Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

Юсеф Махмуд використовує Біткоїн для збору пожертвувань для мирних жителів, які опинилися в пастці в секторі Газа. Для цього і призначався Біткоїн.

7 жовтня 2023 року життя незліченної кількості людей, зокрема Юсефа Махмуда, змінилося назавжди. Ще до війни палестинський таксист не міг байдуже спостерігати за наслідками безробіття та голоду, які стали повсякденністю у Газі. У 2022 та на початку 2023 року понад два мільйони жителів Гази не мали доступу до чистої води та каналізації, а дві третини населення жили у злиднях.

На тлі цих подій Юсеф звернувся за допомогою в Інтернет. Це був Рамадан 2023 року, і його цікавило питання, чи інші мусульмани по всьому світу робитимуть свій внесок у формі біткоїна, першої децентралізованої криптовалюти, яку він міг би використовувати для купівлі їжі для нужденних та іграшок для дітей у секторі Газа. Британський біткоїнер Fumble був одним із тих, хто відгукнувся на його заклик.

«Я швидко зрозумів, що Юсеф дійсно передавав допомогу людям», – згадує Fumble. «Після того, як біткоїнери відправляли Юсефу сатоші (грошова одиниця біткоїна), він надсилав їм фотозвіти своїх покупок для людей похилого віку та сиріт. Чим більше доказів його роботи я бачив, тим більше мені хотілося допомогти, і саме тоді я запропонував Geyser як спосіб для Юсефа організувати свою ініціативу і розширити масштаби проєкту».

У квітні 2023 року Юсеф запустив проєкт на Geyser, глобальній краудфандинговій Біткоїн-платформі, щоб зібрати більше коштів і забезпечити харчами та питною водою палестинських громадян.

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа
https://x.com/Yusef_Mahmoud1/status/1794636953704698295

Коли стало важче, прийшла підтримка

Протягом наступних місяців проєкт Юсефа набув нових масштабів. Ситуація в Газі посилилася через військову окупацію, в результаті якої 85% населення Гази було переміщено й економічна діяльність зупинилася, що ще більше посилило бідність і безробіття. Попит на їжу та воду зріс, і Юсеф переключив увагу з підтримки сімей під час Рамадану на надання предметів першої потреби цивільним особам.

З квітня 2023 року до травня 2024 року пожертвування зробили понад 1500 осіб. Це дозволило Юсефу неодноразово купувати їжу та питну воду для 20 000 сімей у Газі, кожна з яких у середньому складається із п'яти-семи членів. Близько 500 осіб, яким він допомагає, є сиротами.

Fumble пояснює, що завдяки Geyser людям стало легше підтримувати ініціативу Юсефа. Сьогодні Юсеф використовує ці пожертвування, щоб постійно закуповувати консерви, дитячі товари, питну воду, мішки з борошном, одяг та забезпечувати доступ до ліків для цивільного населення. Пожертви також дозволяють йому залишатися на зв'язку та бути в курсі того, що потрібно спільноті, а також мати доступ до пожертв, отриманих у рамках проєкту.

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

«Тепер тут більше людей використовують біткоїн, іншого шляху немає»

За два місяці після початку війни безробіття в секторі Газа зросло до 79,3%. У місцевих жителів немає джерел доходу та доступу до води, санітарії, охорони здоров'я та освіти. Половину місцевого населення становлять діти. Тим часом навіть ті, у кого були заощадження в банку, неспроможні здійснювати транзакції.

«Під час війни у вас залишається лише дріб'язок у гаманці», – пояснив Юсеф під час дзвінка, на якому також був присутній Fumble, щоб допомогти подолати наш мовний бар'єр. «Банківські програми на наших телефонах не працюють, банки заморожують рахунки в секторі Газа. У нас є тільки готівка або біткоїн».

Fumble пояснює, що палестинська економіка працює на ізраїльському шекелі та що фінансова система Гази майже повністю залежить від Ізраїлю, який має схвалювати рух готівки до цього району. «Через окупацію платіжні системи не надають свої послуги, і це причина, чому Ізраїль контролює транзакції, які надходять до їхніх банків», – каже Fumble.

Через це багато палестинців покладалися на контакти за кордоном для управління своїми коштами або доступу до них, але є безліч прикладів, коли люди довірили комусь отримати свої гроші, але ця людина не передала їх законному власнику. Ті, хто передає гроші, часто беруть високу комісію, яка перевищує 30%.

Для таких людей, як Юсеф, Біткоїн став більш ефективною альтернативою. Його одноранговий характер, який не потребує посередників, дозволяє Біткоїну обходити фінансові та платформні бар'єри, щоб отримати допомогу з-за кордону та допомогти людям на місцях. Крім того, комісія за обмін біткоїна на фіатні гроші становить близько 5%, що робить його дешевшим і швидшим, ніж альтернативний варіант. «Можна зрозуміти, чому тут зараз все більше людей використовують Біткоїн; іншого виходу немає», – ділиться Юсеф.

Крім того, інші краудфандингові платформи або не працюють у секторі Газа, або занесли його до чорного списку, тому ви не можете використовувати їх для надсилання або отримання коштів, якщо ви зареєстровані в Палестині. Geyser, як і раніше, дозволяє збирати кошти за допомогою Біткоїна, з додатковими запобіжними засобами, такими як вимога від користувачів ідентифікувати себе, щоб гарантувати, що кошти не використовуються для підтримки осіб, які потрапили під санкції.

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

«Громадяни не винні у цій війні, тому я їм допомагаю»

Ще більше ускладнює економічну ситуацію в секторі Газа те, що багато сімей роз'єднані через примусове переміщення, оскільки палестинських чоловіків масово затримують, а їхнім сім'ям кажуть тікати. «Чоловіки були основними годувальниками в секторі Газа, і багато родин тепер змушені піклуватися про себе самі. Ці люди найчастіше приходять до мене із проханням про допомогу», – каже Юсеф.

Щоб допомогти їм, Юсеф регулярно їздить у Рафах для поновлення запасів. Ця подорож непроста. Ситуація у секторі Газа робить Юсефа більш вразливим для нападів, тоді як ретельні перевірки з боку військових обмежують постачання товарів, які надходять до Рафаха з Єгипту. «Постачання навмисно обмежуються», – пояснює Fumble. «Немає ні анестетиків, ні інсуліну, медичні респіратори проколоті… Навіть медичні ножиці можуть вважатися зброєю та використовуватися як привід для відмови від партії постачання. Не кажучи вже про те, що вантажівки навмисно затримуються, щоб їжа зіпсувалася». На питання, що мотивує його продовжувати, Юсеф відповідає просто: «Громадяни не винні у цій війні, тому я їм допомагаю».

Але бувають і хороші дні. У березні 2024 Юсефу вдалося купити в Єгипті 2700 курей, щоб прогодувати свою громаду. Вантаж кваліфікували як «комерційне замовлення», що спростило бюрократію на кордоні. Такі масштабні угоди є джерелом надії для Юсефа, але вони можливі лише за умови значних пожертвувань.

У квітні 2024 року проєкт Юсефа отримав біткоїн на суму 48 000 доларів. Я питаю Юсефа, чи пишається він або здивований цим досягненням, на що він відповідає: «Моє найбільше досягнення – це надання людям, особливо дітям, необхідної їм допомоги». Нещодавно він побудував майже 100 наметів для розміщення переміщених сімей.

Хоча його проєкт незмінно входить до числа найбільш фінансованих на Geyser, іноді Юсефу важко справлятися з постійними потребами та витратами. Наприклад, харчі не лише важко дістати, а й ціни на них швидко зростають. У той тиждень, коли ми зідзвонювалися, незабаром після того, як Юсеф зібрав 48 000 доларів, пожертвувань поменшало, і він майже продав свою машину, щоб допомогти людям, які відчайдушно потребують медичної допомоги. «Щоб допомогти більшій кількості людей, нам потрібні гроші для доступу до масштабних поставок та орендувати автомобілі чи вантажівки для перевезення цих товарів до переміщених осіб», – пояснює він.

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

Використання Біткоїна для задоволення щоденних нагальних потреб людей

Робота також ведеться в режимі онлайн в X, де Fumble допомагає Юсефу розповсюджувати інформацію про проєкт, щоб пожертви не зупинялися. «Юсеф надсилає мені відео робіт, які проводяться на місцях, що допомагає довести, що проєкт справжній та заслуговує на довіру. Регулярність, з якою він ділиться цими відео, допомагає продемонструвати прозорість його намірів. Завдання полягає в тому, щоб поділитися якнайбільшою кількістю інформації, не ставлячи під загрозу безпеку людей», – пояснює Fumble.

«Потрібно бути дуже обережними», – каже Fumble. «Ми хочемо показати якомога більше того, що відбувається, і в цьому відношенні контент Юсефа є цінним. Чим більше прозорості, тим більша ймовірність того, що люди зроблять пожертвування. При цьому нам необхідно захистити безневинних цивільних осіб у секторі Газа, багато з яких почуваються покинутими світом».

З усім тим палестинці дотримуються давнього принципу «непохитності». На запитання, чи він сподівається на те, що життя повернеться в нормальне русло, Юсеф відповідає не вагаючись: «Так, звичайно».

А Fumble поки що думає про те, як ще він може допомогти мирним жителям Гази. Намічається можливість виробництва та постачання надрукованих на 3D-принтерах протезів для дітей, які втратили кінцівки під час цього конфлікту. «Коли я ділюся цими ідеями з Юсефом, він відповідає: «Дай Боже», – каже Fumble, – тому що він нічого не сприймає як належне; він старанно працює, щоб задовольнити нагальні потреби людей. Пожертви в біткоїні стали тим рятівним колом, за яке він тримається, щоб допомогти людям пережити ще один день».

Зробити пожертву на проєкт Юсефа можна тут.

Палестинський таксист використовує Біткоїн для допомоги мирним жителям у секторі Газа

Це гостьовий пост Мішеля Моруччі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024