Що може спровокувати «золоту лихоманку» Біткоїн-майнінгу в Нігерії?

Що може спровокувати «золоту лихоманку» Біткоїн-майнінгу в Нігерії?

Часткове дерегулювання виробництва енергії в Нігерії для стимулювання відновлюваних джерел енергії відкриває перед Біткоїн-майнерами великі можливості.

(93 950 мегаватів) – це не просто цифри в цьому контексті, це фактична кількість невикористаних потенційних джерел енергії без викидів вуглецю в одній лише Нігерії. З них 68% припадає на малі та великі гідроелектростанції, 7% – на сонячні та фотоелектричні джерела енергії, близько 2% – на берегові джерела енергії вітру та 21% – на атомні джерела енергії. Цікаво, що серед яскравих ландшафтів центральної частини Африки ховається захоплива синергія можливостей відновлюваної енергетики. Це ідеальний варіант для розвитку діяльності з Біткоїн-майнінгу у сприятливих юрисдикціях. Багаті відновлювані енергетичні ресурси Нігерії та новий закон про електроенергію 2023 року здатні дати поштовх електричній революції, прокладаючи шлях до стійкого та успішного майбутнього енергетичного сектору країни та варіантів виходу з інфляційної кризи в країні.

Що може спровокувати «золоту лихоманку» Біткоїн-майнінгу в Нігерії?
Джерело: Datatype

Закон про електрику та Біткоїн-майнінг

Протягом останніх років процес видобутку біткоїна з використанням відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна, вітрова або гідроенергія, набув популярності через занепокоєння критиків через вплив традиційного Біткоїн-майнінгу на навколишнє середовище, на який нині припадає приблизно половина споживаної енергії. Деякі компанії, такі як Gridless Compute, Big Block Green Services та TrojanMining, організували роботу великомасштабних майнінгових об'єктів, які повністю працюють на відновлюваних джерелах енергії, наприклад, майнінг-ферми з видобутку біткоїна з використанням сонячної, вітрової та гідроенергії в Кенії, Малаві, Нігер Конго та інших країнах. Деякі критики стверджують, що масштабованість відновлюваних джерел енергії ускладнює проведення масштабних операцій з майнінгу. З усім тим, використання відновлюваних джерел енергії для майнінгу біткоїна є позитивним досягненням у роботі над тим, щоб зробити майнінг біткоїна екологічно чистим та використовувати його для створення стійкої електричної інфраструктури, про що йдеться в аналізі розширення мережі Біткоїн-майнінгу Еріка Херсмана. Інфраструктура, така як ферма з видобутку біткоїна Деніела Баттена, що залежить від відновлюваних джерел енергії, продемонструвала ефективність цього варіанту енергії, що дозволяє досягти чистого негативного викиду метану і зробити майнінг біткоїна на 100% екологічно чистим. Це підхід, спрямований на запобігання погіршенню стану довкілля.

Що може спровокувати «золоту лихоманку» Біткоїн-майнінгу в Нігерії?
Джерело зображення: TrojanMining, Нігерія.

Демонополізація виробництва електроенергії NERC

Наближення Нігерії в нормативному плані до ефективного використання цих джерел енергії без викидів вуглецю є кроком у правильному напрямку. Використання та створення приватних та інституційних ферм з видобутку біткоїна в Нігерії було б складнішим завданням без сприятливої політики та нормативного середовища. Заохочувальна політика є рушійною силою економіки, яка зростає. Політика реструктуризації була одним із факторів, які призвели до ухвалення рішень щодо затвердження законопроєкту про політику блокчейну в Нігерії, а також до підписання закону про електроенергетику. Враховуючи це, ліцензії на виробництво електроенергії повинні відповідати зобов'язанням щодо виробництва відновлюваної енергії, як передбачено Комісією з регулювання електроенергетики Нігерії (NERC). Таким чином, електрогенеруючі компанії матимуть повноваження або виробляти електроенергію з відновлюваних джерел енергії, купувати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії, або купувати будь-які інструменти для виробництва відновлюваної енергії. По суті, ціль полягає в тому, щоб створити ринок відновлюваної енергії й тим самим стимулювати інвестиції в цей сектор.

Що може спровокувати «золоту лихоманку» Біткоїн-майнінгу в Нігерії?
Джерело зображення: Gridless, Кенія.

Роль інвестора та критерії прийняття рішень

Висновки з розмови, яка привела до написання твіту DigiOats (нігерійської консалтингової компанії, яка займається Біткоїном, освітою та забезпеченням ліквідності), підтверджують, що, згідно з NERC, будь-хто може без ліцензії побудувати, володіти або керувати підприємством з виробництва електроенергії сукупною потужністю не більше 1 мегавата (МВт) на об'єкті, або підприємством з розподілу електроенергії сукупною потужністю не більше 100 кіловатів (кВт), чи іншої потужності, яку NERC може час від часу визначати. За оцінками, для видобутку біткоїна потрібно близько 1314 Вт (0,001314 МВт) на установку, а фірми та приватні особи на законних підставах можуть дозволити собі розкіш генерувати 1 000 000 Вт на об'єкт за допомогою будь-якого зі своїх поновлюваних джерел енергії.

Необхідна потужність та висновок

Майнінг біткоїна вимагає спеціалізованої інтеграції програмного та апаратного забезпечення, при цьому часто необхідне використання передових технологій, таких як ASIC та установок на базі графічних процесорів. Технологія довела, що можна використовувати традиційні процесори, але значні інвестиції, необхідні для електроенергії та устаткування, часто роблять цей підхід неефективним. Належні системи охолодження та вентилятори життєво важливі для запобігання збоям системи, оскільки для досягнення успіху майнінгові установки повинні працювати безперервно. Оренда обладнання, використання хмарних систем, а також створення та приєднання до майнінгових пулів – це альтернативні підходи, які можуть підвищити шанси на успіх у процесі майнінгу. Важливо зазначити, що енергоспоживання під час Біткоїн-майнінгу також може змінюватись в залежності від місця розташування та вартості виробництва електроенергії, тому Закон про електроенергію є важливою та обнадійливою директивою, спрямованою на те, щоб зробити виробництво електроенергії економічно ефективним та легко доступним у Нігерії. І все ж глибокий і ретельний аналіз, який проводять експерти та підприємства з майнінгу біткоїна, буде обов'язковим етапом для кожної майнінгової компанії.

Це гостьовий пост Херитаджа Фалодуна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024