Як правильно обрати ASIC

Як правильно обрати ASIC

Хоча вибір кращого обладнання для майнінгу біткоїнів не найпростіша справа, цей гайд допоможе розібратися в даному питанні й надасть деякі підказки.

Що таке майнінг біткоїнів?

Майнінг біткоїнів – це процес введення нових біткоїнів в обіг. Майнери підтверджують нові транзакції, обслуговуючи, розвиваючи та підтримуючи блокчейн. Майнінг відбувається за допомогою високотехнологічного обладнання, яке вирішує надскладне обчислювальне завдання. Це обладнання називається ASIC.

Що таке ASIC?

На самому початку свого шляху біткоїн видобувався на процесорах ноутбуків чи ПК. Однак зі збільшенням складності майнінгу біткоїн-майнери почали використовувати відеокарти для підвищення обчислювальної потужності. Це тривало деякий час, перш ніж з'явилося досконаліше обладнання для майнінгу – ASIC (спеціалізовані інтегральні схеми).

Зі зростанням складності майнінгу всі серйозні гравці почали використовувати ASIC, які часто розміщувалися у центрах обробки даних із контрольованою температурою. Все обладнання крім ASIC стало застарілим та нерентабельним. І це не дивно, адже ця технологія була створена спеціально для майнінгу з хешрейтом набагато більшим, ніж у графічних процесорів.

ASIC перевершують FPGA, CPU та GPU, тому що можуть швидше видобувати блоки в мережі з меншим споживанням енергії.

Найпопулярніші майнери ASIC

Зі зростанням популярності ASIC та появою різних виробників і моделей вибір правильного обладнання може бути трохи заплутаним через кількість варіантів. З усіх доступних сьогодні майнерів найпопулярнішими є:

  • Bitmain
  • Canaan
  • Innosilicon
  • MicroBT
  • Goldshell

У виборі майнера важливо оцінити свій бюджет та очікування щодо прибутковості, оскільки доступні майнери можуть мати високу ціну, водночас приносячи вам високий прибуток, або нижчу ціну з тією самою ефективністю. Наприклад, найкраща модель Bitmain Antminer коштує дорого, але водночас приносить максимальний прибуток.

Як обрати найкращий ASIC?

Коли справа доходить до вибору найкращого ASIC-майнера, потрібно враховувати кілька важливих змінних, а також ваші інвестиційні очікування. Найважливіший фактор, про який слід пам'ятати, полягає в тому, що здобуті BTC мають коштувати більше, ніж обладнання та електроенергія, необхідні для їхнього видобутку.

Новачки можуть вважати початкові витрати непомірно високими. Так, ASIC-майнери можуть вимагати великого первісного капіталу, до того ж слід додати значні витрати на електрику, проте й прибуток буде відповідним. Тому, обираючи відповідне обладнання для майнінгу, обов'язково враховуйте хешрейт, споживання електроенергії, температуру навколишнього середовища та первісну вартість покупки.

Хешрейт

Під час вибору враховуйте, скільки хешів за секунду може виробляти ASIC. Зазвичай він вимірюється Gh/s, Th/s або Mh/s. Швидкість хешування або швидкість, з якою пристрій може виконувати обчислення, вказується всіма виробниками. Перевіряючи поточну складність видобутку біткоїнів, ви можете з'ясувати, який хешрейт вам потрібен. Інформація про поточну складність мережі допоможе визначити продуктивність пристрою.

Ціна

Вибір пристрою також залежить від вашого бюджету. Перш ніж обрати найкращу машину для майнінгу біткоїнів, подумайте, скільки ви можете дозволити собі витратити на обладнання, а також інші витрати, такі як ремонт, технічне обслуговування та електрика.

Якщо вам потрібне найшвидше та найефективніше обладнання для майнінгу біткоїнів, майте на увазі, що воно буде дорожчим. Вартість стійок, роз'ємів для підключення всіх майнерів та змінних компонентів, якщо це необхідно, може бути включена у ваші загальні інвестиції.

Електроенергія

Електрика є ще одним ключовим фактором під час вибору ASIC. Якщо у вас немає доступу до недорогої електрики, витрати на експлуатацію ферми для майнінгу можуть істотно вплинути на ваш прибуток. Ціни на електроенергію варіюються залежно від того, де ви мешкаєте. Розділіть продуктивність вашого обладнання на кількість споживаних ват, щоб отримати приблизну рентабельність інвестицій.

Якщо вартість електроенергії не дозволяє вам отримувати прибуток, ви можете подумати про спільне розміщення майнінгу з іншими інвесторами. Щоб заощадити гроші на електриці, центри обробки даних використовують такі ресурси, як гідроенергетика, тому можете звернутися до них для хостингу.

Ефективність

Найкращі ASIC мають високу швидкість хешування, а це означає, що ви маєте більше шансів отримати дохід. Хоча висока швидкість хешування є важливою, ефективність обладнання також має значення. Найкращий ASIC-майнер оптимально використовує енергію, що веде до зниження витрат.

Щоб визначити енергоефективність майнера, подивіться на співвідношення споживаної енергії до потужності хешування. Пристрій із меншим коефіцієнтом споживає менше енергії. Лише деякі виробники обладнання для майнінгу нині виробляють майнери ASIC із високою швидкістю хешування та низьким енергоспоживанням.

Висновок

Очевидно, що вибір найкращого ASIC – непросте завдання. На ринку достатньо великих виробників із моделями на різні бюджети. Але для успішного старту важливо не тільки правильно підібрати обладнання, а й оцінити витрати на його експлуатацію, а також ціни на електроенергію.

Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Повний Біткоїн-вузол: основи та переваги запуску Хоча взаємодіяти з мережею Біткоїна можна виключно за допомогою гаманця, запуск власного вузла (ноди) забезпечує переваги конфіденційності та надає можливість перевіряти ваші транзакції та дотримуватися обмеження кількості біткоїна у 21 мільйон. Bitcoin Magazine 14 квітня 2024
Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024