Що таке Specter Desktop

Що таке Specter Desktop

Specter Desktop – це десктопний інтерфейс гаманця для Bitcoin Core з акцентом на конфіденційність, контроль монет, налаштування одного (single) та декількох підписів (multisig). Specter є некастодіальним і працює з усіма основними апаратними гаманцями.

На відміну від більшості інших популярних десктопних гаманців, які покладаються на певну форму Electrum Server, Specter звертається безпосередньо до Bitcoin Core, що робить процес налаштування швидким і простим для тих, хто працює з вузлом на старому ноутбуці або настільному комп'ютері.

Specter має зрозумілий користувацький інтерфейс з усіх настільних біткоїн-гаманців і робить налаштування одно- і багато підписних (multisig) гаманців абсолютно простим. У поєднанні з Bitcoin Core, це найпростіший апаратний гаманець/повна настройка вузла з усіх доступних.

Выбор

Особливості

 • Працює безпосередньо з ядром (нема потреби в сервері Electrum)
 • Підключення до локального або віддаленого вузла через Tor
 • Опціонально вбудований повноцінний вузол
 • Нове покоління гаманців
 • Імпорт гаманців (включаючи Electrum)
 • Підтримка всіх основних апаратних гаманців (включаючи пристрої з повітряним зазором (air-gapped))
 • Вибір та маркування монет
 • Підтримка одно (single)- або мультипідпису (multisig)
 • PSBT (Partially Signed Bitcoin Transactions (частково підписані біткоїн-транзакції), або PSBT, – це стандарт біткоїна, що полегшує передачу між користувачами непідписаних BTC-транзакцій, що дає змогу кільком сторонам легко підписувати одну й ту саму транзакцію)
 • Пакетні транзакції
 • Лише перегляд гаманців (Watch only wallets)
 • Користувацькі шляхи деривації
 • Вбудована кнопка «перевірити числа» для перевірки поточної пропозиції біткоїнів

Як запустити Specter з інтегрованим вузлом Bitcoin Core

Починаючи з версії 1.3.0, Specter Desktop тепер постачається з можливістю запуску власного повноцінного вузла всередині програми. Ось як це налаштувати:

Що таке вузол Bitcoin Core, для чого він потрібен і як його запустити – читайте в нашому гайді тут.

При першому відкритті Specter Desktop ви побачите опцію швидкого запуску.

Старт

Натисніть Налаштування Tor (Setup Tor). Це призведе до автоматичного встановлення демона Tor на ваш комп'ютер для збереження вашої конфіденційності при взаємодії зі Specter.

Налаштування

Потім вас запитають, чи хочете ви під'єднатися до наявного вузла (описано далі на цій сторінці) або налаштувати новий вузол, виберіть опцію «Новий вузол» (Setup a new node).

Нода

Після цього почніть налаштування Bitcoin Core.

Біткоїн кор

Потім вам потрібно вирішити, чи хочете ви використовувати QuickSync, чи ні. Якщо ви ввімкнете цю опцію, ваш новий вузол буде налаштований з довіреного стану блокчейну. Це означає, що всі перевірки блоків будуть пропущені до самого останнього блоку в знімку.

Ця опція передбачає довіру до постачальника знімків. Якщо у вас є час на очікування, бажано вимкнути цю опцію і пройти процедуру завантаження і перевірки блокчейну самостійно.

Конфіг

Коли ви вимкнете QuickSync, наступним кроком буде прийняття рішення про те, чи хочете ви запустити повний архівний вузол або використовувати урізаний варіант. Повна архівна нода зберігає копію всього блокчейну (близько 400 ГБ) на вашому комп'ютері. Повністю архівні вузли зручні для імпорту поточних гаманців і запиту історичних транзакцій за допомогою вашого власного вузла, але урізаний варіант може допомогти, якщо у вас є обмеження по зберіганню.

Конфіг2

Після того, як ви прийняли рішення, виберіть «Почати синхронізацію». Вітаємо, ви щойно налаштували власний Bitcoin Node! Тепер ви можете продовжити налаштування Coldcard (про це описано нижче).

кінець

Підключення Specter до власного вузла

Підключення Specter до власного вузла потребує інформації, що складається з чотирьох частин.

 1. Ваш Bitcoin RPC username
 2. Ваш Bitcoin RPC пароль
 3. IP-адреса вашого вузла
 4. Ваш RPC-порт вузла (зазвичай 8332)

Ось як Specter підключається до найпопулярніших реалізацій вузлів. Якщо ви використовуєте щось інше, окрім Bitcoin Core, переконайтеся, що ви вимкнули автоматичне визначення перед тим, як вводити свої облікові дані.

Bitcoin Core – Якщо ви використовуєте налаштування Bitcoin Core за замовчуванням, вам просто потрібно змінити один прапорець налаштувань, після чого Specter автоматично під'єднається. Нижче наведено покроковий опис цього процесу.

myNode – інтегрований безпосередньо в графічний інтерфейс для преміум-користувачів. Користувачі спільноти повинні завантажити десктопну програму і під'єднатися, використовуючи параметри, наведені нижче. Ваш хост – це локальна IP-адреса вашого пристрою, а пароль RPC можна знайти на сторінці Bitcoin на вашій інформаційній панелі.

конфіг3

RaspiBlitz – Specter встановлюється в один клік з меню «Сервіс». Наступне оновлення забезпечить оновлення в один клік, щоб завжди запускати останню версію.

Nodl – налаштування конфігурації для підтримки Specter будуть випущені в наступному оновленні програмного забезпечення. Цей гайд буде оновлено, коли вони будуть впроваджені.

RoninDojo – встановлюється за допомогою RoninCLI та доступний через браузер Tor.

Початок роботи з Coldcard

Припустимо, що ви вже налаштували свій ColdCard. Якщо ви цього ще не зробили, ознайомтеся з покроковим гайдом тут. Також варто переконатися, що пристрій повністю оновлений до останньої версії прошивки.

Наступні кроки допоможуть вам імпортувати ваш гаманець Coldcard до Specter для використання в якості єдиного цифрового підпису. Також ви дізнаєтеся про те, як відправляти та отримувати транзакції. Хоча основна увага в гайді приділена гаманцю Coldcard, процес для інших апаратних гаманців значною мірою схожий.

Експорт файлу гаманця

Перейдіть в Advanced > Micro SD > Export wallet > Electrum Wallet, виберіть тип гаманця native segwit і погодьтеся (confirm). Це призведе до завантаження файлу .json на вашу SD-карту. Цей файл не може бути використаний для витрачання коштів, тільки для перегляду адрес і балансів. Тепер вийміть SD-карту і вставте її в комп'ютер, на якому запущено Specter.

Додавання вашого пристрою до Specter

У Specter натисніть Додати новий пристрій (Add new Device). Виберіть ім'я для вашого пристрою, а потім виберіть тип пристрою зі спадного списку. Тепер натисніть «Вибрати файли» і виберіть файл .json, який ми щойно експортували з вашого Coldcard, а потім натисніть «Продовжити».

Девайс

Додавання гаманця

Виберіть Додати новий гаманець, дайте гаманцю ім'я та виберіть Segwit. Натисніть на свій пристрій Coldcard та натисніть продовжити. На наступному екрані поставте галочку для сканування наявних коштів (scan for existing funds), тільки якщо ви вже використовували цей гаманець раніше. При встановленні прапорця пересканування в останній версії вам буде показано варіанти вибору висоти блоку для повного пересканування або тільки UTXO, якщо вам потрібен тільки чинний баланс.

Тип гаманця

Після короткого очікування ви побачите, що ваш гаманець додано в лівій частині панелі інструментів Specter. Якщо ви імпортуєте чинний гаманець і вирішили повторно відсканувати кошти, вам також буде показано хід цього процесу.

Пакмен

Отримання транзакції

Просто виберіть свій гаманець Coldcard ліворуч та перейдіть на вкладку отримання. Потім ви можете поділитися згенерованим QR-кодом або адресою з тим, хто надсилає вам біткоїни. Додатковим кроком для додаткової безпеки є перевірка адреси отримання на вашому Coldcard за допомогою вбудованого провідника адрес. Це зменшить ризик того, що ви завантажили скомпрометовану версію Specter, де зловмисник може підмінити вашу адресу Coldcard на свою власну. Дивіться цю інструкцію щодо використання адресного провідника.

Колдкард

Відправлення транзакції

Перейдіть на вкладку «Надіслати». Заповніть адресу одержувача, додайте необов'язкову мітку, щоб ви могли згадати, для чого призначена транзакція в майбутньому. Введіть суму, яку ви хочете відправити, це можна зробити в сатоші або BTC, а потім натисніть створити непідписану транзакцію (create unsigned transaction). Існують деякі розширені опції, доступні при натисканні на іконку, що випадає, які дозволять вам вказати:

 • Конкретну ставку комісії
 • Чи віднімати комісію від суми переказу
 • Вибрати UTXO, який ви хочете взяти в транзакцію
 • Додати іншого одержувача (для пакетних транзакцій, щоб заощадити на комісії)

Реципієнт

На наступному екрані натисніть Підписати транзакцію за допомогою вашого Coldcard (Sign transaction with your Coldcard), а потім Підписати за допомогою SD-карти (Sign with SD card). Після цього ви можете завантажити транзакцію на вашу SD-карту та вставити її у ваш Coldcard для підписання.

Файл

На вашому Coldcard введіть пін-код (та парольну фразу, якщо ви її використовуєте), а потім натисніть кнопку Готові до підпису (Ready to sign). Переконайтеся, що ви задоволені деталями транзакції, а потім натисніть кнопку з галочкою. Тепер ваш Coldcard підписав транзакцію за допомогою своїх приватних ключів, і підписаний файл транзакції буде збережено на вашу SD-карту, готову до трансляції в мережу.

Вставивши SD-карту назад у комп'ютер, натисніть Завантажити підписану транзакцію (Upload signed transaction), потім знайдіть підписаний файл .psbt і натисніть відкрити. Натисніть відправити транзакцію, і все готово!

Бродкаст

Де можна дізнатися більше?

Відвідайте Github або канал підтримки команди в Telegram. А якщо ви полюбляєте навчатися, дивлячись відеогайди, – подивіться це відео.

Підіб’ємо підсумки

Specter Desktop – це зручний інтерфейс гаманця для Bitcoin Core з акцентом на конфіденційність, контроль монет, налаштування мультипідпису з апаратними гаманцями та airgapped пристроями (з повітряним зазором), який дійсно розроблений для однієї людини – Біткоїн-інвестора, який піклується про безпеку.

Specter має чи не найкращий користувацький інтерфейс з усіх настільних біткоїн-гаманців і робить налаштування одно- і багато підписних (multisig) гаманців абсолютно простим. У поєднанні з Bitcoin Core, це найпростіший апаратний гаманець/повна настройка вузла з усіх доступних.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024