Чому Дональд Трамп «полюбив» Біткоїн

Чому Дональд Трамп «полюбив» Біткоїн

Кандидат у президенти США Дональд Трамп багато років був категорично проти Біткоїна. Але останнім часом він радикально змінив свою думку.

Перші згадки про Біткоїн

Дональд Трамп вперше офіційно висловив свою позицію щодо Біткоїна за часів свого президентства у 2019 році, коли через тривалий ведмежий тренд на ринку головний цифровий актив переживав не найкращі часи. Тоді, на своїй сторінці у Twitter очільник Сполучених Штатів написав, що не є «шанувальником біткоїна чи інших криптовалют і взагалі не вважає їх грошима».

Тоді він звернув увагу на «високу волатильність стосовно фіата та відсутність реального забезпечення вартості». Президент додав, що відсутність контролю на цьому ринку може сприяти незаконній діяльності, включаючи торгівлю наркотиками.

Згодом, під час інтерв'ю на каналі Fox Business, коли розмова торкнулася теми фінансових ринків і новітніх технологій у сфері фінансів, журналісти знову запитали Дональда Трампа про його думку щодо цифрових активів. Президент знову висловив своє критичне ставлення до Біткоїна, назвавши його шахрайством. Він підкреслив, що вважає Біткоїн загрозою для долара США, який, за його словами, повинен залишатися єдиною національною валютою. Ба більше, Дональд Трамп зазначив, що він не є прихильником таких технологій, оскільки вони можуть використовуватися для незаконної діяльності, зокрема для відмивання грошей та ухилення від податків.

Ці та інші схожі заяви Дональда Трампа прозвучали на тлі зростання уваги до цифрових активів з боку регуляторів і інвесторів. Тоді коментарі голови держави насамперед відображали побоювання деяких урядових і фінансових кіл щодо стабільності традиційної фінансової системи й контролю над економічною активністю.

Особливості цьогорічної президентської кампанії

Нинішні 60-ті президентські вибори у США, які мають відбутися 5 листопада 2024 року, єдині у світі, коли на посаду голови держави претендували одразу чотири лояльних до Біткоїна кандидата. І це не дивно, адже переважна більшість населення країни обізнана щодо цифрових активів.

Згідно з опитуванням Gemini 2021 року, 63% американців цікавились питанням інвестування. У 2023 році опитування Paxos показало, що кількість зацікавлених біткоїном мешканців США зросла до 75%. Також аналітична компанія Morning Consult і біржа Coinbase у спільному дослідженні з'ясували, що 20% дорослого населення США (понад 50 млн осіб) володіють цифровими активами.

На цих виборах понад 20% виборців у кількох штатах вважають питання Біткоїна ключовим. Опитування Digital Currency Group також показало, що від 20% до 25% виборців хочуть, щоб обрані посадові особи зосередилися на регулюванні й захисті інвесторів. Зокрема, респонденти у Мічигані, Огайо, Монтані, Пенсільванії, Неваді та Аризоні заявили, що звертають увагу на Біткоїн-позицію кандидатів.

З чотирьох кандидатів на посаду голови держави, які чітко спочатку заявили про свою Біткоїн-позицію сьогодні лишився один – Роберт Френсіс Кеннеді-молодший. Він оголосив про намір балотуватися в президенти США як незалежний кандидат. Програма Дональда Трампа жодним чином не торкалася біткоїна, сам же кандидат продовжував критикувати головний цифровий актив, коли журналісти запитували про нього.

Коли сталися зміни

Колишній президент кардинально змінив позицію у березні 2024 року, несподівано заявивши, що вважає біткоїн «додатковою формою валюти». Він також пообіцяв заборонити створення цифрової валюти центрального банку (CBDC). Хоча наразі Федеральна резервна система США не планує вводити CBDC, це не завадило цифровій валюті центробанків стати гарячою темою для обговорень в американській політиці, особливо під час передвиборчої кампанії.

А нещодавно Дональд Трамп взагалі оголосив, що для фінансування своєї передвиборчої кампанії тепер приймає біткоїни. Що стосується самих пожертвувань на кампанію, то в оголошенні уточнюється, що прихильники кандидата зможуть надсилати біткоїни та інші криптовалюти через американську біржу Coinbase.

Крім того, сьогодні Дональд Трамп вже активно критикує Адміністрацію теперішнього президента Джо Байдена за її відверті провали у політиці Біткоїн-регулювання.

Підбиваючи підсумки

Майбутній переможець президентських перегонів мусить реагувати на нові виклики, щоб залишатися актуальним і підтримувати економічні інтереси країни в умовах швидкоплинного технологічного прогресу.

Велика підтримка біткоїна серед електорату, а також зацікавленість цим активом інституціональними інвесторами, про що говорить успіх біткоїн-ETF, зрештою змусили Дональда Трампа кардинально переглянути своє ставлення до головного цифрового активу.

Зміна його поглядів – це насправді свідчення трансформації в суспільстві, яке з кожним роком дедалі більше приймає Біткоїн, усвідомлюючи його переваги порівняно із традиційними платіжними системами та фінансовими структурами.

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна 13–15 червня у Празі (Чехія) відбулася щорічна масштабна Bitcoin-only конференція, що зібрала учасників зі всієї Європи, а спікерів – із різних регіонів світу. Лідери думок у черговий раз окреслили пріоритети розвитку Біткоїн-екосистеми на найближчі роки. Дмитро Харьков 17 червня 2024
Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024