Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Bitcoin Magazine тепер і в Україні, біткоїн росте через ФРС, кити збільшують запаси BTC, CFTC створює «Біткоїн-підрозділ», ферми Canaan з'являться в США, нігерійці активно торгують біткоїном, а в Намібії з'явився перший біткоїн-банкомат.

Bitcoin Magazine запустив сайт в Україні

Всесвітньо відоме видання Bitcoin Magazine, що існує з 2012 року і пише виключно про Біткоїн, почало працювати в Україні. На сайті публікуватимуться актуальні новини, статті, колонки, а також різноманітна освітня інформація. Видання висвітлюватиме роботу індустрії не лише в Україні, а й у країнах Центральної Азії.

«Швидкий розвиток ринку Біткоїна неможливий без сучасного медіа нового формату, що забезпечує читачів якісним галузевим контентом. Із запуском Bitcoin Magazine в Україні, Східній Європі та країнах СНД, ми будемо надавати не лише ексклюзивну інформацію про Біткоїн, а й формуватимемо згуртовану спільноту професіоналів та фанатів цієї галузі», - наголошує Сергій Тронь, інвестор та засновник компанії White Rock Management.

Федрезерв США підвищує облікову ставку, а біткоїн зростає

Федеральний резерв США підвищив ключову ставку одразу на 0,75% (на 75 базисних пунктів) до діапазону 2,25-2,5%. Таким чином, влада країни намагається приборкати інфляцію, що прискорюється. Курс біткоїна відреагував різким зростанням, збільшившись за добу майже на 10%.

Зміна базової ставки істотно впливає на стан фінансової системи, фондового ринку і відбивається на вартості різних класів активів, зокрема на біткоїні. Тому курс BTC відреагував на цю новину різким зростанням, збільшившись за добу майже на 10%.

Кити почали збільшувати свої запаси BTC

Біткоїн росте не лише через ФРС. На його курс також вплинула активізація найбільших біткоїн-адрес. Менш ніж за місяць кількість гаманців, на балансі яких понад 10 000 BTC, збільшилась на 7,3%.

Великими власниками біткоїнів зазвичай є керуючі активами та інвестори, які активні на традиційних ринках. Іноді вони можуть намагатися маніпулювати ціною біткоїна.

CFTC створить підрозділ для нагляду за Біткоїн-індустрією

Комісія з термінової біржової торгівлі США (CFTC) збирається створити Управління технологічних інновацій, що займатиметься регулюванням Біткоїн-індустрії. Новий департамент замінить чинний фінтех-відділ під назвою LabCFTC.

«Ми пройшли інкубаційну стадію. Цифрові активи та децентралізовані технології переросли свої пісочниці», - прокоментував глава CFTC Ростін Бенам.

Майнінг-ферми Canaan з'являться в США

Китайський виробник майнінгового обладнання Canaan планує відкрити власні майнінг-ферми у США. Компанія до цього встановила свої потужності у Казахстані, проте планує розширити список регіонів присутності для диверсифікації бізнесу.

«Наразі реальний дохід від самостійного або спільного майнінгу надходить з Казахстану, але незабаром ви побачите й інші ринки», - сказав віцепрезидент компанії Едвард Лу.

У Нігерії зростає інтерес до Біткоїна

Громадяни Нігерії у першій половині 2022 року почали посилено інвестувати у біткоїн. Це сталося на тлі падіння національної валюти та введення заборон на конвертацію найри у долари США. Обсяг торгів цифровими активами минулого року склав понад $760 млн, а цього року вже сягнув $400 млн.

Біткоїн-біржа LocalBitcoins також зафіксувала неабияку цікавість щодо біткоїна в Нігерії. Останні дані показали зростання інтересу користувачів біржі з Нігерії до BTC на 258%, у порівнянні з показниками попереднього тижня.

У Намібії встановили перший біткоїн-банкомат

У намібійській столиці Віндхук з'явився перший біткоїн-банкомат. Він встановлений у торговому центрі і дозволяє конвертувати біткоїни в намібійські долари та навпаки. Пристрій підтримує гаманці Coinbase, Exodus та Binance.

Біткоїн-банкомат працює відповідно до міжнародних та внутрішніх законів про боротьбу з фінансовим шахрайством. Тому для транзакцій на суму понад $5000 користувачам доведеться надати додаткову інформацію про себе.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024