Навіщо майнінгу потрібна атомна енергія?

Навіщо майнінгу потрібна атомна енергія?

Переваги ядерної енергетики для видобутку біткоїнів.

Світ прагне сталого розвитку та турботи про природу. Майнінг часто звинувачують у викидах вуглекислого газу в атмосферу. Але проблема не в майнінгу, а у використанні традиційних джерел енергії.

Тому важливо знайти джерело енергії, яке нівелює вплив на навколишнє середовище, є стабільним та приносить багато енергії.

Використання атомної енергії не передбачає викиду вуглекислого газу в атмосферу. За допомогою атомної енергії можна не тільки знизити негативний вплив на навколишнє середовище, а й отримати стабільну велику кількість енергії.

Переваги атомної енергетики:

вона стійка і безперервна;

на неї не впливають зміни клімату та погодні умови;

не має викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Викиди парникових газів від видобутку урану і всього процесу створення палива набагато менші, ніж у природного газу.

Якщо у сфері атомної енергетики середній обсяг викидів парникових газів становить 15,5 г СО2 е/кВт·год, то у природного газу – 476,8 г СО2е/кВт·год.

Також наведемо кількість смертей у виробництві на одиницю електроенергії. Природний газ - 71,9 за ТВт-год Один ТВт-рік; атомна енергетика - 0,01 за ТВт·год Один ТВт-рік. Видобуток вугілля має реальну небезпеку для населення, адже щороку забирає багато життів.

Джерело: Coindesk
Джерело: Coindesk

Високе енергоспоживання майнінгу

Майнінг біткоїна вимагає великої кількості електроенергії. Раніше потужності одного ПК вистачало майнеру для вирішення математичних головоломок. Сьогодні ситуація змінилася - цей процес перетворився на перегони, а математичні головоломки ускладнилися.

Щоб продовжити успішно майнити, вам потрібно більше електроенергії та обчислювальних потужностей. Крім того, все більше людей приєднуються до майнінгу, що призводить до ще більшого споживання електроенергії.

Поки вартість електроенергії не перевищить вартість здобутих монет, кількість майнерів і електроенергії буде безперервно рости.

Як атомна енергетика може допомогти задовольнити цей попит

Співпраця між майнерами та ядерною енергетикою взаємовигідна. Для майнінгу потрібна стабільна безвуглецева енергія. В атомній енергетиці використовується енергія елементів, що діляться - урану. Відповідно, паливо на основі вуглецю не спалюється та не виділяється вуглекислий газ.

Джерело: unsplash.com
Джерело: unsplash.com

Атомна енергетика має дві основні особливості:

1. Надійність і високий коефіцієнт потужності в порівнянні з іншими джерелами енергії;

2. Споживання енергії. Одна ядерна реакція дає набагато більше енергії, ніж реакція горіння, а площа ядерних реакторів невелика, що підходить для розміщення обладнання для майнінгу.

Чим синергія з майнінгом корисна для ядерної енергетики? Атомні електростанції поступаються більш дешевим джерелам енергії, наприклад, природному газу. Однак особливі характеристики цієї галузі надзвичайно корисні для майнінгу, що робить їх потенційно хорошими партнерами.

Як можна заощадити за допомогою цього методу

Вартість електроенергії для майнінгу доволі висока. Зі зростанням даної сфери зростатиме і ціна на енергію. Атомна енергетика не передбачає найдешевших цін на енергоносії, але вона має ряд переваг:

Не залежить від географічного положення;

Собівартість продукції сама по собі становить невелику суму, решта - податки, обслуговування, доставка тощо.

Співпрацюючи з атомною промисловістю можна платити менше, ніж купувати вуглецеву енергію.

Небезпека радіоактивних відходів та їх вплив на навколишнє середовище

У минулому в атомній енергетиці сталося кілька великих аварій, що призвело до настороженого ставлення з боку суспільства. Також є питання ядерних відходів та їх впливу на навколишнє середовище та людей.

Не дивно, що навколо цієї області існує безліч міфів, таких як небезпека ядерних відходів для людини та навколишнього середовища.

Плутоній вважається найбільш токсичною речовиною, проте він значно поступається деяким токсинам, отрутам та навіть кофеїну. Попри це, плутоній як і раніше токсичний. Його небезпека полягає в іонізуючому випромінюванні. При вдиханні дрібних частинок це може вплинути на розвиток раку в майбутньому.

Також слід зазначити, що майнінг вимагає багато енергії. Інтенсивне використання ядерних ресурсів призводить до компактних відходів, які можна безпечно утилізувати, адже 97% відходів в ядерній промисловості вважаються низькою або середньою активністю. Зазвичай такі відходи закопуються в приповерхневих сховищах.

Головне в безпеці експлуатації та транспортуванні ядерних відходів - це правильне пакування, здатне захистити від радіації та локалізувати відходи навіть в аварійних умовах.

На цей час АЕС є найбезпечнішими інженерними спорудами, де строго контролюється вся робота і процес виробництва енергії.

Можливість аварій і способи їх усунення

В історії є два основних приклади ядерних аварій – Чорнобиль і Фукусіма. Вони є єдиними великими аваріями, що трапилися за час комерційного використання ядерної енергетики.

Ця галузь присутня в 36 країнах світу і за 60 років довела, що є безпечним способом отримання електроенергії. Ризик можливості аварій знижується з кожним роком все більше і більше через розвиток технологій і контролю виробництва.

Безпека у сфері атомної енергетики залежить від наступних факторів:

Правильне планування виробництва;

Грамотне проєктування електростанцій, що включає резервні системи та запаси;

Якісна матеріальна база;

Безпека і контроль на виробництві.

Ризик аварій також знижується шляхом підтримки міцності ядерних реакторів під час експлуатації.

Також слід зазначити, що, за винятком Чорнобиля, жоден працівник електростанції або житель сусіднього міста не гинув від впливу будь-якої аварії. В інших випадках радіація згубно впливала на здоров'я людей, але не вбивала.

Ядерний реактор не може вибухнути, як бомба, оскільки паливо не збагачується вище 5%. Більше збагачення потрібно для вибухових речовин.

Контроль безпеки радіаційного опромінення починається з працівників електростанції, який включає дистанційний контроль операцій в безпосередній зоні реактора, і обмежений час, який працівники проводять в зонах з радіаційним опроміненням.

Майбутнє майнінгу та його залежність від ядерної енергії

Співпраця майнінгу та атомної енергетики вже почалася. Активно створюються спільні проєкти, а деякі фірми навіть будують власні АЕС.

Надалі співпраця буде зміцнюватися, адже це призводить до розв'язання проблем двох галузей. Попит на атомну галузь падає, атомні електростанції по всьому світу часто закриваються і їм потрібно якось виживати, бути комерційно привабливими.

Майнінг своєю чергою потребує великої кількості енергії, яка була б екологічно чистою - атомна енергетика може це забезпечити. Майнінг буде отримувати безперебійну стабільну енергію, яка не залежить від температури або кліматичних умов, що забезпечить безперервність процесу видобутку.

Це гостьова публікація команди EZ Blockchain. Висловлені погляди не обов’язково збігаються з точкою зору BTC, Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023