Сатоші Накамото міг бути українцем

Сатоші Накамото міг бути українцем

Стало відомо, що перша версія White Paper Біткоїна була написана українською мовою.

У розпорядженні редакції Bitcoin Magazine Україна опинився незвичайний White Paper Біткоїна, написаний українською мовою. Відповідний документ передав виданню один із мейнтейнерів Bitcoin Core, який побажав залишитися невідомим.

Згідно із заявою розробника, цю версію White Paper було опубліковано на день раніше ніж англомовну версію – 30 жовтня 2008 року – і підписано «Сашко Накамотенко».

Схоже, що в процесі перекладу було ухвалено рішення видозмінити ім'я і прізвище, щоб не акцентувати на тому, що автор Біткоїна має українське коріння; а для підвищення конфіденційності, розтиражувати головний документ Біткоїна найпоширенішою у світі мовою – англійською.

Що стосується змісту White Paper, то на відміну від усім відомого 9-сторінкового документа, українська версія має 10-ту сторінку. Тут Сашко Накамотенко зізнається, що перед створенням Genesis-блоку провів консультації з Національним банком України. Однак представникам українського регулятора не сподобалася назва криптовалюти, в НБУ наполягали на «Ukrcoin». Через відсутність консенсусу, українська сторона дистанціювалася від цього проєкту, вирішивши розвивати свій власний – е-гривню.

Редакція Bitcoin Magazine Україна вітає всіх з 1 квітня – Днем сміху. Бажаємо вам гарного настрою і відповідально заявляємо, що ця новина є розіграшем.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024