Сатоші Накамото міг бути українцем

Сатоші Накамото міг бути українцем

Стало відомо, що перша версія White Paper Біткоїна була написана українською мовою.

У розпорядженні редакції Bitcoin Magazine Україна опинився незвичайний White Paper Біткоїна, написаний українською мовою. Відповідний документ передав виданню один із мейнтейнерів Bitcoin Core, який побажав залишитися невідомим.

Згідно із заявою розробника, цю версію White Paper було опубліковано на день раніше ніж англомовну версію – 30 жовтня 2008 року – і підписано «Сашко Накамотенко».

Схоже, що в процесі перекладу було ухвалено рішення видозмінити ім'я і прізвище, щоб не акцентувати на тому, що автор Біткоїна має українське коріння; а для підвищення конфіденційності, розтиражувати головний документ Біткоїна найпоширенішою у світі мовою – англійською.

Що стосується змісту White Paper, то на відміну від усім відомого 9-сторінкового документа, українська версія має 10-ту сторінку. Тут Сашко Накамотенко зізнається, що перед створенням Genesis-блоку провів консультації з Національним банком України. Однак представникам українського регулятора не сподобалася назва криптовалюти, в НБУ наполягали на «Ukrcoin». Через відсутність консенсусу, українська сторона дистанціювалася від цього проєкту, вирішивши розвивати свій власний – е-гривню.

Редакція Bitcoin Magazine Україна вітає всіх з 1 квітня – Днем сміху. Бажаємо вам гарного настрою і відповідально заявляємо, що ця новина є розіграшем.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024