Вчені переглянули індекс енергоспоживання Біткоїна

Вчені переглянули індекс енергоспоживання Біткоїна

CBECI було запущено чотири роки тому для оцінки енергоспоживання майнінгу біткоїнів та його впливу на екологію.

Розробники Кембриджського індексу споживання електроенергії мережею Біткоїна (CBECI) вперше з 2019 року офіційно переглянули його методологію, щоб підвищити точність та надійність його оцінок. Про це повідомляє Cointelegraph.

Індекс CBECI було запущено у липні 2019 року в спробі надати надійні дані про енергоємність майнінгу BTC та пов'язаний з ним вплив на навколишнє середовище.

Основні висновки з переглянутої методології включають акцент на останніх змінах в обладнанні для майнінгу біткоїнів і хешрейтах, а також на тому, наскільки точно CBECI відображає ситуацію. Дослідники зосередилися на питаннях про те, що спричинило суттєве зростання хешрейту останніми роками, коли нове обладнання для майнінгу перевершило за обчислювальною потужністю старі моделі.

Головний дослідник Олександр Ноймюллер та його колеги зазначили, що нестача даних щодо апаратного забезпечення є серйозною проблемою, оскільки обмежує можливості CBECI щодо точної оцінки типів обладнання, що використовується майнерами, а також їхнього повсюдного поширення.

У результаті дослідники створили методику, яка моделює щоденний розподіл апаратного забезпечення на основі даних про продуктивність та енергоспоживання реального обладнання. Ноймюллер відзначає, що в основі попередньої методики CBECI було припущення, що кожна прибуткова модель апаратного забезпечення, випущена менше п'яти років тому, забезпечує загальний хешрейт мережі.

Згодом дослідники виявили, що обладнання, випущене нещодавно, виявилося недостатньо представленим, а обладнання, термін експлуатації якого добігає кінця, – надмірно представленим. Це спричинило зміну методики CBECI.

Ноймюллер звернув увагу на різницю думок: критики стверджують, що майнінг біткоїна «ставить під загрозу екологію і може посилити зміну клімату», тоді як прихильники стверджують, що майнінгова індустрія може боротися зі зміною клімату та забезпечувати інші соціальні переваги.

«Проте складна природа галузі та брак інформації часто недооцінюються, що уможливлює вибіркові дані й упереджені точки зору», – наголосив дослідник.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Інші дослідження про вплив майнінгу на екологію

Своєю чергою, аудиторська компанія KPMG з «великої четвірки» у своєму липневому звіті визнала потенціал майнінгу біткоїнів у зниженні обсягу шкідливих викидів в атмосферу.

Автори звіту зазначили, що майнінг продемонстрував здатність зберігати баланс в енергосистемах, оскільки він може швидко знижувати енергоспоживання у період підвищеного попиту.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023