Як створити сховище Unchained

Як створити сховище Unchained

У цьому гайді описано все, що потрібно знати для самостійного налаштування сховища Unchained з мультипідписом 2 з 3.

Якщо ви розумієте переваги використання мультипідпису і як кооперативне сховище Unchained допоможе в цьому, ви вже на правильному шляху до того, щоб контролювати власні біткоїн-статки. Наступним кроком буде налаштування вашого облікового запису Unchained, додавання ключів та створення сховища, щоб ви могли почати переміщати свій біткоїн на нашу платформу, зберігаючи при цьому повний контроль над власними ключами.

Як створити сховище Unchained

Супровід нових клієнтів

Перш ніж ми розпочнемо, важливо наголосити, що наша служба підтримки готова допомогти вам на кожному етапі цього процесу. Наш сервіс з супроводу нових клієнтів (Concierge Onboarding) включає консультаційний дзвінок зі спеціалістом щодо користування сховищем, проходження навчання з використання наших зовнішніх інструментів відновлення з відкритим кодом, а також отримання ексклюзивного доступу до освітніх вебінарів, постійну підтримку та 30-денний доступ до нашої преміум підтримки. Завдяки преміум підтримці ви можете отримати допомогу експерта, що виходить за рамки початкового налаштування.

Далі ми розповімо, як створити сховище самостійно.

Створення облікового запису Unchained

Перше, що потрібно зробити для налаштування сховища Unchained, – це створити обліковий запис Unchained.

Як створити сховище Unchained

Ви зможете додати ключі, як тільки створите свій обліковий запис.

Підготовка апаратних гаманців

Наступним кроком до створення власного сховища Unchained з мультипідписом є підготовка апаратних гаманців. Unchained підтримує Trezor, Ledger та Coldcard.

Перш ніж додати їх до свого облікового запису Unchained, вам необхідно встановити прошивку та створити новий гаманець, використовуючи офіційне програмне забезпечення виробника вашого гаманця. Ви можете завантажити Trezor Suite або Ledger Live для цих гаманців або ознайомитися з офіційним посібником з початку роботи з Coldcard.

Знову ж таки, якщо у вас виникають питання під час самостійного налаштування гаманця, ми рекомендуємо Concierge Onboarding.

Завантаження ключів у Unchained

Після входу в новий обліковий запис Unchained натисніть «Ключі», щоб переглянути список ключів у вашому обліковому записі (якщо це новий обліковий запис, у вас їх ще не повинно бути!). Далі натисніть кнопку «Завантажити новий ключ».

Як створити сховище Unchained

Назвіть свій перший ключ

Що вам одразу потрібно зробити для свого першого ключа, – це придумати йому назву. Не турбуйтеся – назва не впливає безпосередньо на безпеку вашого гаманця і в основному служить для розрізнення двох (або більше) завантажених ключів у вашому обліковому записі Unchained. Вам потрібно буде завантажити як мінімум два окремі ключі з двох окремих апаратних гаманців, перш ніж ви зможете створити сховище Unchained.

Свій перший ключ я назву «Garrus».

Як створити сховище Unchained
Дайте своєму ключу назву, яку легко запам'ятати і яка не розкриває інформацію про пристрій.

Вона повинна бути простою і такою, що легко запам'ятовується, а якщо ви завантажуєте кілька ключів, можна вибрати назви, пов'язані одна з одною. Не рекомендується вибирати назви, які розкривають надто багато інформації, повʼязаної з безпекою пристрою (наприклад, його місцеперебування), або про сам фізичний пристрій (наприклад, «Black Trezor»).

Виберіть, з якого апаратного гаманця завантажити ключ

На наступній сторінці виберіть гаманець, з якого ви завантажите ключ. Це Ledger, Trezor чи Coldcard. Для першого ключа оберемо Trezor.

Експортуйте відкритий ключ зі свого пристрою

Тепер найважливіша частина процесу завантаження: експорт розширеного відкритого ключа (xpub) з апаратного пристрою. У цьому випадку ми експортуємо розширений відкритий ключ із гаманця Ledger, який раніше був налаштований у Trezor Suite.

Як створити сховище Unchained
Під'єднайтеся до Trezor, щоб використовувати Trezor Suite, і завантажте свій відкритий ключ на платформу Unchained.

Поки міст (інтерфейс, який з'являється після натискання «Під'єднатися до Ledger» або «Під'єднатися до Trezor») перевіряє дані, відкритий ключ експортується. Ви не ділитесь секретним ключем з Unchained на жодному етапі процесу створення ключа.

Важлива примітка про парольні фрази

Зверніть увагу, що парольна фраза та PIN-код – це дві різні речі. Ваш PIN-код – це багатозначний код, який ви встановили під час ініціалізації пристрою. Парольна фраза, яку міст вашого пристрою може запросити під час експорту відкритого ключа, є 13-м або 25-м словом, яке додає другий рівень безпеки до вашої seed-фрази. Зазвичай краще не використовувати парольну фразу у поєднанні з мультипідписом. Дізнайтесь більше про те, як працюють парольні фрази тут.

Перевірка та створення

Якщо експорт з вашого гаманця пройшов правильно, ви побачите екран із відкритим ключем, який було експортовано з вашого пристрою.

Як створити сховище Unchained
Розширений відкритий ключ, імпортований з вашого пристрою.

Зрештою, ви опинитеся на сторінці перегляду ключів, на якій буде відображено зведення всього, що ви зробили дотепер: Ім'я ключа, Валюта (Unchained підтримує тільки BTC), шлях BIP32 (це шлях за замовчуванням, якщо ви не змінили його, використовуючи розширені налаштування, що не рекомендується для більшості користувачів), а також сам Відкритий ключ. Натисніть кнопку «Створити», щоб завершити процес додавання ключа.

Як створити сховище Unchained

Повторіть процес з іншим ключем!

Після того, як ви завершили процес додавання одного ключа до вашого облікового запису Unchained, просто натисніть «Завантажити новий ключ» на сторінці «Ключі» ще раз, щоб пройти процес з іншим ключем з іншого гаманця. Наш перший ключ був від гаманця Ledger під назвою Garrus, але тепер нам потрібно завантажити ще один ключ з іншим ім'ям з іншого гаманця – другим апаратним пристроєм може бути інший пристрій Ledger, Trezor або Coldcard. Додамо Trezor і назвемо його «Liara».

Як створити сховище Unchained
Два ключі з Xpubs правильно завантажені та готові до створення сховища.

Коли ви закінчите, ваша сторінка «Ключі» виглядатиме так, як показано вище. Далі ми розповімо, як створити сховище.

Створення сховища Unchained

Тепер у ваш обліковий запис Unchained завантажено два ключі, і ви можете розпочати створення сховища Unchained, як тільки ваш обліковий запис буде схвалено для другого рівня.

Щоб розпочати створення сховища, просто перейдіть на сторінку «Сховища» та натисніть «Нове сховище».

Як створити сховище Unchained
У вас ще немає сховища, але незабаром воно з'явиться

Назвіть своє сховище, виберіть два ключі, які ви раніше завантажили у свій обліковий запис Unchained, перегляньте своє сховище та натисніть «Створити сховище».

Як створити сховище Unchained
Останній крок: перевірте ім'я та ключі, пов'язані зі сховищем, перед його створенням.

Вітаємо! Ви завершили створення власного сховища Unchained. Тепер ви можете переглядати баланс вашого гаманця з мультипідписом, варіанти внесення, зняття або переказу коштів між сховищами, історію балансу і два ключі, які ви вибрали для налаштування цього сховища.

Важливо: зробіть резервну копію конфігураційного файлу вашого гаманця

Завантажте файл конфігурації гаманця для нового гаманця з мультипідписом. У нижній частині сховища в меню інструментів сховища виберіть «Переглянути» поруч із файлом конфігурації гаманця та натисніть «Завантажити».

Цей файл не містить закритих ключів (і, отже, не створює ситуації високого ризику для ваших коштів), але він містить відкриті ключі та інформацію, необхідну для відновлення ваших коштів в апокаліптичному сценарії, коли платформа Unchained відключиться або перестане існувати. Збережіть цей файл у безпечному місці, наприклад, у менеджері паролів.

Наступні кроки

Тепер у вас є два апаратні пристрої та дві резервні seed-фрази (для відновлення ваших гаманців, якщо ви коли-небудь втратите самі пристрої!). Це інструменти, які створили ваше сховище Unchained і дають вам повний контроль над вашим біткоїном, поки вони залишаються у вашому розпорядженні. Однак, якщо ви коли-небудь втратите доступ до апаратного пристрою та його seed-фрази, ви зможете відновити свої кошти за допомогою сховища Unchained, запросивши виведення коштів з використанням ключа Unchained.

Зробіть свій перший депозит

Після того, як ваше сховище створено, настав час зробити перший депозит. Просто перейдіть на сторінку «Сховище» та виберіть сховище, до якого ви бажаєте внести депозит. Натисніть «Зробити депозит» і відправте біткоїн на адресу, вказану на екрані.

Захистіть свій секретний ключ

Враховуючи мінливі баланси, профілі ризиків та особисті обставини, управління активами та безпекою біткоїна – це нескінченний процес. Ми рекомендуємо виконати деякі дії з вашим обліковим записом Unchained, наприклад, налаштувати надійну двофакторну аутентифікацію та записати відео для перевірки особистості, щоб реальні люди в Unchained могли підтвердити вашу особу, якщо вам коли-небудь доведеться звернутися до нас безпосередньо для підписання транзакції або ініціювання обміну або заміни одного із ключів.

Досягнення найвищого рівня безпеки вимагає старанності та передбачливості, особливо коли йдеться про вжиття заходів щодо забезпечення безпеки фізичних елементів вашого сховища. Ми допоможемо вам визначити та реалізувати оптимізовану безпекову стратегію залежно від бажаного використання вашого сховища.

Приклад надійно захищеного закритого ключа – два апаратні гаманці та дві seed-фрази, географічно розподілені по чотирьох безпечних місцях.

Прочитайте наш посібник з opsec, щоб дізнатися більше про те, як правильно захистити свої апаратні гаманці та seed-фрази.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024