Що таке «м'які гроші»?

Що таке «м'які гроші»?

М'які гроші – це тип грошей, на кшталт паперової валюти чи фіатних грошей, які легко створити. М'які гроші протиставляються твердим грошам, таким як золото, срібло та біткоїн.

Є два способи для визначення м'яких грошей. По-перше, це тип грошей, такий як паперова валюта або фіатні гроші, який протиставляється твердим грошам. Тверді гроші мають фізичну форму, як золото, срібло чи будь-які інші металеві гроші, або ретельно запрограмовані на дефіцитність, як біткоїн.

Замість м'яких грошей часто використовується термін «м'яка валюта»; ці терміни взаємозамінні в економічному сенсі, оскільки обидва стосуються валюти, яка не забезпечена матеріальним товаром і цінність якої базується на державному регулюванні та суспільній довірі. Єдина відмінність полягає в тому, що м'які валюти часто асоціюються з країнами зі слабкою чи нестабільною економікою, високим рівнем інфляції чи політичними заворушеннями.

По-друге, м'які гроші – це пожертвування, призначені для підтримки політичних кампаній та фінансування політичних партій. Ці гроші не використовуються у кампаніях федеральних кандидатів, вони повинні сприяти реєстрації виборців або підтримувати місцеві партії. Це здебільшого нерегульована сіра зона, що дозволяє партійним касам використовувати кошти не за їхнім початковим призначенням.

На відміну від «м'яких», тверді гроші переважно виділяються політичним кандидатам і мають безліч обмежень на використання.

У цій статті ми зосередимося на м'яких грошах чи м'якій валюті в економічному значенні.

Порівняння із твердими грошима

М'яка валюта підтримується не товаром, таким як золото, а урядами та довірою, яку їм надають люди. Це гроші, які створюються натисканням кнопки без наявності адекватних резервів, таких як золото, у пропорції до випущених грошей.

Тверді гроші в економічному контексті стосуються валюти, забезпеченої матеріальним активом або фізичним товаром, таким як золото, срібло, біткоїн або неурядовий фіат.

Роль твердих грошей в економіці полягає у забезпеченні стабільного та передбачуваного засобу обміну, який не піддається інфляції або валютним коливанням. Вони часто використовуються як засіб збереження та захисту від інфляції.

Проблеми, спричинені м'якими грошима

Загалом використання «м'яких грошей» в економічному контексті має негативне забарвлення, оскільки більшою мірою асоціюється з нестабільним і слабким суспільством, тоді як у політиці вони критикуються за здатність підривати цілісність політичного процесу та обмежувати здатність простих громадян впливати на політичні рішення.

Нижче наведено деякі проблеми, викликані цим типом грошей:

  1. Інфляція: гроші без фіксованої пропозиції створюють інфляцію, яка знижує купівельну спроможність грошової одиниці. Це змушує людей робити ризиковані інвестиції у спробі захистити свої заощадження.
  1. Нераціональне використання капіталу: ресурси часто спрямовуються на проєкти, які є економічно недоцільними, що призводить до економічної нестабільності.
  2. Нерівність: багатії та люди зі зв'язками виграють від підвищення вартості активів, тоді як бідні та середній клас страждають від зростання цін.
  3. Втрата довіри до грошової системи: люди починають скептично ставитися до цінності валюти та використовують альтернативні форми грошей, такі як золото чи біткоїн.
  4. Невизначеність та волатильність: підприємствам складно планувати майбутнє та створювати робочі місця.
  1. Політичний вплив: внески в м'якій валюті часто надходять від багатих донорів чи корпорацій, які прагнуть отримати вплив на політичний процес, що з високою ймовірністю призводить до корупції та лобіювання.

Загалом м'які гроші завдають шкоди економіці та суспільству через проблеми, зазначені вище. Таким чином, для політиків дуже важливо проводити розумну грошово-кредитну політику, яка сприяє стабільній та передбачуваній грошово-кредитній системі, що необхідно для успішної економіки. Біткоїн є її невіддільною частиною.

Біткоїн – це рішення, але потрібен час

Проаналізувавши м'які гроші та пов'язані з ними проблеми, такі як інфляція та девальвація валюти, очевидно, що потрібне рішення; це рішення може полягати у твердих грошах. Але просто використовувати тверді гроші буде недостатньо – необхідно, щоб ця альтернатива також була вільна від неправомірних маніпуляцій та контролю.

Візьмемо, наприклад, Біткоїн: його децентралізована структура, обмежена пропозиція та прозорий реєстр роблять його надійною альтернативою традиційним фінансовим системам, які надмірно покладаються на стратегії м'яких грошей. Хоча Біткоїн знаходиться на стадії розробки і йому є куди розвиватися, його захисний потенціал від пасток м'яких грошей є надто вагомим, щоб його ігнорувати. У міру розвитку фінансового ландшафту у світі використання перспективних рішень, таких як Біткоїн, допоможе намітити курс на стабільніше та безпечніше економічне майбутнє.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024