Що таке гаманець із мультипідписом?

Що таке гаманець із мультипідписом?

Гаманець із мультипідписом – це особливий тип гаманця для безпечного зберігання біткоїнів. Зазвичай для доступу потрібно 3-5 підписів.

Гаманець із мультипідписом – це гаманець, який забезпечує додаткову безпеку користувачів, оскільки для авторизації та виконання транзакції потрібно декілька унікальних підписів. Традиційний біткоїн-гаманець з одним підписом містить біткоїн-адресу з прив'язаним закритим ключем, який дає власнику ключа повний контроль над коштами.

У випадку використання мультипідпису можна мати біткоїн-адресу з трьома або більше прив'язаними закритими ключами, але щоб витратити кошти знадобляться будь-які два з них. Закритий ключ гаманця надає доступ до коштів користувача. Він підтверджує право власності на біткоїн і необхідний для виконання транзакції у поєднанні з відкритим ключем. Якщо приватний ключ втрачено, всі кошти губляться, і немає жодного способу відновити до них доступ. Розподіл доступу до гаманця між кількома ключами є безпечнішим заходом.

Мультипідпис не є нативним для Біткоїна. Ця концепція використовувалася в банківському секторі протягом багатьох років, а до цього вона використовувалася протягом тисяч років для захисту склепів, де зберігалися цінні мощі святих. Настоятель монастиря давав ченцям лише часткові ключі для отримання доступу до реліквій, і жоден чернець не міг їх вкрасти.

Один підпис проти мультипідпису

Більшість біткоїн-гаманців передбачають один підпис для транзакції. Адреси з одним ключем простіші в управлінні оскільки доступ до коштів відбувається швидше. Проте вони також є єдиною точкою відмови, що збільшує ризики для вашої безпеки, оскільки хакерам і зловмисникам буде легше отримати доступ до них.