Вчені переглянули індекс енергоспоживання Біткоїна

Вчені переглянули індекс енергоспоживання Біткоїна

CBECI було запущено чотири роки тому для оцінки енергоспоживання майнінгу біткоїнів та його впливу на екологію.

Розробники Кембриджського індексу споживання електроенергії мережею Біткоїна (CBECI) вперше з 2019 року офіційно переглянули його методологію, щоб підвищити точність та надійність його оцінок. Про це повідомляє Cointelegraph.

Індекс CBECI було запущено у липні 2019 року в спробі надати надійні дані про енергоємність майнінгу BTC та пов'язаний з ним вплив на навколишнє середовище.

Основні висновки з переглянутої методології включають акцент на останніх змінах в обладнанні для майнінгу біткоїнів і хешрейтах, а також на тому, наскільки точно CBECI відображає ситуацію. Дослідники зосередилися на питаннях про те, що спричинило суттєве зростання хешрейту останніми роками, коли нове обладнання для майнінгу перевершило за обчислювальною потужністю старі моделі.

Головний дослідник Олександр Ноймюллер та його колеги зазначили, що нестача даних щодо апаратного забезпечення є серйозною проблемою, оскільки обмежує можливості CBECI щодо точної оцінки типів обладнання, що використовується майнерами, а також їхнього повсюдного поширення.

У результаті дослідники створили методику, яка моделює щоденний розподіл апаратного забезпечення на основі даних про продуктивність та енергоспоживання реального обладнання. Ноймюллер відзначає, що в основі попередньої методики CBECI було припущення, що кожна прибуткова модель апаратного забезпечення, випущена менше п'яти років тому, забезпечує загальний хешрейт мережі.

Згодом дослідники виявили, що обладнання, випущене нещодавно, виявилося недостатньо представленим, а обладнання, термін експлуатації якого добігає кінця, – надмірно представленим. Це спричинило зміну методики CBECI.

Ноймюллер звернув увагу на різницю думок: критики стверджують, що майнінг біткоїна «ставить під загрозу екологію і може посилити зміну клімату», тоді як прихильники стверджують, що майнінгова індустрія може боротися зі зміною клімату та забезпечувати інші соціальні переваги.

«Проте складна природа галузі та брак інформації часто недооцінюються, що уможливлює вибіркові дані й упереджені точки зору», – наголосив дослідник.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Інші дослідження про вплив майнінгу на екологію

Своєю чергою, аудиторська компанія KPMG з «великої четвірки» у своєму липневому звіті визнала потенціал майнінгу біткоїнів у зниженні обсягу шкідливих викидів в атмосферу.

Автори звіту зазначили, що майнінг продемонстрував здатність зберігати баланс в енергосистемах, оскільки він може швидко знижувати енергоспоживання у період підвищеного попиту.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024