Основні свічкові патерни (ведмежі)

Основні свічкові патерни (ведмежі)

Інвестору-початківцю величезна різноманітність і складність патернів свічок може здатися приголомшливою. Однак, здатність розпізнавати різні патерни може дати вам уявлення про рух ціни, що допоможе вам краще спланувати свої наступні кроки.

Тільки ви навчитеся розпізнавати базові патерни, ви зможете краще передбачати майбутні ціни, тенденції та загальну ринкову динаміку. Іншими словами, у вас буде більше можливостей для здійснення прибуткових угод за мінімального ризику.

У цьому гайді описані найважливіші патерни для ознайомлення з ведмежим ринком. Як і у випадку з новим видом спорту, спочатку ви вивчаєте основи, а потім складніші рухи даються вам природним чином.

П’ять ведмежих свічкових патернів

Розгляньмо прості японські патерни, які має знати кожен трейдер. У цьому гайді ми зосередимося на ведмежих патернах.

1. Три чорні ворони

Ворони

Характеристика: Патерн «Три чорні ворони» складається з трьох довгих червоних свічок усередині низхідного тренду відразу після висхідного тренду. У свічок зазвичай немає нижніх ґнотів, але якщо вони є, то ґноти короткі. Останні дві свічки патерну відкриваються в тілі попередньої свічки та закриваються нижче за неї. Це ведмежий еквівалент «Трьох білих солдатів».

Що означає: цей патерн показує, наскільки агресивно ведмеді реагують на попередні підвищення цін, закриваючи свої позиції та штовхаючи ціну вниз. Три чорні ворони вказують трейдерам, що вони мають закрити свої позиції чи відкрити короткі позиції.

2. Повішений

Повішений

Характеристика: Патерн «повішений» складається з однієї свічки з довгим нижнім ґнотом і маленьким тілом. Він виникає на вершині тренду або під час висхідного тренду. «Повішений» може бути як зеленим, так і червоним, але зелений вважається менш ведмежим, ніж червоний.

Що означає: Патерн вказує на можливий розворот висхідного тренду, і трейдери часто сприймають його як сигнал до продажу. Однак зверніть увагу, що той самий патерн називається «Молот» під час низхідного тренду і в цьому контексті сигналізує про бичачий розворот.

3. Ведмеже поглинання

Поглинання

Характеристика: патерн «ведмеже поглинання» характеризується двома свічками, що виникають на піку висхідного тренду. Перша свічка зелена, а друга довга червона свічка, що повністю поглинає першу свічку. Традиційно між цими двома свічками має бути розрив, якщо ви допускаєте денний інтервал; однак на ринку біткоїна зазвичай немає розривів, оскільки він працює цілодобово і без вихідних.

Що означає: цей патерн вказує на розворот від висхідного тренду та свідчить про те, що ведмеді затвердили своє домінування. Таким чином, трейдер може очікувати нижчих цін, дотримуючись цього патерну.

4. Ведмежий харамі

Харамі

Характеристика: Патерн «ведмежий харамі» складається з двох свічок: перша являє собою довгу зелену свічку, за якою слідує червона свічка повністю всередині тіла першої. Слово «харамі» в перекладі з японської означає «вагітна», тому можна сказати, що довга зелена свічка це мати, а маленька червона – це дитина.

Що означає: патерн вказує на посилення тиску продажів та початок потенційного низхідного тренду.

5. Зірка, що падає

Зірка

Характеристика: Ви впізнаєте «зірку, що падає» по одній свічці з невеликим тілом, довгим верхнім ґнотом і практично без нижнього ґнота. Цей патерн зазвичай з'являється після сильного висхідного тренду. Не плутайте цей патерн з аналогічним перевернутим молотом, тому що він виникає в нижній частині низхідного тренду і вказує на потенційний початок висхідного тренду.

Що означає: «Зірка, що падає» вказує на сильне відхилення ціни після значного бичачого імпульсу; після цього трейдери зазвичай очікують ведмежого розвороту. Довгий ґніт вказує на те, що бики переважно контролювали тимчасові рамки, але зрештою поступилися ведмедям.

Що таке знецінення грошей? Що таке знецінення грошей? Знецінення – це дія чи процес зниження якості або цінності чогось, зокрема – грошей. Bitcoin Magazine 05 листопада 2023
Що таке товарні гроші? Що таке товарні гроші? Товарні гроші – це форма грошей, внутрішня вартість яких визначається базовим товаром та динамікою попиту та пропозиції. Золото та срібло протягом століть вважалися товарними грошима через їхню рідкість та бажаність. Bitcoin Magazine 04 листопада 2023
Що таке проблема візантійських генералів? Що таке проблема візантійських генералів? Проблема візантійських генералів: доказ роботи та рішення. Bitcoin Magazine 07 жовтня 2023