В Узбекистані розробили правила для майнінгу

В Узбекистані розробили правила для майнінгу

Щоб стати майнером, потрібно мати сонячну електростанцію

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) розробило положення про реєстрацію для майнерів.

У документі наголошується, що майнінгом дозволяється займатися лише юрособам із використанням сонячної електроенергії. Вони також можуть підключитись до єдиної енергомережі. Але для цього їм знадобиться окремий лічильник:

- у піковий період з 17:00 до 22:00 згідно з відповідними тарифами, з урахуванням встановлених кабміном надбавок;

- у нічний період з 22:00 до 06:00 із застосуванням дворазового підвищуючого коефіцієнта до встановленого тарифу.

Компанію для майнінгу треба обов'язково зареєструвати. Після подання документів до НАПП та оплати збору (близько $550), вона отримує річний сертифікат.

Пакет документів включає відомості про юрособу, майнінгове обладнання, а також перелік цифрових активів, які планується генерувати, та адреси гаманців.

Для отримання дозволу майнери мають відповідати кільком вимогам. Зокрема мати працездатну сонячну фотоелектростанцію, здійснювати діяльність лише за вказаною при реєстрації адресою та звітувати про операції за запитом регулятора.

Отримані цифрові активи не є об'єктами оподаткування. Інші доходи майнерів оподатковуються у загальновстановленому порядку.

Крім цього, документ забороняє займатися майнінгом анонімних криптовалютів.

Наказ наразі перебуває на стадії громадського обговорення, яке триватиме до 9 липня.

Цьому передував указ президента Узбекистану Шавката Мірзієєва про регулювання Біткоїн-ринку, а також запровадження для учасників галузі фіксованої ставки ПДФО та обов'язкових відрахувань до державних цільових фондів.

Документом було наказано реорганізувати Національне агентство проєктного управління (НАПУ) на нову структуру – Національне агентство перспективних проєктів (НАПП). НАПП тепер відповідає за широкий спектр проєктів, пов'язаних із запровадженням особливого режиму регулювання Біткоїн-індустрії в Узбекистані. Зокрема, агентство розробляє єдину державну політику щодо Біткоїна.

Варто зазначити, що у 2019 році в Узбекистані також визначили правила торгівлі на біткоїн-біржах.

А вже через рік у країні з'явилася перша біткоїн-біржа Uznex. Вона стала першим майданчиком у країні, що дозволив здійснювати операції з цифровими активами з використанням національної валюти.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Третій Bitcoin Meetup Kyiv, активне зростання курсу BTC, інтерес мільйонерів до біткоїна, зміна складності майнінгу, проблеми майнерів у Техасі, порятунок найстарішого національного парку Африки, продаж біткоїнів Marathon Digital, кредит для Core Scientific, Binance купує біржу та «біткоїн-збори» в Узбекистані. Євген Комчук 03 лютого 2023
Binance купила південнокорейську біржу Gopax Binance купила південнокорейську біржу Gopax Завдяки цьому придбанню Binance зможе повернутися на ринок Південної Кореї. Євген Комчук 03 лютого 2023
Marathon Digital вперше за два роки продав біткоїни Marathon Digital вперше за два роки продав біткоїни Великий майнер фіксує прибуток на виході з ведмежого ринку. Дмитро Харьков 03 лютого 2023