуючи взаємодію з користувачем.

Lightning може бути ефективним інструментом для підвищення ефективності продуктів із реальною корисністю та наявною базою користувачів, хоча він може бути недостатньо потужним, щоб досягти швидкого грошового зростання з нуля, як деякі проєкти Web3, що мають на меті досягнути цього за допомогою схем пампу та дампу.

Досі немає рішення щодо того, чи можуть ці застосунки Web3 досягти як початкового гіперзростання, так і довгострокової стійкості, але, на мій погляд, застосунки Lightning і Web3 служать різним цілям і задовольняють різні потреби, у будь-якому випадку вони мають різну технічну архітектуру та свої власні компроміси.

Ми повинні прийняти ці відмінності та створити ще цікавіші та крутіші сценарії використання Lightning у майбутньому.

Це гостьова публікація Кодзі Хіґасі, ведучого спільноти Diamond Hands, найбільшої спільноти Lightning Network в Японії. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024