Комісії за біткоїн-транзакції зросли до $7

Комісії за біткоїн-транзакції зросли до $7

Комісія за транзакцію з низьким пріоритетом становитиме 120 sat/vB, а з високим – 129 sat/vB.

Комісії у мережі Біткоїна збільшилися в середньому до $7 за транзакцію. Про це свідчать дані YCharts.

Комісії за біткоїн-транзакції зросли до $7
Дані щодо комісії в мережі Біткоїна. Джерело: YCharts.
Комісії за біткоїн-транзакції зросли до $7
Комісії у мережі Біткоїна станом на 9 листопада. Джерело: Mempool Space.

Так, станом на другу половину дня, 9 листопада, комісія за транзакцію з низьким пріоритетом становить 120 sat/vB, а з високим – 129 sat/vB. У разі оплати максимальної комісії транзакцію включать до найближчого блоку, що становитиме близько 10 хвилин, а потім – у наступні блоки: 20 та 30 хвилин.

Як здійснюється транзакція в мережі Біткоїна

У мережі Біткоїна транзакції здійснюються через блокчейн, де кожен переказ BTC реєструється у вигляді запису в розподіленій базі даних. Учасники мережі проводять операції, надсилаючи біти інформації на спеціалізовані адреси, які є зашифрованими ідентифікаторами. Ці операції потім потребують підтвердження – процесу, відомого як майнінг. Він охоплює рішення криптографічних завдань складності, яка регулюється самою мережею. Майнери успішно вирішують ці завдання і тим самим підтверджують транзакції, вносять їх у новий блок, який потім прикріплюється до існуючого ланцюжка блоків.

Комісія за транзакцію у цій мережі є стимулом для майнерів і водночас регулятором швидкості оброблення операцій. Користувачі можуть встановлювати розмір комісії самостійно, і що вище ця сума, то більший пріоритет буде відведено транзакції у черзі на підтвердження. У періоди високої завантаженості мережі транзакції з низькою комісією можуть залишатися непідтвердженими протягом тривалого часу, тоді як більш висока комісія сприяє швидкому включенню транзакції в блок, оскільки майнери зацікавлені в максимізації свого прибутку і воліють обирати операції з більшою комісією.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Кількість непідтверджених транзакцій

Останні пів року мемпул Біткоїна виявляється регулярно перевантаженим. Наприклад, 21 вересня кількість непідтверджених транзакцій становила близько 235 000 (246 Мб).

Це пов'язано із запуском протоколу Ordinals. Наприкінці серпня частка транзакцій, пов'язаних із записами Ordinals, досягла 85%. З моменту запуску протоколу створено 33,7 млн записів загальним обсягом 12,9 Гб.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023