Багатогранний майнінг: історія компанії Luxor

Багатогранний майнінг: історія компанії Luxor

Компанія Luxor Technology Corporation – не просто черговий майнер. Вона стала відомою завдяки своїм ефективним й прибутковим профільним продуктам та рішенням.

Компанію Luxor Technology Corporation заснували у 2017 році програміст Нік Хансен та фінансист Ітан Вера. Разом вони вирішили покращити ефективність майнінгу і взялися за розробку інноваційних рішень, які принесли б користь майнерам по всьому світу.

«Ми вважаємо, що хешрейт Біткоїна – це новий цифровий товар, і ми хотіли створити програмне забезпечення та послуги для підтримки цього товару», - зауважили засновники компанії.

Компанія за свою семирічну історію встигла розробити та запропонувати безліч продуктів для індустрії майнінгу. Тож, розгляньмо їх більш детально.

Luxor Mining Pool

Luxor Technology Corporation випускає низку сервісів, спрямованих на підвищення ефективності та прибутковості майнінгу. Їхній флагманський продукт, Luxor Mining Pool, надає майнерам інструменти для оптимізації хешрейту та зменшення витрат на видобуток біткоїнів. Luxor Mining Pool також відомий тим, що саме він видобув перший блок, у який було включено NFT протоколу Ordinals.

Сьогодні Luxor Mining входить у десятку найбільших майнінгових пулів у світі. На нього припадає 1,9% глобального хешрейту. Кількість активних учасників мережі перевищує 3500, а хешрейт досяг 10,9 EH/s.

Багатогранний майнінг: історія компанії Luxor
Найбільші майнінгові пули. Джерело: Hashrate Index.

Luxor Mining Pool забезпечує користувачів передовими аналітичними інструментами, моніторингом у реальному часі та прозорою системою виплат. Компанія також розробляє спеціалізовані рішення для управління майнінговими дата-центрами, забезпечуючи їхню стабільну роботу та продуктивність.

Платформи для торгівлі біткоїн-майнерами

У 2022 році Luxor Technology запустила сервіс з торгівлі обладнанням для видобутку біткоїнів. Він призначався для обслуговування як роздрібних, так і інституційних клієнтів. У компанії пояснили, що основне завдання ASIC Trading Desk — допомогти майнерам отримати доступ до обладнання за справедливими ринковими цінами на первинному та вторинному ринках. На платформі можна знайти нові та вживані ASIC-майнери, GPU та запчастини для пристроїв.

Як зізнався віцепрезидент Luxor з розвитку бізнесу Алекс Браммер, їхня мета – спростити процес закупівель, щоб «майнери могли витрачати більше часу на створення хешрейту і менше турбуватися про те, як його знайти».

В компанії помітили, що ASIC-пристрої торгуються позабіржовим способом на не завжди прозорому та регіонально фрагментованому ринку. То ж у 2023 році Luxor запустила аукціонний майданчик для торгівлі біткоїн-майнерами. Маркетплейс Luxor RFQ дозволяє створювати запити на замовлення за моделлю, станом, місцеперебуванням «асиків» та іншими критеріями. Продавці можуть міксувати у пропозиціях навіть пристрої від різних виробників.

Проєкт виявився настільки вдалим, що, як відзвітували в Luxor, за кілька годин після оголошення про початок роботи маркетплейсу його обсяг торгів уже перевищив $1,6 млн.

Покращення майнінгового обладнання

У цьому ж році Luxor для оптимізації процесу видобутку біткоїнів розробила першу сумісну з Antminer прошивку LuxOS, яка допомогла відрегулювати продуктивність ASIC-чипів у майнінгових установках.

За допомогою LuxOS майнери отримали можливість оптимізувати свої пристрої залежно від рівня прибутковості майнінгу, підвищуючи енергоефективність у періоди низької прибутковості та збільшуючи хешрейт за високої прибутковості.

Luxor та Ordinals

Намагаючись знайти нові шляхи монетизації бізнесу, Luxor придбала платформу для створення NFT на блокчейні Біткоїна OrdinalsHub. У такий спосіб майнер вирішив стати одним з головних гравців у сегменті невзаємозамінних токенів на блокчейні Біткоїна. OrdinalsHub дозволяє як створювати NFT, так і відстежувати їх та їхній торговельний обсяг у режимі реального часу. В такий спосіб інвестори зможуть робити більш раціональні та потенційно прибуткові вкладення.

«Ordinals відкрили для біткоїн-майнерів нові захоплюючі стратегії монетизації. Існує природна синергія між пулом Luxor та OrdinalHub, яка дозволить нам створити критичну інфраструктуру для стимулювання зростання. Сектор Ordinals все ще знаходиться в зародковому стані. Ринку не вистачає надійних рішень корпоративного рівня для індексації колекцій, умовного депонування та полегшення визначення цін», - наголосив CEO компанії Нік Хансен.

Допомога Сальвадору

Компанія Luxor Technology Corporation відіграла важливу роль у розвитку майнінгу в Сальвадорі, надаючи рішення та технології для ефективного видобутку біткоїнів. Сальвадор, використовуючи досвід Luxor, у жовтні 2023 року запустив перший місцевий майнінговий пул Lava Pool.

Компанія також сприяла освітнім ініціативам, спрямованим на підвищення обізнаності та навичок місцевих спеціалістів у галузі криптовалютного майнінгу. Завдяки цим зусиллям Luxor допомогла створити сприятливе середовище для розвитку майнінгу в Сальвадорі, сприяючи економічному зростанню та інноваціям у Біткоїн-сфері.

Торгівля майнінговими деривативами

А кілька днів тому Luxor запустила новий деривативний продукт заснований на доходах від видобутку біткоїнів. Цей інструмент торгує хешрейтом і оцінюється відповідно до хешпрайсу.

Майнінговий дериватив – це фінансовий інструмент, який дозволяє майнерам та інвесторам хеджувати ризики та заробляти на майбутній вартості біткоїнів. Ці деривативи можуть мати форму ф'ючерсів, опціонів або свопів, які базуються на майбутніх доходах від майнінгу або вартості хешрейту. Наприклад, майнер може використовувати ф'ючерсний контракт для фіксації майбутньої ціни біткоїна, зменшуючи таким чином ризик від можливих коливань ринку. Майнінгові деривативи дозволяють краще прогнозувати доходи та управляти фінансовими ризиками, що робить їх важливим інструментом для професійних майнерів і інвесторів у Біткоїн-галузі.

Акцент на різноманіття

Загалом за доволі короткий строк Luxor змогла створити безліч різноманітних продуктів, головним чином розрахованих на видобувачів біткоїна – від створення одного з найбільших майнінгових пулів, до запуску спеціальних деривативів. Luxor надає майнерам передові інструменти та функції для оптимізації їхньої роботи та підвищення прибутковості.

Luxor також активно підтримує індустрію через освітні ініціативи та співпрацю з урядами, сприяючи розвитку майнінгу у різних регіонах світу.

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна 13–15 червня у Празі (Чехія) відбулася щорічна масштабна Bitcoin-only конференція, що зібрала учасників зі всієї Європи, а спікерів – із різних регіонів світу. Лідери думок у черговий раз окреслили пріоритети розвитку Біткоїн-екосистеми на найближчі роки. Дмитро Харьков 17 червня 2024
Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024